“Чорноморка”: рибна Одеса на Подолі (фото, відео)
Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко напередодні кулінарного тріпу до Одеси завітала до “Чорноморки” на Подолі. Вона продегустувала, мабуть, найкращу на сьогодні рибну кухню Києва, щоб розповісти читачам КиевVласти про найсмачніші страви цієї ресторації.
Я давно вже не радувала вас цікавими та смачними рибними закладами. Прийшла їх черга, тим більше, що в літній період м’ясні страви дуже важкі для шлунку. Хочеться чогось легенького – і що може бути кращим за морепродукти?
Для тих, хто живе або часто буває на Подолі у мене приємна новина: на вул. Ярославській, 5/2, відкрився ресторан “Чорноморка”. Це фактично одразу за Житнім ринком.
Вперше ми прийшли сюди в п’ятницю з подругою - і нам ледь знайшли вільний столик. Тому зараз я заздалегідь забронювала столик на терасі й прийшла з другом - Данилою. Потрапили ми до “Чорноморки” в будній день і перед вечерею, коли людей в ресторані не так багато, тому нас супроводжував адміністратор закладу Антон.
Перше, що кидається в очі в ресторані – величезний човен, який слугує вітриною закладу. Розмаїття риби та морепродуктів вражає: кефаль, барабулька, бичок кнут та бобиль, ставрида, сарган, судак, камбала калкан, рожева тріска, лосось, карп, вугор, акула, скат, мідії, рапани, креветки тигрові та звичайні, восьминоги, кальмари бейбі та атлантичні, каракатиці, гребінці, жаб’ячі лапки і море устриць.
- Цей човен ми привезли спеціально для “Чорноморки” на Подолі з Одеси. Вага сухого човна приблизно – 600 кг, оскільки він був вже просочений водою, сказав Антон. - Весь декор ресторану оригінальний. Ось тут справжній якір, що звисає зі стелі у вигляді люстри. А ці стелажі, наповнені справжніми раковинами устриць – їх тут майже 40 тисяч.
- Скільки ж устриць треба було з’їсти вашим гостям? Скільки з’їдається їх за день? - цікавлюся я.
- Ми не рахували за день. А за останній місяць ми продали в усіх закладах “Чорноморки” 15 тис. устриць, - відповідає Антон.
Вибір устриць в “Чорноморці” величезний. На вході стоять величезні металеві ванни, де вони зберігаються, і чорношкірого хлопця, який відкриє для вас будь-які у вашій присутності. Найдешевша - ірландська дикунка (24 гривні за штуку). Найдорожча - французька тарбурьєш №1 (112 гривень за штуку).
В меню ви знайдете:
-
улюблені вами фін-де-клер №1 та №2 (56/48 гривень за штуку);
-
спесіаль жилардо №1 (86 гривень за штуку) із Франції;
-
декілька видів голландських, ірландських та українських устриць.
Хоча нещодавно основний постачальник устриць в Україні переконував мене, що українських устриць в принципі не існує. А ресторації, які пропонують начебто українську устрицю, насправді, продають під її виглядом самий дешевий французький варіант.
- На цінниках вказані дві ціни – за сирий продукт та за приготований. Ви можете взяти свіжу рибу з собою, вам її завернуть у вакуумну упаковку, - додає Антон.
На підтвердження його слів якраз декілька відвідувачів “Чорноморки” купують свіжу рибу. А ми беремо собі на замітку цю можливість чудової альтернативи - влаштувати рибну вечірку вдома.
А поки замовляємо з меню всього потроху. Пропонують різноманітні варіанти приготування однієї й тієї ж самої страви - на мангалі, в хоспері і просто в смаженому вигляді. Є різноманітні варіанти соусів: томатний, вершковий, часниковий. Можна навіть не користуватися меню, а просто взяти з вітрини та сказати, у якому вигляді ви це хочете з`їсти.
