середа, 15 січня 2025 г.

Директор Театру юного глядача на Липках В’ячеслав Жила: “Ми намагаємось уникати загравання та поверховості, тут все по-справжньому”

Директор Театру юного глядача на Липках В’ячеслав Жила: “Ми намагаємось уникати загравання та поверховості, тут все по-справжньому”

Про майбутні плани, прем’єрні вистави і особливості роботи з молодшою аудиторією розповідає директор Київського академічного театру юного глядача (ТЮГ) В’ячеслав Жила. 

Про плани директора Київського ТЮГу Вʼячеслава Жили читайте в його інтервʼю KV

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Який вектор розвитку буде у Театру юного глядача у 2022 році? 

В’ячеслав Жила: ТЮГ — театр про дітей та для дітей. Отже, найголовніше для нас зробити його таким, щоб він дійсно був цікавий нашому юному глядачеві. Це і концепція “Театру супергероїв”, де персонажі вистави схожі на улюблених героїв коміксів, і сучасні теми та сценографія, і мова вистав, і їхня тематика. 

Другий вектор — забезпечити комфортну роботу колективу театру. Один із викликів театрального менеджменту — планування. Організувати розклад репетицій, коли в тебе задіяно більше 170 штатних працівників, близько 50 репертуарних вистав, і лише три приміщення для репетицій, не так легко. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зазвичай розклад репетицій роблять лише на тиждень, а потім вони зриваються, бо “хтось не може”. Тому ми вже створили афішу вистав на три місяці й репетиції плануємо на два тижні. І я вже мовчу про деякі побутові нюанси — такі як ремонт у вбиральнях 30-річної давнини. 

KV: Чим репертуар театру для дітей і підлітків відрізняється від театру з виставами для дорослої аудиторії? Чи обовʼязково в роботі Театру Юного Глядача багато уваги приділяти пристосуванню художніх задумів до запитів дитячої аудиторії?

В’ячеслав Жила: Діти не дуже люблять, коли до них ставляться як до дітей, не серйозно. Тому ми намагаємось уникати загравання та поверховості, тут все по-справжньому: сценічна мова, гра акторів тощо. З іншого боку — дуже важливо актуалізувати теми вистав до реальних зацікавлень і турбот сучасних дітей. 

В репертуарі будемо тримати баланс між шкільною програмою — дітям подобається “перевіряти” героїв творів — як вони можуть виглядати, говорити. І сучасними, інколи експериментальними постановками — вистави іноземними мовами, за творами сучасних авторів. 

Крім того, я вірю, що театр — чудове місце для всієї родини. Мрію, щоб замість розважальних центрів українські сім'ї все частіше ходили разом в театр. Тому 20% репертуару залишаємо під вистави для всієї родини, 80% — крутий дитячий продукт.

KV: Які вистави цікавлять сучасне покоління найбільше?

В’ячеслав Жила: Увага глядача прикута до премʼєр: “Легенди Бахчисараю” за кримськотатарськими казками у постановці зірки театру та кіно Ахтема Сеітаблаєва, підліткова вистава “Називай мене Пітер” від Давида Петросяна. 

Так як рівень знання англійської у маленьких українців досить непоганий, вірю, що наш англомовний проєкт “The city was there” від Алекса Боровенського (ProEnglishtheatre) також матиме успіх.

KV: Як театр справляється з труднощами під час обмежень, пов’язаних із пандемією?

В’ячеслав Жила: Звісно, карантинні обмеження серйозно позначаються на роботі театру, та доводиться звикати до нових реалій. Ми були зачинені весь листопад-2021. Використали цей час на планування 2022 року, організаційні питання, яких в театрі немало. А вже в грудні-січні відіграли новорічні вистава з повними залами та підготували низку прем‘єр на зиму-весну 2022 року. 

KV: Є така тенденція, що сучасні діти мало цікавляться театральним мистецтвом. Як із таким можна боротися?

В’ячеслав Жила: У сучасному світі дійсно дуже важко конкурувати за час і зацікавленість дітей — у них стільки розваг! Але боротися з цим не має жодного сенсу, ти або цікавий, або ні. Тому ми вирішили бути цікавими, бути близькими до нашого юного глядача. Діджиталізували каси, відкрили доступ до квитків для всіх кас міста та країни, оновлюємо репертуар. 

KV: Чи вистачає театру фінансування?

В’ячеслав Жила: Театр — це неприбуткове підприємство. Бюджет міста покриває лише 80% зарплатні співробітників і видатків на комунальні послуги. Решту маємо заробити з продажу квитків. Що з карантинними обмеженнями не так легко. Нам катастрофічно не вистачає фінансів, ми постійно шукаємо спонсорів і партнерів. 

KV: Зараз у репертуарі колективу 53 вистави. Чи планується розширювати цей список у 2022 році? Які нові вистави плануєте презентувати глядачам?

В’ячеслав Жила: Одне із завдань театру — бути актуальним для глядача. Крім того, премʼєри вкрай необхідні для професійного розвитку акторів та інших творчих спеціалістів театру.

На 2022 рік ми готуємо біля десяти нових вистав. Преʼєри січня — “Називай мене Пітер” та “The city was there”. В лютому Олег Мельничук (лауреат Всеукраїнської премії “GRA”) випускає “Аутсайдерів” за Віктором Пелевіним та Джорджем Орвеллом. 

Весна зустрічатиме постановками Вероніки Літкевич: спільний проєкт ТЮГу та акторів Майстерні народного артиста України Дмитра Богомазова — комедія на дві дії “Дядечків сон” та “Казки Оскара Уайльда”. 

Провідний майстер театру Руслан Гофуров готує комедію “Джентльмени” за Чеховим на малій сцені. В планах також “Лускунчик”, “Кайдашева сім‘я”, “Ніч перед Різдвом”, “100 тисяч”, “Мина Мазайло”. Ну, а я планую поставити щось із Шекспіра. Уже більше чотирьох століть йому вдається хвилювати і зачаровувати і дитячі, і дорослі серця.

Фото: ТЮГ

КиевVласть

Єгор Шевцов

Теги: новини києва, стиль, культура, театр, В’ячеслав Жила, тюг

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.