вівторок, 28 червня 2022 г.

“Слуга народу” пропонує Раді зобов’язати на майбутнє забудовників та місцеву владу подбати про бомбосховища та укриття

“Слуга народу” пропонує Раді зобов’язати на майбутнє забудовників та місцеву владу подбати про бомбосховища та укриття

Верховна Рада (ВР) попередньо схвалила (прийняла за основу) законопроект заступниці голови парламентської фракції “Слуга народу” Олени Шуляк (на фото) про обов’язковість бомбосховищ при будівництві нового житла. Пропонується розгорнути в Україні мережу захисних споруд цивільного захисту. А для цього – запровадити обов'язковий розділ цивільного захисту в містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях. 

Про це KВ стало відомо з підтриманого на пленарному засіданні ВР 19 червня 2022 року за основу 271 голосом народних депутатів законопроекту №7398 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій” авторства заступниці голови парламентської фракції “Слуга народа” Олени Шуляк.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законодавча ініціатива Шуляк та співавторів проекту закону в редакції першого читання передбачає спростити процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту. 

Пропонується встановити, що проектна документація на будівництво об’єктів, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту (тобто укриттів). Ці проектні рішення мають забезпечувати “дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення”.

Ця умова буде обов’язковою – інакше буде відмова органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта “в разі недотримання вимог щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

До всього, проект визначає вимоги щодо утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням.

Законопроєкт передбачає створення трьох нових електронних реєстрів, що міститимуть дані про адреси, будівлі та споруди, адміністративно-територіальні одиниці та тергромади.

“Це дасть змогу вирішити проблеми, пов'язані з обліком нерухомості, створить передумови для захисту права власності на об'єкти нерухомого майна та для розвитку системи оподаткування. Крім того, реєстри стануть важливим ресурсом для державної служби України з надзвичайних ситуацій”, – пояснює авторка попередньо підтриманого парламентом проекту закону.

Як інформувала KВ, Кабінет міністрів 3 травня 2022 року ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти державні будівельні норми (ДБН) та вносити зміни до них. 

Урядова постанова передбачає, що “на період дії воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів розроблення, затвердження, реєстрація, внесення змін до ДБН та визнання їх такими, що втратили чинність, може здійснюватися у спрощеному порядку за рішенням Мінрегіону або іншого центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання з нормування у будівництві”.

Читайте: Кабмін на час воєнного стану спростив порядок оновлення будівельних норм

Фото: ТСН

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини україни, новини києва, війна, Верховна Рада, слуга народу, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення, укриття, олена шуляк, бомбосховище, будівельні норми

вівторок, 28 червня 2022 г.
21:41
Україна повернула тіла ще 46 полеглих українських воїнів
21:26
Уряд створив посаду Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб
21:05
В Україні відновить роботу Офіс Всесвітньої продовольчої програми
20:41
Мешканці тимчасово окупованого Маріуполя продовжують збирати воду з калюж, - Андрющенко (відео)
20:20
Мер Варшави також став жертвою діпфейку Віталія Кличка
19:46
НАТО ухвалить нову стратегічну концепцію колективної безпеки та узгодить пакет підтримки для України, - Кличко
19:27
Ірпінь підписав угоду про співпрацю з Каннами та Асоціацією мерів міст Франції
19:01
У Дніпрі через “прильоти” ракет рф зруйнована залізнична інфраструктура, промислове підприємство та СТО
18:35
У прикордонних районах білорусі ворог нарощує системи інженерного обладнання оборонних позицій, - Генштаб
18:24
Рятувальники розібрали вже 70% завалів на місці торгового центру в Кременчуці (оперативні дані, фото)
18:09
Двом рашистам повідомлено про підозру за наказ катувати і вбивати цивільних на Київщині (фото)
17:47
В столичному ботсаду Гришка виявили боєприпаси (фото)
17:30
Рашисти арештували міського голову Херсона
17:11
МВС готове витратити майже 53 млн гривень на реконструкцію будівлі в Солом'янському районі столиці під свій архів
16:45
Суд повернув Тетіївській громаді на Київщині земельну ділянку вартістю понад 62 млн гривень
16:24
Броварська міськрада знизила до мінімальної ставку на оренду земельних ділянок
Календар подій
Замість вулиці Василя Жуковського обов`язково має з’явитися вулиця Леопольда Ященка
27 червня 2022 г. 09:00
Скоро Київрада має перейменувати сотні вулиць в Києві – з радянських та імперських на українські та автентичні. Тут мова йтиме про одну вулицю в Голосіївському районі, яка тягнеться від Голосіївського проспекта, через вул. Васильківську до вул. Краматорської. В 1977 році цю вулицю було названо на честь російського поета Василя Жуковського. Під час голосуванні на порталі Київ Цифровий було обрано три потенційні назви-фаворити (за кількістю голосів): Данте Аліг'єрі, Авраама Лінкольна та Леопольда Ященко. Зараз в депутатському корпусі Київради нібито узгоджено присвоювати вулицям імена, які набрали найбільше голосів. Але в даному випадку дуже бажано, щоб вулиця отримала ім'я видатного диригента, музикознавця, фольклориста, хорового диригента, композитора та керівника хору “Гомін” Леопольда Ященко.