вівторок, 19 березня 2024 г.

СБУ подозревает экс-чиновника Киевского бронетанкового завода в многомиллионных хищениях

СБУ подозревает экс-чиновника Киевского бронетанкового завода в многомиллионных хищениях

Служба безопасности Украины (СБУ) задержала бывшего топчиновника госпредприятия “Киевский бронетанковый завод”. По мнению спецслужбы, он занимал должность в течение 2014 года и своими коррупционными действиями нанес государству ущерб на 12 млн гривен. Чтобы избежать наказания, мужчина убежал на временно оккупированные территории.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы ГУ СБУ в Киеве и Киевской области.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“По оперативным данным, злоумышленник организовал противоправный механизм присвоения средств, выделенных на модернизацию военной техники”, – сказано в сообщении.

Отмечается, что для этого мужчина зарегистрировал несколько фиктивных предприятий в столице и Киевской области, а также в других регионах. 

Впоследствии, на основании фиктивных договоров, задержанный переводил на счета этих компаний деньги, предназначенные на выполнение госзаказа. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Подчеркивается,что расчеты осуществлялись или по завышенным тарифам, или вообще за невыполненные работы. Таким образом бюджетные деньги переводились в наличные, после чего присваивались участниками схемы.

По предварительным оценкам следствия, в результате почти полугодовой противоправной деятельности должностного лица государству причинен ущерб в размере 12 млн гривен.

В конце 2014 года экс-чиновник перебрался на оккупированную террористами территорию, чтобы избежать ответственности.

Оперативники спецслужбы установили местонахождение злоумышленника и задержали его при пересечении линии разграничения с временно оккупированной территории на КПВВ “Станица Луганская”.

Бывшему чиновнику объявлено о подозрении по ч. 5 ст. 191 (присвоение, растрата имущества или завладение им путем злоупотребления служебным положением, совершенные в особо крупных размерах) и ч. 2 ст. 366 (служебный подлог) Уголовного кодекса Украины.

Меру пресечения задержанному должен избрать Дарницкий райсуд Киева.

Напомним, в начале 2019 года KV сообщала, что Государственная аудиторская служба провела проверку Киевского бронетанкового завода за период с 1 января 2012 года по конец сентября 2018 года и выявила нарушения на десятки миллионов гривен. Кроме того, предприятие могло потерять 47,1 га ценной земли в пределах Киева из-за халатности. В том же, 2019 году, был уволен директор ГП "Киевский бронетанковый завод” Вадим Шкавро. Причиной увольнения стало нестабильное финансово-экономическое положении предприятия и угрозы невыполнения контрактов с государственными заказчиками. 

Читайте: “Укроборонпром” уволил руководителя ГП “Киевский бронетанковый завод”

Фото: пресс-служба ГУ СБУ в Киеве и Киевской области

КиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киева, сбу, растрата, служебный подлог, киевский бронетанковый завод

вівторок, 19 березня 2024 г.
10:24
У ході гасіння пожежі у Дніпровському районі столиці рятувальники виявили тіло
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.