середа, 17 липня 2024 г.

У столиці майже 50% укриттів виявились недоступними

У столиці майже 50% укриттів виявились недоступними

У Києві презентували результати Національної компанії моніторингу укриттів. Результати перевірки виявили низку проблем з доступністю та якістю обладнання столичних укриттів. Зокрема, лише 48% оглянутих укриттів є відкритими під час повітряних тривог. 

Про це KВ дізналася з пресконференції “Куди ховатися від ракет: що не так з укриттями і як це змінити?” та моніторингу Групи громадського спостереження “ОЗОН”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Окрім Києва, моніторинг проводився у Львові, Одесі, Роздільній, Черкасах, Миколаєві, Сумах та у Запоріжжі. Метою моніторингу було виявити основні проблеми укриттів і донести їх до держави й органів місцевого самоврядування, аби забезпечити рівний доступ громадян до захисних споруд.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Усього, у столиці було оглянуто 96 укриттів, 25 з яких пройшли подвійну перевірку і опрацьовуються спільно з Департаментом муніципальної безпеки КМДА. Лише 48% з оглянутих укриттів мали відповідні позначки з напрямком руху. 27% укриттів навіть не вдалось знайти за вказаними адресами. 38% укриттів мали справне електропостачання, а ще менше, 20% укриттів, мали справний туалет. Також, у старих будинках було зафіксовано загальний неналежний стан укриттів. 

“За результатами нашого моніторингової кампанії, деякі люди не спускаються в укриття, бо щодня проходять повз закриті захисні споруди. Це формує враження, що ховатись просто ніде. Це проблема доступності укриттів”, – розповіла Іванна Мальчевська, координаторка Групи громадського моніторингу “ОЗОН”.

Представники організації за результатами перевірки рекомендують розпочати співпрацю балансоутримувачів укриттів із місцевою владою та підвищити їх рівень доступності. Також, “ОЗОН” рекомендує створити маркування напрямку руху до укриттів там, де цього немає, та на кожній зупинці громадського транспорту повісити оголошення з адресами найближчих укриттів, адже в Києві й досі зупиняють громадський транспорт під час повітряних тривог.

Як раніше писала KВ, Transparency International Ukraine створила інтерактивну мапу укриттів, у якій розглянуто 70 міст України. Завдяки цьому було проаналізовано, як міські ради інформують мешканців про укриття. Зокрема, у Київській області доступними є 592 укриття.

Читайте: На Київщині доступними є 592 укриття, – Transparency International Ukraine

Фото: Інна Міхно

КиївВлада

Інна Міхно, Анастасія Олійник

Теги: новини києва, війна росії проти україни, напад росії на україну, укриття, безпека, захисні споруди, доступність укриттів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.