середа, 18 травня 2022 г.

Рада одобрила бюджетную политику Кабмина на среднесрочную перспективу (видео)

Рада одобрила бюджетную политику Кабмина на среднесрочную перспективу (видео)

Верховная Рада (ВР) заслушала информацию министра финансов Сергея Марченко (на фото) о главных направлениях бюджетной политики на следующие три года. Правительство впервые представило парламенту трехлетнюю бюджетную декларацию. Документ был одобрен.

Об этом KV стало известно в ходе очередного пленарного заседания ВР 15 июля 2021 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проект постановления №5765 “О Бюджетной декларации на 2022-2024 года” поддержали 269 народных депутатов.

Бюджетная декларация на 2022-2024 годы – это видение правительством бюджетной политики на среднесрочную перспективу. Документ определяет основные бюджетные показатели, цели государственной политики в соответствующей сфере с показателями их достижения и является основой для составления проекта Государственного бюджета на 2022 год. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Бюджетная декларация предусматривает постепенное сокращение дефицита госбюджета. Согласно документу, в 2021 году дефицит госбюджета ожидается на уровне 246,6 млрд гривен, в 2022 году – 188 млрд гривен, в 2023 году – 179,8 млрд гривен, в 2024 году – 179,59 млрд гривен.

"Финансирование дефицита госбюджета предлагается проводить в основном за счет привлечения внутренних финансовых ресурсов", – сказал министр финансов Сергей Марченко, представляя Бюджетную декларацию.

Согласно декларации, размер минимальной заработной платы в ближайшие три года увеличится с 6,5 тыс. гривен на начало 2022 года до 7,665 тыс. гривен на начало 2024 года. 

Предусматривается увеличение минималки в октябре 2022 года до 6,7 тыс. гривен, а с 2023 года – до 7,176 тыс. гривен.

Бюджетная декларация также содержит оценку фискальных рисков, среди которых – дальнейшее распространение COVID-19, значительное снижение транзита газа из РФ, усиление гибридных угроз со стороны РФ, рост безработицы, низкий урожай зерновых культур, высокая доля расходов по госдолгу в 2022-2024 гг и т.д.

При этом Бюджетная декларация, принятая Кабинетом министров 31 мая с.г.,  рассчитывает на введение налоговых изменений "ресурсного законопроекта" (№5600).

В Кабмине рассчитывают на то, что благодаря ему с 2022 года государственный бюджет, как ожидается, будет ежегодно получать дополнительные 34,1 млрд гривен. 

В то же время, упомянутый законопроект был раскритикован. Критики считают, что предложенные изменения в Налоговый кодекс еще больше загонят бизнес в тень (а в строительной отрасли они приведут к существенному удорожанию жилья). 

Читайте: Рада предварительно одобрила “ресурсный закон” – налоги будут повышены

Фото: скриншот видео

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, кабинет министров, бюджетная декларация

середа, 18 травня 2022 г.
15:22
Киян попереджають про можливі сьогодні до кінця доби сильні пориви вітру
15:07
На Київщині правоохоронці виявили вже 1288 тіл загиблих мирних мешканців
14:41
Комунальники висадили верби у столичному парку “Позняки” (фото)
14:20
На Київщині військовослужбовці ДССТ розпочали будівництво мосту через річку Тетерів
13:34
У Чорнобильській зоні вирує найбільша з початку року пожежа
13:18
На Київщині енергетики та газовики переходять до роботи в штатному режимі, піротехніки продовжують розмінування, - КОВА
12:58
Уряд тимчасово звільнив від орендної плати за коммайно підприємців, які були призвані до війська
12:57
На 20 найбільш популярних маршрутах столичного громадського транспорту збільшать кількість рухомого складу
12:43
У Києві проводять цикл заходів з нагоди Міжнародного дня музеїв
12:17
Столичні комунальники планують завтра обробити проти кліщів парки у Дніпровському районі
11:57
У Києві для міської електрички модернізували ще один електропоїзд
11:42
Президент Зеленський підписав указ про заснування національного бренду “United 24”
11:21
Киян закликають допомогти нашим снайперам – на Арсенальній волонтери плетуть “кікімори”
10:53
Австралія запровадила санкції проти екснарпдепа Киви та російських пропагандистів
10:49
Штаб при Кабміні вирішив відмовитись від держрегулювання цін на пальне
10:44
Марку “русскій воєнний корабль” втілили в квіткову композицію на “Лівобережній” в Києві
Календар подій
Керівниця благодійного фонду Наталія Носова: “Наразі треба 15 тис. доларів, щоб купити десять нових професійних швацьких машин для виготовлення бронежилетів” (відео)
18 травня 2022 г. 14:00
Керівниця благодійного фонду Наталія Носова: “Наразі треба 15 тис. доларів, щоб купити десять нових професійних швацьких машин для виготовлення бронежилетів” (відео)
До початку повномасштабної війни росії проти України киянка Наталія Носова (на фото) мала власний бізнес з пошиву весільних суконь. Але 24 лютого для неї, як і всіх українців, історія змінилась – вона разом з однодумцями-волонтерами почала виробляти розвантажувальні жилети, плитоноси та бронежилети для сил Територіальної оборони (ТрО), а згодом і для Збройних Сил України (ЗСУ). Ця робота, як і у всіх волонтерів, відбувалась на добровільних засадах та за пожертви. Оскільки роботи ставало все більше, в травні Наталія Носова відкрила благодійний фонд для збору коштів на виготовлення бронежилетів та іншої амуніції для наших сил оборони. Наразі для розширення роботи потрібні не дуже великі кошти – для закупівлі нових швацьких машин треба всього 15 тис. доларів.
У Київраді не наважилися віддати Павлу Фуксу будівлю на вулиці Кирилівській, 103
18 травня 2022 г. 09:00
У Київраді не наважилися віддати Павлу Фуксу будівлю на вулиці Кирилівській, 103
Керівництво столиці поки що “передумало” передавати в оренду благодійній організації (БО) “Фонд пам'яті “Бабин Яр” приміщення площею майже 4 тис. кв. м на вул. Кирилівській, 103 (Подільський район), яке знаходиться на балансі “Клінічної лікарні “Психіатрія”. Однією з причин для цього, цілком можливо, послугував суспільний резонанс навколо даної події: окремі депутати Київради обурилися, що під час війни влада міста планує “обдарувати” комунальним майном осіб, які пов'язані з російським олігархатом – Павлом Фуксом (на колажі праворуч), Михайлом Фрідманом та Германом Ханом. Таким чином питання створення в столиці “Музею історії забуття трагедії Бабиного Яру”, який планувалося розмістити на вищевказаній локації, поки що зняте.