За отримання хабара суддю КАС залишили під вартою з альтернативою внесення застави
![За отримання хабара суддю КАС залишили під вартою з альтернативою внесення застави](/project/resources/2023/12/resized/two_column_yunyoLox.jpg)
У вівторок, 5 грудня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) застосував до одного з суддів Київського апеляційного суду (КАС) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави розміром 4 млн гривень. Він та ще декілька суддів КАС підозрюються в одержанні хабара за ухвалення рішення про скасування арешту майна.
Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП та застосував до указаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 4 млн гривень з покладенням відповідних процесуальних обов’язків”, – йдеться у повідомленні САП.
У пресслужбі підкреслили, що запобіжний захід діятиме до 3 лютого 2024 року.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 29 листопада викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. Хабар у розмірі 35 тис. доларів призначався за ухвалення рішення про скасування арешту майна.
Читайте: Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі у 35 тисяч доларів
Раніше KВ повідомила, що судді КАС звернулися із публічною заявою у зв’язку із повідомленням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та САП про викриття окремих суддів цього суду у вчиненні корупційних дій. Колектив суддів запевняє, що не обізнаний з обставинами кримінального провадження, тому позбавлений можливості надавати будь-яку правову оцінку підозрі, пред’явленій суддям, до встановлення її обґрунтованості в межах передбачених законом процедур.
Читайте: Судді КАС твердять, що не знають про обставини кримінального провадження щодо колег-хабарників
Фото: з відкритих джерел
![Азартна зрада?!](/project/avatar/64/1000/cOe6712ojuMd.png)
![“Я очень рада” або “helsi care” по-українські](/project/avatar/64/1000/rZxkyIyVpAH3.png)
![Війна технологій: треба негайно вживати радикальних засобів!](/project/avatar/64/1000/u0NE3eRkyKuI.jpg)