Проте, якщо хочете пасту з молюсками (177 гривень), котлети з судака з картопляним пюре (135 гривень), крем-суп із лосося (137 гривень) або вершковий суп з устриць (127 гривень) – відкривайте меню.
Раджу замовити форшмак одеський з грінками (75 гривень), дунайського оселедця (78 гривень), терін з печінки ската хвостокола (85 гривень) і тюльку (55 гривень).
- У нас сьогодні мідійний день. Ви можете замовити дві порції мідій (80 гривень за кг) - і третя буде для вас безкоштовною, - каже офіціантка.
- Чудова пропозиція, але боюсь, ми тоді не зможемо спробувати і десяту частину вашого асортименту, - хвилююся я.
- У нас щодня вигідні пропозиції на якийсь продукт. А ще ми кожного дня з 12:00 до 16:00 пригощаємо наших гостей рибною юшкою, - повідомляє офіціантка.
Ми зупиняємо наш вибір на камбалі (115 гривень), кефалі (44 гривень), корюшці (62 гривні) і ставриді (57 гривень). Звичайно, не можемо обійтись без бичка бобиля (він набагато крупніший за кнут) – 58 гривень. Всі ціни - за 100 грамів. Деяка риба тягне 1-2 штуки за цю ціну.
Камбалу нам готують на мангалі. Іншу рибу ми попросили підсмажити.
Також з Данилою замовили рапанів (54 гривень), бейбі-восьминогів (96 гривень) та креветку червону (145 гривень) у вершковому соусі.
З устриць взяли чорноморську №3 (27 гривень за штуку) і французьку фін-де-клер №3 (35 гривень за штуку). Під них замовили Cava Jaume Serra brut (86 гривень за келих).
- Я взимку була в “Чорноморці” на Солом’янці. Здається, не було жаб’ячих лапок, вонголе, камбали і якихось інших видів риби, - запитуюся у Антона.
- Наше меню змінюється в залежності від сезону та улову, особливо це стосується саме чорноморської риби. Всі інші морепродукти - креветка тигрова, бейбі-восьмоножки, лосось – в нашому асортименті постійно, бо вони привозні, - пояснює Антон.
Поки нам готують наші страви, Данило розпитує Антона про інші ресторани мережі, оскільки йому не дуже зручно приїжджати на Поділ. Виявляється, їх вже досить багато. Крім подільської та на Солом`янці (вул. Преображенська, 7), ще є на вул. Драгоманова, 6/1 (Позняки) та Великій Кільцевій, 110-а (Столичний ринок).
- Зараз відкриваємо новий заклад на Мельникова, 83-а, який матиме цілодобову рибну закусочну, - каже Антон.
Приносять наші страви. І я починаю планувати свою поїздку до Одеси, де обов’язково маю заглянути в місцеву “Чорноморку”, з якої розпочалася експансія цього ресторану. Забігаючи наперед скажу, що привезу вам безліч гастрономічних історій з Одеси, яка славиться своїми ресторанами та місцевою кухнею. Впевнена, цей гастро-тур буде не менш смачним, ніж львівський.
- Смакує ваша рибка бездоганно! І головне, відчувається, наскільки вона свіжа, - кажу офіціантці.
Данило згоден зі мною на всі сто, і стверджує, що кращого рибного ресторану з такою ціновою політикою він поки що в Києві не знає. Я теж запевняю, що ціна-якість в “Чорноморці” перевершили мої очікування. Що може бути кращим, аніж сидіти на відкритій терасі на Подолі, слухати легку музику, пити ігристе і смакувати рибні страви? Хіба що сидіти на березі моря.
Стежте за моєю сторінкою і чекайте наступного тижня звіт про Одеську гастрономічну подорож!
Читайте та смакуйте: Гід рестораціями Львова, частина перша (фото, відео, адреси) та Гід рестораціями Львова, частина друга (фото, відео)
Фото та відео автора