середа, 24 квітня 2024 г.

“Слуга народу” пропонує Раді зобов’язати на майбутнє забудовників та місцеву владу подбати про бомбосховища та укриття

“Слуга народу” пропонує Раді зобов’язати на майбутнє забудовників та місцеву владу подбати про бомбосховища та укриття

Верховна Рада (ВР) попередньо схвалила (прийняла за основу) законопроект заступниці голови парламентської фракції “Слуга народу” Олени Шуляк (на фото) про обов’язковість бомбосховищ при будівництві нового житла. Пропонується розгорнути в Україні мережу захисних споруд цивільного захисту. А для цього – запровадити обов'язковий розділ цивільного захисту в містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях. 

Про це KВ стало відомо з підтриманого на пленарному засіданні ВР 19 червня 2022 року за основу 271 голосом народних депутатів законопроекту №7398 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій” авторства заступниці голови парламентської фракції “Слуга народа” Олени Шуляк.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законодавча ініціатива Шуляк та співавторів проекту закону в редакції першого читання передбачає спростити процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту. 

Пропонується встановити, що проектна документація на будівництво об’єктів, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту (тобто укриттів). Ці проектні рішення мають забезпечувати “дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення”.

Ця умова буде обов’язковою – інакше буде відмова органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта “в разі недотримання вимог щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

До всього, проект визначає вимоги щодо утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням.

Законопроєкт передбачає створення трьох нових електронних реєстрів, що міститимуть дані про адреси, будівлі та споруди, адміністративно-територіальні одиниці та тергромади.

“Це дасть змогу вирішити проблеми, пов'язані з обліком нерухомості, створить передумови для захисту права власності на об'єкти нерухомого майна та для розвитку системи оподаткування. Крім того, реєстри стануть важливим ресурсом для державної служби України з надзвичайних ситуацій”, – пояснює авторка попередньо підтриманого парламентом проекту закону.

Як інформувала KВ, Кабінет міністрів 3 травня 2022 року ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти державні будівельні норми (ДБН) та вносити зміни до них. 

Урядова постанова передбачає, що “на період дії воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів розроблення, затвердження, реєстрація, внесення змін до ДБН та визнання їх такими, що втратили чинність, може здійснюватися у спрощеному порядку за рішенням Мінрегіону або іншого центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання з нормування у будівництві”.

Читайте: Кабмін на час воєнного стану спростив порядок оновлення будівельних норм

Фото: ТСН

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, російсько-українська війна, Верховна Рада, укриття, слуга народу, олена шуляк, повномасштабне вторгнення, бомбосховище, будівельні норми

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.