Де з`їсти найсмачніший олів`є: гід по рестораціях Києва (фото, ціни)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко прогулялась рестораціями столиці, щоб спробувати найпопулярніший новорічний салат та скласти олів’є-карту для читачів КиевVласти.
Нарешті порадую вас місцями, де годують найкращими олів’є в Києві. Враховуючи, що попереду ще декілька новорічних свят, ця інформація вам точно згодиться.
Не секрет, що цей улюблений майже всіма українцями салат кожен заклад готує за власним особливим рецептом. Хтось готує олів’є на основі індички, хтось використовує червону рибу, а хтось - взагалі з бичачим серцем. Кожен шеф-кухар додає певні інгредієнти до салату на свій смак: каперси, свіжий огірок, креветки, кав’яр і навіть яблука.
Історія салату олів’є
Салат “олів’є” з’явився у престижному ресторані “Ермітаж” на Трубній площі в Москві, зробленому на французький зразок. Хоча власником ресторану був багатий московський купець, заклад носив ім’я знаменитого на всю Москву кухаря-француза Люсьєна Олів’є і мав повну назву “Трактир “Ермітаж” Олів’є”.
А найпопулярнішою стравою тут, звичайно ж, був фірмовий салат іменитого француза. На жаль, історія не зберегла портрет автора одного з найвідоміших салатів.
Ось тут знаходився ресторан “Трактир “Ермітаж” Олів’є”, фото “Віденська дача”
Спочатку це був зовсім не салат. Олів’є придумав закуску, яка під назвою “Майонез з дичини”. На тарілку викладали шматочками філе рябчиків та куріпок разом з кубиками желе з бульйону. Поряд акуратно розкладали варені ракові шийки, политі соусом “провансаль”. У центрі - гору картоплі з маринованими корнішонами, прикрашену рубленими яйцями, які були просто елементом декору.
Одного разу французький кулінар побачив, як один з відвідувачів перемішав усі складові в своїй тарілці і миттю все з’їв. Наступного дня Олів’є, демонструючи своє презирство, сам змішав всі компоненти страви, полив їх майонезом, спробував - і зрозумів, що це досить смачно.
А ось так виглядав інтер`єр ресторану, де винайшли знаменитий салат, фото “Віденська дача”
Хоча первинна ідея олів’є потерпіла крах, салат набирав все більшої популярності і приносив непоганий прибуток власникам ресторану. Коли великий кулінар помер і забрав із собою в могилу рецепт страви, трактир втратив свою популярність, бо, як казали відвідувачі, салат був вже “не той”.
Тому й олів’є, який подають в закладах Києва, теж “вже не той”. Але варіанти салату, що я скуштувала приємно вразили мене своїм смаком, тож я раджу вам їх спробувати.
П`ять закладів - п`ять незвичних олів’є
“За двома зайцями”, вул. Андріївський узвіз, 34
Крім того, що цьому салату я ставлю 5 балів за смаком, тут ще дуже оригінальна його подача. Олів’є викладається на подушці з лосося, зверху прикрашається перепелиними яйцями з кав’яром. Щоправда і ціна цього олів’є найдорожча серед інших.
Вартість салату - 270 гривень.
“Остання барикада”, Майдан Незалежності, 1
Порція салату, як на мене, не дуже велика, але варта того, щоб спробувати. Бо готують його тут з бичачим серцем, зверху прикрашають пір’ям зеленої цибулі.
Вартість салату - 89 гривень.
“Чорноморка”, вул. Ярославська, 5/2
В мережі “Чорноморка” олів’є подають аж трьома способами: з рапанами, мідіями та лососем. Можете вибрати, який вам більше до вподоби.
Я спробувала і з рапанами, і з лососем. Як на мене, з рапанами кращий.
Вартість будь-якого варіанту - 96 гривень.
“DOM №10”, вул. Спаська, 10
Олів’є в цьому закладі - це просто захлинутися слиною! І порція величезна - можна наїстися одним цим салатом. Готують тут його з яловичим язиком та прикрашають зверху молодим зеленим горошком.
Вартість салату - 98 гривень.
“Хуторець на Дніпрі”, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А
Тут готують два види олів’є:
-
з закарпатської форелі власного копчення з ікрою щуки;
-
з копченою індичкою та яловичим язиком.
Майте на увазі, що порція останнього - 500 грамів, тож його можна сміливо замовляти на двох. Якщо ж ви будете його їсти самостійно, замовляйте половину порції.
Перемащують його майонезом та сметаною просто у вас на очах.
Вартість салату з індичкою та язиком - 282 гривні (за цілий салат).
З рибою я не куштувала, але бачила, як подають - мусить бути дуже смачно. Якщо хтось спробує - напишіть обов’язково мені, як смакувало.
Вартість салату з фореллю - 194 гривень (за цілий салат).
Сподіваюсь, всі ці варіанти легендарного салату прийдуться вам до смаку. А щоб не пропустити, як смакують інші страви - стежте за сторінкою Смакуй з Інна Гордієнко.
Читайте: Идан Фачиа: “В Киеве больше хороших баров, чем в Париже”
Фото автора