субота, 27 квітня 2024 г.

Зеленський запропонував Дуді та Туску зустрітися на кордоні 24 лютого

Зеленський запропонував Дуді та Туску зустрітися на кордоні 24 лютого

Президент України Володимир Зеленський закликав президента Польщі Анджея Дуду та польського прем'єр-міністра Дональда Туска приїхати 24 лютого на кордон та вирішити питання блокади українського зерна.

Про це , як стало відомо KВнаписав Володимир Зеленський.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Я доручив нашому уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні між нашими державами. І я прошу тебе, Дональде, пане Прем'єр-міністре, теж приїхати до кордону. Анджею, пане Президенте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити", — написав Зеленський.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зеленський додав, що готовий виїхати на кордон з українським урядом. Також президент звернувся до Єврокомісії із закликом зберегти єдність Європи.

Як писала KВ, президент України Володимир Зеленський заявив, що через блокування на польському кордоні українських вантажівок, що транзитом через Польщу прямують до інших країн ЄС та на в’їзд в Україну, кроки офіційного Києва вже визначені – і будуть зроблені “дуже швидко”. Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що блокування кордону з Україною не є політичним рішенням уряду й заборонити фермерам протестувати вони не можуть.

Читайте: Блокування польсько-українського кордону не має виправдання, – МЗС

Станом на 21 лютого 2024 року відомо, що на жодному пункті пропуску з Польщею немає вільного руху вантажівок, уряди продовжують перемовини.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону "Єдині новини" принагідно нагадав, що у польських фермерів є дві головні вимоги, і вони мають загальноєвропейський характер: це прохання відтермінувати запровадження зеленого курсу Green Deal, який посилює вимоги по екологічності, по захисту навколишнього середовища, по виведенню з обробітку земель, які Європейський Союз планує впроваджувати, а друга вимога – це збільшити дотації тамтешнім фермерам. 

Але "Крім цього, є вимоги, так би мовити, більш політичного характеру, які не мають відношення до спільної аграрної політики європейської і загалом до аграрного сектору. Ці вимоги висувають окремі міноритарні групи", – зазначив Висоцький. За його словами, уряд України веде постійні перемовини з представниками польського уряду і сподівається на те, що ситуацію зможуть владнати.

Читайте: Польські протестувальники висипали зерно з українських фур перед пунктом пропуску Ягодин-Дорогуськ (фото, відео)

Як інформувала KВ, 12 лютого польські фермери висипали зерно з українських вантажівок у населеному пункті Дорогуськ на кордоні з Україною. Про висипане зерно з гордістю заявив правий політик та один з організаторів протестів польських аграріїв Рафал Меклер "У Дорогуську фермери висипали зерно з вантажівок, вантажівки повертаються в Україну".

Як відзначають в Раді з нацбезпеки і оборони (РНБО) України, Рафал Маклер – один із натхненників протестів польських аграріїв, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”. Ця політсила виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення стосунків з рф. Партія не користується широкою підтримкою поляків. Сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, але невдало.

“Чергова акція Маклера вочевидь відповідає інтересам рф, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС. Крім того, ця акція стала в пригоді напівкримінальним польським колам, яких підозрюють у рейдерських схемах на ринку перевезень в ЄС. Деструктивні дії окремих політиків не повинні впливати на партнерські й добросусідські відносини України та Польщі”, – зауважують аналітики РНБО.

Читайте: Мінагрополітики засудило дії поляків, що показово розсипали українське збіжжя поблизу кордону

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, польща, анджей дуда, протести фермерів, блокада кордону, Президент Польщі, новини києва

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.