вівторок, 16 квітня 2024 г.

В Киево-Святошинском районе могут иметь место махинации с системой ProZorro, - Тигов

В Киево-Святошинском районе могут иметь место махинации с системой ProZorro, - Тигов

Система электронных закупок ProZorro практически не работает в Киево-Святошинском районе. Минимальный порог закупки составляет 1,5 млн гривен, но закупку могут “делить” на несколько частей, что позволяет не прибегать к помощи системы.

Об этом в интервью KV заявил Александр Тигов, экс-глава Киево-Святошинского районного совета, председатель общественной организации "Рух территориальных громад".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Относительно системы “Прозорро”. Если в Днепропетровской области госзакупки через эту систему совершаются при стоимости товаров и услуг от 3 тыс. гривен, то в Киево-Святошинском районе к ее помощи должны прибегать, если речь идет о закупке не менее, чем на 1,5 млн. В ситуации, когда реальная стоимость выше этой суммы - тендер не проводят. Его делят на несколько частей и в “Прозорро” не идут. Я подозреваю, что у нас в районе “Прозорро” - совсем “непрозоре”, только вот действующие власти это мое подозрение не разделяют”, - рассказал Тигов.

По его словам, многие тендеры распределяют между компаниями из орбиты некоторых действующих депутатов.

“Не думаю, что для людей, которые понимают во взаимоотношениях между депутатами и администрациями, большой секрет, что для получения нужных результатов голосований администрации распределяют выполнение бюджетных заказов среди компаний, подконтрольных депутатам. Да, проще всего сдать какой-нибудь подряд, подставить свою фирму, покрасить, побелить, вместо бруса сто двадцатого положить шестидесятый и деньги прикарманить. И никто не оспорит, и не проверит - круговая порука. Везде, где нет конкуренции, есть коррупция”, - прокомментировал экс-глава Киево-Святошинского районного совета.

Напомним, Киево-Святошинский район - один из самых богатых в Киевской области. Его население составляет более 200 тыс. жителей, а бюджет - около 1 миллиарда гривен.

Ранее KV уже писала о том, что реформа децентрации в Киевской области по-прежнему находится на незавершенном этапе. Одной из причин ее неэффективности Александр Тигов назвал нежелание районных властей повлиять на ситуацию. Поскольку, по его мнению, создание объединенных территориальных общин поможет ликвидировать многие коррупционные схемы, созданные “на местах”.

Читайте: Кабмин разрешил ProZorro проверять участников тендеров

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, закупки, prozorro, децентрализация, интервью, александр тигов, коррупционные схемы

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.