среда, 27 октября 2021 г.

Головний художник Нацопери Марія Левитська запрошує на свою виставку

Головний художник Нацопери Марія Левитська запрошує на свою виставку

З 1 по 9 жовтня 2021 року у виставковій залі галереї “Митець” по вул. Велика Васильківська, 12 пройде персональна виставка Народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, головного художника Національної опери України Марії Левитської. Художниця представить глядачам ескізи театральних костюмів та ескізи до вистав Нацопери останніх років.

Про це KV повідомили у Нацопері.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Родзинкою експозиції стануть манекени з костюмами до опери Джузеппе Верді “Набукко” створені для зірки світової оперної сцени Людмили Монастирської. Ці вбрання створювалися вручну з використанням унікальних технік шиття.

За словами художниці, театральні костюми - це вміння говорити мовою драматургії, де кожний елемент вбрання є невід’ємною складовою частиною персонажа, тісно пов’язаний з його характеристикою, а також зі зміною настрою чи поведінки у виставі. 

Працюючи над ескізами до вистави, Марія Левитська прагне гармонійно поєднати історію костюму та стилю з музикою та сценічним рухом.

Окрім театральних робіт, Марія Левитська презентує свої станкові твори – живописні роботи “Мій чарівний сад” – квіти та пейзажі мальовничої Чернігівщини. 

Марія Левитська надихається природою не лише для свого живопису, а й для втілення художнього образу спектаклю. 

“Для того, щоб написати небо в театральних декораціях, його потрібно написати з природи. Так само як і квітучі гілки, воду, траву. Я дуже люблю постояти на природі, вслухаючись впродовж тривалого часу в тишу і вивчати, як змінюються колір, форма, освітлення дерев, квітів, неба. Всі мої поїздки світом теж пов'язані з творчістю. Коли я вперше працювала з італійським режисером над оперою “Турандот”, то спеціально поїхала до Китаю. Склала собі маршрут подорожі країною починаючи з Пекіна. Повернулася і зробила спектакль. Стверджують, що дуже красивий. Потім були інші вистави і інші подорожі… Такі поїздки – моя віддушина”, – розповідає Марія Левитська.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Марія Левитська народилася в Києві, закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури України – факультет живопису, відділення сценографії під керівництвом професора Данила Лідера. Як художник-постановник і художник по костюмах працювала на кіностудії ім. Олександра Довженка. Серед багатьох інших – співпрацювала з Романом Балаяном (“Поцілунок”) та режисером Олегом Фіалком (“Повернення Баттерфляй”).

З 1989 року – головний художник Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка.

Марією Левитською створені сценографія та костюми до більш ніж 160 опер, балетів та драматичних вистав в Україні, Канаді, Словенії, Польщі, Японії. Вона є автором декорацій і костюмів багатьох опер та балетів на сцені Нацопери, серед яких опери – “Попелюшка” Дж.Россіні, “Любовний напій” Г.Доніцетті, “Запорожець за Дунаєм” С.Гулака-Артемовського, “Джоконда” А.Понкіеллі, “Алєко” С.Рахманінова, “Любов до трьох апельсинів” С.Прокоф’єва, “Казка про царя Салтана” М.Римського-Корсакова, “Мазепа”, “Пікова Дама”, “Іоланта” П.Чайковського, “Манон Лєско”, “Турандот”, “Флорія Тоска”, “Богема” Дж.Пуччіні, “Бал-маскарад”, “Макбет”, “Дон Карлос”, “Набукко” Дж.Верді та балети – “Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик” П.Чайковського, “Попелюшка” С.Прокоф’єва, “Шехеразада” М.Римського-Корсакова.

Читайте: В Киеве состоится персональная выставка работ Андрея Блудова “ХХХ”

КиевVласть

Георгій Палуєв

Теги: новини києва, опера, балет, Національна опера України, Марія Левитська, виставка, живопис, театральні костюми, галерея митець

среда, 27 октября 2021 г.
13:44
Экс-главу Песковской общины Рудниченко подозревают в растрате бюджетных средств
13:26
Аэропорт “Борисполь” подсчитал чистую прибыль за 9 месяцев этого года
13:05
Кличко назначил врио директора Института Генплана Дмитрия Лыкова, которого судили за подделку документов в Вышгороде
12:44
Суд признал незаконными действия КП “Киевтеплоэнерго” по начислению сумм за не потребленное тепло, - глава СПКУ
12:26
З суботи Київщина в “червоній” зоні: які заборони вступають у силу
12:02
Столичный завод “Большевик” продали с молотка за 1,4 млрд гривен
11:43
“Озеро Белое” может стать комплексной памяткой природы местного значения
11:22
Чиновники Кличко украли 12 млн гривен на “цифровой трансформации” Киева, - Беловол
11:03
Ночью в Броварах произошел взрыв на предприятии по переработке металлолома (фото, видео)
10:42
Киевщина с 30 октября переходит в “красную” коронавирусную зону
10:27
За добу на коронавірус захворіли 880 жителів Київщини
10:02
Курс валют в Киеве: 27 октября 2021 года
09:42
Столичные спасатели ликвидировали пожар в отселенном здании на Печерске
09:26
Метадон в организме Полякова был вместе с усиливающим действие наркотиков димедролом, — замглавы МВД (видео)
09:07
За минувшие сутки от коронавируса привито рекордное количество украинцев
07:15
Сегодня, 27 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
Календарь событий