субота, 18 травня 2024 г.

Столичному ліцею інформаційних технологій №79 присвоєно ім’я Бориса Патона

Столичному ліцею інформаційних технологій №79 присвоєно ім’я Бориса Патона

У четвер, 8 грудня 2022 року, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання депутати прийняли рішення присвоїти ліцею інформаційних технологій №79 ім’я Бориса Патона (на фото). Навчальний заклад розташований в Печерському районі Києва.

Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби Київської міської ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, за таке рішення проголосували 72 депутати Київради. 

За словами депутата Київради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, трудовий колектив закладу освіти виступив з ініціативою присвоїти ліцею імені Бориса Патона.

“На офіційному сайті Печерської районної в місті Києві державної адміністрації проходило громадське обговорення питання цієї ініціативи. За його результатами було проведено загальні збори трудового колективу та ухвалено рішення про перейменування. Борис Патон – Герой України, за життя був видатним українським науковцем та президентом Національної академії наук України. Депутатський корпус Київради підтримав громадську ініціативу. Ми разом утверджуємо традиції нашої державності та увіковічуємо пам’ять про роль видатного українця”, – зазначив Вадим Васильчук. 

Депутат додав, що присвоєння ліцею імені Бориса Патона – це справедлива можливість вшанувати внесок відомого науковця в розвиток української науки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, радянський та український науковець у галузі металургії та технології металів, доктор технічних наук, професор Борис Патон народився 27 листопада 1918 року у Києві. З 1962 року до смерті очолював Національну академію наук України. Був найстаршим за віком та за терміном перебування на посаді Президентом державної Академії наук у світі. Також з 1953 року Борис Патон очолював Інститут електрозварювання імені Євгена Патона.

Під керівництвом Бориса Патона було створено новий спосіб зварювання – електрошлаковий. Борис Євгенович був автором та співавтором понад 720 винаходів, понад 1200 публікацій, у тому числі 20 наукових монографій. Здобув численні державні нагороди та звання України та інших країн. Один із столичних мостів через Дніпро названо на честь отця Бориса Патона – Євгена Патона, оскільки він був проектувальником цього першого у світі цільносварного мосту завдовжки 1543 метри.

Борис Патон помер у віці 101 рік 19 серпня 2020 року. 

У квітні 2021 року Київська міськдержадміністрація (КМДА) розпорядилася встановити на фасаді Президії Національної академії наук України меморіальну дошку на честь Бориса Патона.

Читайте: На території КПІ відкрили пам'ятник Патону (фото, відео)

Фото: glavcom.ua

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини києва, київрада, рішення, ліцей, борис патон, ліцей інформаційних технологій

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.