п'ятниця, 17 травня 2024 г.

В Києві виступили проти найменування однієї з вулиць на честь екс-мера Омельченка

В Києві виступили проти найменування однієї з вулиць на честь екс-мера Омельченка

Партія “Народовладдя” закликала киян переконувати депутатів Київради зі своїх округів не допустити прийняття рішення про перейменування, бо вважає померлого у листопаді минулого року колишнього очільника столиці взірцем господарчої та політичної корупції.

Про це KВ стало відомо з допису на фейсбук-сторінці партії “Народовладдя” 12 січня 2023 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За інформацією сторінки, мер Києва Віталій Кличко доручив розробити проект рішення щодо перейменування однієї з вулиць Києва на честь Олександра Омельченка, "напевно думаючи, що кияни забули хто такий Омельченко. Тож нагадаємо!

За його мерства у Києві почали масово з'являтися незаконні забудови, саме за нього була започаткована згубна практика варварської забудови столиці всупереч Генплану, що активно реалізовувалася і за Черновецького, і за Попова, і за Кличка. Наприклад саме влада Омельченка знищила історичний Сінний ринок в центрі столиці, а його учень Кличко потім дозволив незаконно забудувати відповідну ділянку багатоповерхівками. Саме Омельченко оголосив чудовий Каштановий Гай на Сирці сміттєзвалищем і пороздавав його землю під "садибки" мажорів, а Кличко спокійно дивився, як забудовники труїли каштани. Й таких прикладів десятки”, – йдеться у дописі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У ньому також сказано, що мерство Омельченка ознаменувалось численними корупційними скандалами, зокрема, пов'язаними з величезним розкраданням бюджетних коштів при реконструкції Хрещатика, а сам він “пізніше, будучи народним депутатом, з приходом до влади Януковича Омельченко поповнив ряди "тушок", вийшовши з фракції "Нашої України" (НУНС). Але навіть до того він голосував за злочинні ініціативи режиму Януковича, зокрема, – за зрадницькі "Харківські угоди". І в попередньому, і в цьому скликанні Київради очолювана ним фракція "Єдність" була (й є після його смерті) прихистком одіозних корупціонерів”.

Тож автори допису вважають неприпустимим називати одну зі столичних вулиць ім’ям екс-мера і закликали громадськість Києва переконувати депутатів Київради зі своїх округів голосувати проти такого проекту рішення, якщо він буде винесений на розгляд.


Олександр Омельченко помер 25 листопада 2022 року від ускладнень коронавірусу. Йому було 83 роки, він керував фракцією "Єдність" у Київраді. До цього Омельченко керував столицею України вісім років – із 1998 по 2006-й, будучи двічі обраним київським міським головою.

Як інформувала KВ, одне з останніх перейменувань топонімів у столиці відбулось в останні дні грудня минулого року. Тоді у Деснянському районі вулицю Академіка Курчатова перейменовано на честь Ореста Левицького. Раніше експертна комісія рекомендувала включити вулицю Курчатова до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Читайте: Київрада перейменувала майже сто вулиць та провулків столиці (список)

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, КМДА, київрада, перейменування, дерусифікація, олександр омельченко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.