вівторок, 23 квітня 2024 г.

У Чорнобилі побудують ще одну сонячну електростанцію

У Чорнобилі побудують ще одну сонячну електростанцію

До серпня 2020 року у місті Чорнобиль на Київщині планують завершити будівництво фотоелектричної станції. Вона буде другою, збудованою на території цього міста. Замовником будівництва зараз виступило Державне підприємство "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження". Для виконання робіт на тендері обрано ТОВ “Блок майстер Україна”, кінцевими бенефіціарами якого є іноземні громадяни – Сергій Євланчик та Нарек Арутюнян – власники сонячних електростанцій в Україні на 46 мегават. 

Як KV стало відомо з оголошення електронної системи публічних закупівель ProZorro, 27 лютого 2020 року ДП "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" (ДП “ЦОТІЗ”) (*) уклало договір з ТОВ “Блок майстер Україна” (**) на реконструкцію асфальтно-бетонованого майданчика шляхом влаштування фотоелектричної станції (ФЕС), що знаходиться у Чорнобилі Іванківського району Київщини. Вартість договору склала 46,9 млн гривень.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно з угодою, підрядник до 31 липня 2020 року повинен:

  • знести більше 800 дерев;

  • демонтувати одно- та двоповерхові будівлі з фундаментом;

  • заасфальтувати майданчик площею 4,8 тис. кв. метрів, встановити металеву огорожу;

  • облаштувати внутрішні проїзди по території ФЕС;

  • змонтувати фотогальванічні панелі, електрокабелі та інше обладнання;

  • змонтувати та підключити комплектні трансформаторні підстанції (КТП);

  • закупити обладнання для систем телемеханіки з її влаштуванням;

  • облаштувати систему відеоспостереження (із закупівлею обладнання);

  • запустити автоматизовану система комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ);

  • провести пусконалагоджувальні роботи.

Гарантія на роботи – 10 років, а на закуплене обладнання – відповідно до гарантійних термінів виробника.

Свої пропозиції для участі в тендері подавали ще чотири компанії – ТОВ “Родина ЕРС” (***), ПП “Славутичбуд” (****), ТОВ “Техностар” (*****) та ТОВ “Інтерабуд” (******). Найвигідніші за ціною пропозиції були у “Техностара” та “Інтерабуда”, але їх відхилили через невідповідність вимогам тендерної документації (надані не всі документи та довідки). Пропозиції компаній “Родина ЕРС” та “Славутичбуд” виявилися дорожчими. ТОВ “Родина ЕРС” скаржилося на порядок проведення процедури закупівлі Антимонопольному комітету (АМКУ), однак в задоволенні скарги відмовлено.

Потенційні учасники тендеру (ПрАТ “Укренергомонтаж” та ФОП Андрій Громовий) вимагали від замовника усунути вимоги щодо надання персональних даних учасників, а також усунути порушення під час проведення процедури закупівлі. Однак ДП “ЦОТІЗ” ці вимоги відхилило.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Блок майстер Україна” існує з 2009 року, зареєстровано в місті Старокостянтинів Хмельницької області. Основний вид діяльності – виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій. Засновники – компанія “Бушва Холдінгз Лімітед” (Кіпр, 97%) та Віталій Тимощенко (3%). Кінцеві бенефіціарні власники – громадянин Великої Британії Сергій Євланчик та громадянин Вірменії Нарек Арутюнян.

Арутюнян та Євланчик також є власниками ТОВ “Ренджи Біоенерго” і ТОВ Ренджи Девелопмент. Обидві компанії спеціалізуються на виробництві електроенергії. За даними Liga, Євланчик та Арутюнян в Україні володіють сонячними станціями (СЕС) загальною потужністю 46 МВт та розвивають їх, в тому числі, завдяки кредитам ЄБРР.

ТОВ “Блок майстер Україна” бере участь у публічних закупівлях з 2017 року. Загальна вартість укладених за їх результатами договорів склала 99,4 млн гривень. Нинішній контракт – найдорожчий від початку існування ТОВ.

Відомо, що у 2018 році АМКУ дозволив норвезькій компанії Scatec Solar (через голландську Scatec Solar Ukraine BV) та українській Trust Capital Group (через віргінську Trust Capital Group Ltd. і голландську Rengy Solar BV) оформити контроль над ТОВ "Ренджи Біоенерго". Керуючий партнер ТОВ “Ренджи Девелопмент” Нарек Арутюнян одночасно значився одним із засновників інвестиційної компанії Trust Capital Group.

На сайті Фонду держмайна України асфальтно-бетонований майданчик у Чорнобилі значиться як об'єкт для потенційної оренди. Його пропонують використати для будівництва об'єктів альтернативної електроенергетики. Вказується, що площа майданчика – 42 тис. кв. метри. На його території нині знаходяться будівлі та споруди колишньої станції техобслуговування автомобілів, напівзруйнована будівля, будівля теплообмінного пункту, а також будівля трансформаторної електричної підстанції.

Читайте: Можливість будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі можуть розіграти на аукціоні

Нагадаємо, у жовтні 2018 року на майданчику Чорнобильської АЕС запустили першу сонячну електростанцію Solar Chernobyl потужністю один мегават. Проект належить українській компанії Rodina Energy Group Ltd і німецькій Enerparc AG. Комплекс станції становить майже 3,8 тисяч панелей. Електроенергії, виробленої Solar Chernobyl, має вистачати для потреб близько 2 тисяч квартир.

Читайте: У Чорнобилі відкрили першу сонячну електростанцію (фото)

Також нагадаємо, у березні 2019 року у Міненергетики та захисту довкілля повідомили, що на прилеглій до ЧАЕС території побудують ще одну сонячну електростанцію. Її будувати планували за кошти уряду Іспанії, які виділяються в рамках співпраці з нашою країною за Кіотським протоколом.

Зазначимо, що ДП “ЦОТІЗ” підпорядковується Держагентству з управління зоною відчуження. Керівник ДП – Володимир Кухарев.

* Державне підприємство "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" (Код ЄДРПОУ:38770852)

** ТОВ “Блок майстер Україна” (Код ЄДРПОУ: 36387055)

*** ТОВ “Родина ЕРС” (Код ЄДРПОУ: 41228162)

**** ПП “Славутичбуд” (Код ЄДРПОУ: 35511565)

***** ТОВ “Техностар” (Код ЄДРПОУ 30884393)

****** ТОВ “Інтерабуд” (Код ЄДРПОУ 40957279)

Фото: Капитал

КиевVласть

Олеся Данилова

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, закупки, ООО, закупівлі, зона отчуждения, тов, чернобыль, чп, чернобыльская аэс, пп, чорнобиль, зона відчуження, госагентство по управлению зоной отчуждения, чорнобильська аес, сонячні станції, ренджи девелопмент, ренджи девелопмент, цотіз, техностар, техностар, нарек арутюнян, нарек арутюнян, ренджи біоенерго, фотоелектричні станції, солнечные станции, володимир кухарев, фотоэлектрические станции, держагентство з управління зоною відчуження, владимир кухарев, дп блок майстер україна, гп блок мастер украина, родина ерс, славутичстрой, славутичбуд, интерабуд, сергей евланчик, ренджи биоэнерго, інтерабуд, сергій євланчик, Scatec Solar

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій