вівторок, 16 квітня 2024 г.

Стало известно как пройдет 4-ая волна мобилизации

Стало известно как пройдет 4-ая волна мобилизации

Официальные повестки начнут поступать, как только Рада проголосует "ЗА" указ Президента о частичной мобилизации, но уже сейчас вокруг военных комиссариатов Минобороны ждут различных эксцессов, даже поджогов и терактов.

Об этом KV узнала из сообщения в сюжете ТСН.

Пока у военкоматов нет ажиотажа, туда вызывают на собеседование и медицинское освидетельствование.

Минобороны, прежде всего, ищет здоровых мужчин и женщин, желательно, с военной специальностью. Востребованы танкисты, артиллеристы, специалисты ПВО, связисты и ремонтники, дефицит разведчиков. Возраст от 25 до 60 лет - место проживания не имеет значения.

Министерство обороны обещает, что мобилизация в регионах будет пропорциональна. Будут приглашать мужчин в военкоматы даже из освобожденных городов и городков Донецкой и Луганской областей. С оккупированной же территории и Крыма в армию будут брать только добровольцев, для этого они самостоятельно должны приехать в ближайшие военкоматы на украинской территории и заявить о своем желании быть мобилизованным.

Всем обещают общую подготовку - 10 дней, профессиональную - 16 дней, для налаживания боевого взаимодействия - 15 дней.

Чиновники Минобороны считают, что этого срока достаточно, чтобы вспомнить военные навыки и заменить тех, кто уже давно нуждается ротации на востоке.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Чиновники уверяют, что голыми и босыми солдаты 4-й волны не останутся. Куртки, берцы и штаны нового образца утепленные и уже есть в наличии практически на всю четвертую волну. Это гуманитарная помощь из Канады. Именно из-за необеспеченности солдат в прошлом году были женские бунты у военкоматов.

Однако, сейчас спокойнее не будет. Военные прогнозируют волну провокаций и терактов в частности, поджоги. Четвертая волна должно обеспечить украинской армии около 50 000 воинов. Такое количество людей требуется, чтобы укомплектовать все группировки, провести ротацию и создать резерв.

Среди мужского населения сейчас только и разговоров о мобилизации. Для тех, кто не хочет иди в армию, в сети разрабатывают заявления об отказе, консультируют юристы. Военные, говорят законного способа уклониться от мобилизации нет. Уже есть 240 судебных производств в отношении тех, кто хотел "откосить".

Однако армии нужны не все. Не мобилизуют больных,  украинцев, имеющих трех и более детей, тех, кто ухаживают за беспомощным родственником, аспирантов и студентов, мужчин старше шестидесяти лет, а женщин старше 50 тоже. Также не пойдут воевать и срочники. Все остальные могут получить повестку.

Четвертая волна мобилизации продлится 210 дней. Когда именно начнут приходить официальные повестки, станет понятно, как парламент примет закон о мобилизации.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: мобилизация, военкомат, повестка

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.