Карантинне чтиво: 5 книжок на кожен день
Найкращий спосіб провести час вдома з користю – прочитати улюблену книгу чи відкрити для себе нового автора. Видання КиевVласть пропонує читачам добірку книжок-бестселерів, які довзолять відволіктись від турбот і зануритись у захопливий світ літературного слова.
“Заповіти” (The Testaments)
Автор: Маргарет Етвуд
Рік: 2019
Продовження культової антиутопії “Оповідь Служниці” канадської письменниці-лауреата Букерівської премії. У новому романі читачі переносяться у часи Гілеаду – тоталітарної релігійної держави, яка захопила владу у майбутньому. Залишивши по собі низку питань у попередньому романі, письменниця намагається відповісти на головну загадку – як відбулось падіння режиму. Аби розповісти читачам про це, авторка описує світ майбутнього очима трьох жінок, чиї долі тісно переплітаються. Одна з них – молода дівчина, яка народилась у Гілеаді. Інша – мешкає у Канаді, проте пов’язана з новим режимом. А третя – сумнозвісна Тітка, яка допомагала створювати закони Гілеаду. Також по книжці зняли серіал, який отримав велику кількість престижних нагород. Наразі книгу можна придбати лише в оригіналі англійською мовою. Українських переклад очікується у квітні-травні цього року.
“Серотонін” (Sérotonine)
Автор: Мішель Уельбек
Рік: 2019
Як відомо, серотонін – це гормон щастя. Проте що робити, коли його так не вистачає у нашому житті? Скандальный французький письменник Мішель Уельбек намагається відповісти на це питання. Як і у більшості його романів, головний герой Уельбека – чоловік середнього віку, який відчув на собі тягар минулих років та острах щодо невідомого майбутнього. Страждаючий від нестачі любові і тепла, гедоніст Клод шукає втіхи у солодких спогадах про своїх супутниць. Дуже часто думки героя переплітаються з реальними подіями, створюючи складний, проте відвертий сюжет. Книгу можна прочитати французькою, англійською та російською.
“Чужинець” (The Outsider)
Автор: Стівен Кінг
Рік: 2018
Король жахів Стівен Кінг пропонує читачам зануритись у захоплюючий та водночас лякаючий сюжет свого нового роману. У невеличкому американському містечку відбувається жорстоке вбивство маленького хлопчика. Всі мешканці налякані, а поліція не уявляє, хто б міг таке зробити. Раптом, з’являються свідки, які бачили хлопця у компанії тренера міської команди по бейсболу. Всі докази з місця злочину свідчать про те, що саме він вбив хлопчика. Поліція арештовує підозрюваного. Лише одна деталь заводить усіх у глухий кут – на час смерті хлопця, тренер перебував в іншому місті. Нещодавно відбулася прем’єра серіалу по книжці від HBO. Книгу можна прочитати англійською та російською мовами.
“Жінка у вікні” (The woman in the window)
Автор: Е. Дж. Фінн
Рік: 2018
Моторошний триллер розповість історію самотньої жінки Анни, яка мешкає у Нью-Йорку. Вона страждає від параної, а тому не може вийти назовні. Так і проходять дні, тижні і місяці. Одного разу до сусіднього будинку переїжджає подружжя з сином. Нові сусіди ведуть розмірений спосіб життя – те, до чого так звикла Анна. З цього моменту, вона споглядає за сусідами через вікно. Поки одного вечора не стає свідком того, чого їй не варто бачити. Параноя жінки виходить з-під контролю. Їй здається, що за нею стежать і навіть її власна оселя вже не є безпечною. Цього року планується прем’єра фільму за мотивами книжки з Емі Адамс у головній ролі. Книгу можна прочитати мовою оригіналу і в українському перекладі.
“Щиголь” (The Goldfinch)
Автор: Донна Тартт
Рік: 2013
Третій роман американської письменниці Донни Тартт побачив світ ще у 2013 році. Нещодавно відбулась прем’єра екранізації книги, яка дала змогу побачити улюблених героїв на великому екрані. Сюжет роману починається з молодого парубка Тео, який втрачає свою матір у жахливій трагедії, але дивом рятується сам. Все, що залишилось від неї – маленька, проте заворожуюча картина, яка відсилає хлопчика у загадкових світ мистецтва. Ця нескінченна подорож лабіринтами пам’яті продовжується і у дорослому віці. Однак Тео навіть не уявляє, які потаємні та небезпечні манівці йому доведеться зустріти на своєму шляху. Книгу можна прочитати англійською і українською.
Фото: blog.hubspot.com