вівторок, 2 липня 2024 г.

Столичная власть планирует благоустроить существующие площадки стихийной торговли

Столичная власть планирует благоустроить существующие площадки стихийной торговли

Столичные власти решили не бороться со стихийной торговлей в городе, а создать для нее цивилизованные условия в тех местах, где позволяет территория и где такие базары наиболее популярны среди покупателей. Идея правильная и… не очень новая. Подобное в городе уже намеревалась сделать команда мэра Черновецкого.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте  “Факты”.

Планируется, что на территории города благоустроят 70 мест для стихийной торговли, которые будут называться “ярмарками”. Список площадок намерены утвердить до конца февраля. Подготовкой к преобразованиям сейчас занимается департамент промышленности и предпринимательства КГГА.

Выбирая место, подлежащие упорядочению, будут руководствоваться такими критериями:

- чтобы пешеходы свободно могли двигаться между базарными рядами (проходы не менее двух метров в ширину),

- чтобы можно было разместить палатки небольших габаритов единого образца.

Кроме того, нужно, чтобы на каждой торговой площадке были: рукомойник и биотуалет, контейнеры для мусора, огнетушитель, аптечка, книга жалоб, стенд с разрешительными документами и контактными телефонами служб по защите прав потребителей.

На “ярмарках” будет осуществляться контроль ветеринарными врачами и сотрудниками санэпидслужбы. Занять место в рядах мэрия позволит торговцам, которые смогут платить от 50 до 200 гривен в месяц — в зависимости от предлагаемой покупателям продукции. Торговать на таких ярмарках готовятся многие фермеры и обещают “держать” разумные цены для своих товаров.

Для перекупщиков намерены установить ценовой потолок — товар должен стоить не дороже, чем в магазине, в противном случае откажут в предоставлении места на “ярмарке”.

Для старушек, периодически предлагающих киевлянам выращенную своими руками зелень, ягоды, фрукты, плату за место установят в размере, кратном одному торговому дню (в зависимости от цены товара). Вопросы уборки территории таких базарчиков сейчас еще решаются.

Подробнее: КГГА намерена узаконить в Киеве всю стихийную торговлю

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Кроме того, профильная комиссия Киевсовета до конца недели рассмотрит и вынесет на сессию проект решения о запрете торговли “с колес”. Из центра города уберут автокофейни и упорядочат сезонную и передвижную торговлю. Концепцию размещения киосков разрабатывали несколько лет в департаменте архитектуры и градостроительства горгосадминистрации. Согласно ее положениям, Киев поделят на четыре зоны.

В историческом центре — возле Киево-Печерской лавры, на Европейской площади и майдане Незалежности, возле Софии Киевской и Михайловской площади, на улице Крещатик — торговых палаток, киосков (кроме прессы) и автокофеен вообще не будет. На других улицах центра предлагают разместить ларьки площадью не более двух квадратных метров и единого образца для каждой отдельной группы товаров (для овощей, мороженого, прохладительных напитков).

По мере удаления от центра в местах, специально отведенных и указанных на городской схеме размещения киосков, установят павильоны (от четырех до 15 квадратных метров), также унифицированных  для каждого вида товаров и бытовых услуг.

Киоски “Киевхлеба” (а их по всему городу намерены поставить 200 штук), где станут продавать хлеб и хлебо-булочные изделия самых популярных сортов по зафиксированным в сентябре 2014 года ценам, сделают по единому образцу, и покупатели легко смогут их узнать (вне зависимости от схемы расположения остальных МАФов).

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: ярмарки, маф, стихийная торговля, автокофейня

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.