четвер, 19 травня 2022 г.

Директор Театру юного глядача на Липках В’ячеслав Жила: “Ми намагаємось уникати загравання та поверховості, тут все по-справжньому”

Директор Театру юного глядача на Липках В’ячеслав Жила: “Ми намагаємось уникати загравання та поверховості, тут все по-справжньому”

Про майбутні плани, прем’єрні вистави і особливості роботи з молодшою аудиторією розповідає директор Київського академічного театру юного глядача (ТЮГ) В’ячеслав Жила. 

Про плани директора Київського ТЮГу Вʼячеслава Жили читайте в його інтервʼю KV

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Який вектор розвитку буде у Театру юного глядача у 2022 році? 

В’ячеслав Жила: ТЮГ — театр про дітей та для дітей. Отже, найголовніше для нас зробити його таким, щоб він дійсно був цікавий нашому юному глядачеві. Це і концепція “Театру супергероїв”, де персонажі вистави схожі на улюблених героїв коміксів, і сучасні теми та сценографія, і мова вистав, і їхня тематика. 

Другий вектор — забезпечити комфортну роботу колективу театру. Один із викликів театрального менеджменту — планування. Організувати розклад репетицій, коли в тебе задіяно більше 170 штатних працівників, близько 50 репертуарних вистав, і лише три приміщення для репетицій, не так легко. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зазвичай розклад репетицій роблять лише на тиждень, а потім вони зриваються, бо “хтось не може”. Тому ми вже створили афішу вистав на три місяці й репетиції плануємо на два тижні. І я вже мовчу про деякі побутові нюанси — такі як ремонт у вбиральнях 30-річної давнини. 

KV: Чим репертуар театру для дітей і підлітків відрізняється від театру з виставами для дорослої аудиторії? Чи обовʼязково в роботі Театру Юного Глядача багато уваги приділяти пристосуванню художніх задумів до запитів дитячої аудиторії?

В’ячеслав Жила: Діти не дуже люблять, коли до них ставляться як до дітей, не серйозно. Тому ми намагаємось уникати загравання та поверховості, тут все по-справжньому: сценічна мова, гра акторів тощо. З іншого боку — дуже важливо актуалізувати теми вистав до реальних зацікавлень і турбот сучасних дітей. 

В репертуарі будемо тримати баланс між шкільною програмою — дітям подобається “перевіряти” героїв творів — як вони можуть виглядати, говорити. І сучасними, інколи експериментальними постановками — вистави іноземними мовами, за творами сучасних авторів. 

Крім того, я вірю, що театр — чудове місце для всієї родини. Мрію, щоб замість розважальних центрів українські сім'ї все частіше ходили разом в театр. Тому 20% репертуару залишаємо під вистави для всієї родини, 80% — крутий дитячий продукт.

KV: Які вистави цікавлять сучасне покоління найбільше?

В’ячеслав Жила: Увага глядача прикута до премʼєр: “Легенди Бахчисараю” за кримськотатарськими казками у постановці зірки театру та кіно Ахтема Сеітаблаєва, підліткова вистава “Називай мене Пітер” від Давида Петросяна. 

Так як рівень знання англійської у маленьких українців досить непоганий, вірю, що наш англомовний проєкт “The city was there” від Алекса Боровенського (ProEnglishtheatre) також матиме успіх.

KV: Як театр справляється з труднощами під час обмежень, пов’язаних із пандемією?

В’ячеслав Жила: Звісно, карантинні обмеження серйозно позначаються на роботі театру, та доводиться звикати до нових реалій. Ми були зачинені весь листопад-2021. Використали цей час на планування 2022 року, організаційні питання, яких в театрі немало. А вже в грудні-січні відіграли новорічні вистава з повними залами та підготували низку прем‘єр на зиму-весну 2022 року. 

KV: Є така тенденція, що сучасні діти мало цікавляться театральним мистецтвом. Як із таким можна боротися?

