п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

“Человеческий голос”: крик души

“Человеческий голос”: крик души

В Театре на Подоле 17 октября состоялся показ международного украинско-голландского проекта La Voix Humaine Facetime или “Человеческий голос”. Показ монооперы прошел в рамках Года французского языка в Украине, к 120-летию со дня рождения Франсиса Пуленка и 130-летию Жана Кокто. Подробнее читайте в рецензии от KV.

Спектакль “Человеческий голос” –  это моноопера о парижанке средних лет, которая разговаривает по телефону со своим, уже бывшим, любовником. С ним она провела вместе 5 лет, но уже на следующий день после разрыва он женится на другой женщине, что приводит главную героиню в отчаяние.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Телефонная трагедия Жана Кокто в 1930 году кажется устаревшей в эпоху Интернета, но Голландский режиссер-постановщик Крис Колмис решил осовременить спектакль, показав разговор через Facetime. Зритель с помощью интерактивного экрана, переживает все эмоции вместе с актрисой. Разве что, публика не только не знает, что мужчина говорит, но, поскольку мы не можем его видеть и слышать, нет уверенности, что он есть вообще. 

Рояль, зеркало, разбросанные по полу письма с фотографиями, а в центре она. Вначале женщина всячески пытается получить хороший сигнал, но звонок прерывается несколько раз. Повторяющаяся потеря сигнала будто метафора о “потере связи” с нашими партнерами. Даже когда мы технически с ними, ощущается расстояние в тысячи километров.

На другом конце телефона возлюбленный, который после пяти лет жизни вместе покинул женщину. Даже после разрыва, зритель понимает, что для героини он остается тем самым единственным. Она полностью и безоговорочно открывается своему бывшему любовнику, решает быть уязвимой и хрупкой, хочет обнажить свое сердце тому человеку, который разорвал его на части. При всех своих страданиях, женщина не может положить конец разговору, который оказывается столь же необходимым, как воздух, которым она дышит. Привязанная к своему любовнику, героиня отчаянно цепляется за все, что осталось от этих “токсичных” отношений, а именно за виртуальный безличный телефонный звонок. Остается банальный вопрос, как двигаться вперед, когда самый любимый человек также самый жестокий. 

Шокирующее откровение, которое передала Екатерина Левенталь, выдвигает на первый план этику, связанную с раскрытием личных уязвимостей. Актриса всеми эмоциями, действиями, а главное голосом показывает отчаяние и беззащитность героини. Музыкальное сопровождение в исполнении Марии Прилипко их только усиливает. 

С одной стороны, у женщины частный звонок, а с другой – крик на весь мир. Этот разговор по телефону никто не должен слышать, возможно, даже человек на другом конце линии. Но все же, зритель проникает в жизнь этой дамы, чтобы чувствовать каждый вздох, каждую эмоцию и каждый взгляд. Мы являемся свидетелями последнего телефонного звонка с ее любовником.

Фото: Ira Marconi, Театр на Подоле

КиевVласть

Саша Кабачок

Теги: спектакль, театр на подоле, моноопера, la voix humaine, жан кокто, франсис пуленк, мария прилипко, екатерина левенталь, крис колмис

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.