субота, 27 липня 2024 г.

Російський генерал з позивним “90-й”, який керував мародерством на ЧАЕС, отримав підозру за 3 статтями

Російський генерал з позивним “90-й”, який керував мародерством на ЧАЕС, отримав підозру за 3 статтями

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру генералу армії РФ з позивним “90-ий”, який у складі збройних сил рф брав участь у захопленні Чорнобильської АЕС. Під “кураторством” Олега Якушева солдати-мародери вкрали майже всі речі зі станції та нанесли збитків на 26 млн гривень.

Про це KВ стало відомо з повідомлення СБУ у Києві та Київської області.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

СБУ повідомляє, що Олег Якушев – генерал-майор військ національної гвардії рф, який безпосередньо відповідав за охорону та безпеку периметру під час окупації Чорнобильської АЕС у лютому-березні цього року та керував операцією з її незаконного утримання.

“Накерував” генерал з позивним "90-ий" такого: солдати рф розукомплектували та вивели з ладу Центральну аналітичну лабораторію, призначену для дослідження радіоактивних відходів, що унеможливило забезпечення контролю за ними", – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Під “кураторством” Якушева солдати-мародери вкрали майже всі речі зі станції. З адміністративних будівель та службових кабінетів, складів, цехів, та промислових майданчиків підприємства окупанти винесли понад 2000 одиниць майна.

"Виносили комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, які були на станції. Не гребували “визволителі” і начинням готелю, розташованого поруч із АЕС – винесли звідти кухонний посуд, виделки, ложки та сервізи. Погрожуючи співробітникам станції, окупанти заборонили їм виходити із диспетчерських та кабінетів", – йдеться у повідомленні.

Загальна вартість нанесеної матеріальної шкоди – понад 26 млн 231 тис.грн.

Якушеву повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, ведені агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437, ч. 1 ст. 438) Кримінального кодексу.

Наразі за процесуального керівництва Вишгородської окружної прокуратури окупанту заочно повідомлено про підозру.

Нагадаємо, після звільнення станції стало відомо, що на території зони відчуження загарбники розікрали автоматизовану систему, яка контролювала радіаційний стан в реальному часі. Систему "Екоцентр" було пограбовано, а сервери, які здійснювали обробку інформації, вивезені окупантами. 

Згодом, у травні, на ЧАЕС була повністю відновлена робота з індивідуального дозиметричного контролю персоналу. Також на електростанції були відновлені роботи з пилопригнічення.

Водночас Державне бюро розслідувань (ДБР) перевіряє підозрюваного у дезертирстві посадовця Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) на предмет допомоги росіянам у захопленні атомної електростанції. 

Читайте: ДБР підозрює заступника гендиректора ЧАЕС в співпраці з російськими окупантами

Фото: СБУ у Києві та Київської області

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини київщини, новини київської області, війна, рф, окупанти, підозра, чаес, мародери, генерал рі, олег якушев

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.