В’ячеслав Жила: У сучасному світі дійсно дуже важко конкурувати за час і зацікавленість дітей — у них стільки розваг! Але боротися з цим не має жодного сенсу, ти або цікавий, або ні. Тому ми вирішили бути цікавими, бути близькими до нашого юного глядача. Діджиталізували каси, відкрили доступ до квитків для всіх кас міста та країни, оновлюємо репертуар. 

KV: Чи вистачає театру фінансування?

В’ячеслав Жила: Театр — це неприбуткове підприємство. Бюджет міста покриває лише 80% зарплатні співробітників і видатків на комунальні послуги. Решту маємо заробити з продажу квитків. Що з карантинними обмеженнями не так легко. Нам катастрофічно не вистачає фінансів, ми постійно шукаємо спонсорів і партнерів. 

KV: Зараз у репертуарі колективу 53 вистави. Чи планується розширювати цей список у 2022 році? Які нові вистави плануєте презентувати глядачам?

В’ячеслав Жила: Одне із завдань театру — бути актуальним для глядача. Крім того, премʼєри вкрай необхідні для професійного розвитку акторів та інших творчих спеціалістів театру.

На 2022 рік ми готуємо біля десяти нових вистав. Преʼєри січня — “Називай мене Пітер” та “The city was there”. В лютому Олег Мельничук (лауреат Всеукраїнської премії “GRA”) випускає “Аутсайдерів” за Віктором Пелевіним та Джорджем Орвеллом. 

Весна зустрічатиме постановками Вероніки Літкевич: спільний проєкт ТЮГу та акторів Майстерні народного артиста України Дмитра Богомазова — комедія на дві дії “Дядечків сон” та “Казки Оскара Уайльда”. 

Провідний майстер театру Руслан Гофуров готує комедію “Джентльмени” за Чеховим на малій сцені. В планах також “Лускунчик”, “Кайдашева сім‘я”, “Ніч перед Різдвом”, “100 тисяч”, “Мина Мазайло”. Ну, а я планую поставити щось із Шекспіра. Уже більше чотирьох століть йому вдається хвилювати і зачаровувати і дитячі, і дорослі серця.

Фото: ТЮГ

КиевVласть

Єгор Шевцов

Теги: новини києва, стиль, культура, театр, тюг, В’ячеслав Жила

четвер, 19 травня 2022 г.
11:33
На Київщині поліцейські затримали втікача з психлікарні
11:08
Костел святого Миколая в Києві відвідає архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер
10:43
Артилеристи ЗСУ знищили командний пункт 810 бригади рашистів разом з трьома офіцерами
10:25
В Ірпені на Київщині 21 травня можна буде отримати гуманітарну допомогу
09:56
Рашисти вже втратили в Україні 28,5 тисячі вояків та 203 літаки, - Генштаб ЗСУ
09:30
У Києві 19 травня ярмарки пройдуть у шести районах міста (адреси)
09:01
Станція сортування сміття в Києві відновлює роботу (оновлений графік)
08:28
Московити планують залучити до бойових дій студентів з окупованої Донеччини, - Генштаб
08:10
Мешканцям Києва пропонують доєднатись до акції зі здачі крові
07:15
Двоє чоловіків підірвались на міні московитів у Київській області
середа, 18 травня 2022 г.
22:49
Майже 100 тисячам маріупольців загрожує смертельна небезпека через поширення інфекційних захворювань, - Денісова
22:10
МЗС попередило, що за в'їзд на окуповані території з боку росії іноземним журналістам закриють в'їзд до України
21:49
“Ядерні терористи не розуміють наслідків” – українські енергетики прокоментували наміри рф красти електроенергію із Запорізької АЕС
21:25
Росію закликали вивести війська з Придністров'я
21:01
“Укрзалізниця” з 20 травня запускає поїзд Київ-Шостка
20:44
Посольство США відновило роботу в Києві
Календар подій