субота, 29 червня 2024 г.

Правоохоронці підозрюють колишніх працівників столичного КП у розкраданні понад 18,5 млн гривень

Правоохоронці підозрюють колишніх працівників столичного КП у розкраданні понад 18,5 млн гривень

У Києві правоохоронці викрили схему заволодіння бюджетними коштами під виглядом виконання робіт з благоустрою столичних водних об’єктів. До кримінальних оборудок, як стверджують в Генпрокуратурі, виявилися причетними експрацівникі одного з київських комунальних підприємств та приватної фірми. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні прес-служби ГУ Нацполіції України та інформації Офісу генпрокурора.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно інформації правоохоронців, впродовж 2019-2020 років фігуранти заради збагачення провернули незаконну оборудку. Службові особи комунального підприємства уклали договір з приватною фірмою на виконання робіт з розчистки озера на території Голосіївського району столиці. Однак замість благоустрою території зловмисники видобували там пісок, який використовували на будівництві. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також встановлено, що замовник та підрядник підписали акти виконаних робіт, на пыдставі яких перерахували підприємцю бюджетні кошти. При цьому фактично роботи з розчистки озера не виконувалися. Внаслідок злочинної діяльності групи бюджету завдано збитків на суму понад 18,5 мільйонів гривень.

“За матеріалами внутрішньої безпеки Нацполіції, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, слідчі Головного слідчого управління розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190  (Шахрайство) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України", – повідомили в прес-службі Нацполіції.

Правоохоронці, як відмічається, провели 13 санкціонованих обшуків на території Києва, Київської та Житомирської областей. У результаті вилучено документи, печатки інших організацій, електронні носії інформації, "чорнові" записи. 

В Офісі Генпрокурору зазначили, що за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора трьом колишнім службовим особам комунального підприємства та директору підприємства повідомлено про підозру у шахрайстві та службовому підробленні (ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 366 КК України).

Наразі за інформацією правоохоронців, вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Їм загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Правоохоронці не повідомили, про яке саме КП іде мова, але ймовірно, йдеться про діяльність КП “Плесо”.

Як інформувала KВ, влітку 2021 року стало відомо, що Нацполіція розслідує кримінальне провадження №42019000000001665 (дело №757/30972/21-к). За даними правоохоронців, комунальники спільно зі своїм підрядником – ТОВ “Сіті-О” – привласнили бюджетні кошти, які були виділені у 2019-2020 роках на розчистку та благоустрій ставка у селищі Мриги (Голосіївський район). Також слідство передбачає, що фігуранти справи організували на цьому водоймищі схему з незаконного видобутку та подальшого продажу піску "за готівку".

Читайте: "Розпил" та видобуток піску: Нацполіція зацікавилася, як КП "Плесо" облагороджувало ставок у Голосіївському районі

Наприкінці липня 2021 року правоохоронці офіційно повідомили, що викрили службових осіб столичного комунального підприємства, які у змові з керівниками суб’єктів господарювання розтратили бюджетні кошти – понад 30 мільйонів гривень. Тоді повідомлялося, що гроші було виділено з міського бюджету на очищення озера у Голосіївському районі столиці. При цьому роботи з очищення водойми не було виконано. Крім того, поліція тоді стверджувала, що фігуранти незаконно добували пісок.

Читайте: Поліція звинуватила комунальників у розтраті 30 млн гривень на розчищення озера у Голосіївському районі столиці

КП “Плесо” засновано Київрадою у 1995 році. Підприємство підпорядковане Управлінню екології та природних ресурсів КМДА, яким з 11 січня 2021 року керує Олександр Возний.

KВ неодноразово писала, що КП "Плесо" регулярно фігурує у провадженнях за фактом бюджетних розпилів при виконанні різноманітних робіт. Так, навесні 2021 року посадовим особам КП “Плесо” та підрядникам було повідомлено про підозру у розтраті 1 млн гривень. У прокуратурі вважають, що ці кошти були присвоєні в рамках капітального ремонту гідротехнічних споруд та розчищення струмка Сирець у Подільському та Шевченківському районах Києва.

Читайте: Должностным лицам КП “Плесо” и подрядчикам сообщено о подозрении в растрате 1 млн гривен

У лютому 2020 року до Дніпровського районного суду надійшов обвинувальний акт щодо екс-гендиректора КП “Плесо” Олег Юсипенко (очолював підприємство з 26 грудня 2018 року по 26 грудня 2019 року) за фактом службової недбалості з його боку. Раніше правоохоронці з'ясували, що один його підпис в акті виконаних робіт при будівництві берегоукріплювальних споруд та зони відпочинку вздовж Русанівської протоки обернувся для столичного бюджету втратою 1,56 млн гривень.

Читайте: Суд виправдав екс-директора КП “Плесо” Олега Юсипенка у справі про службову недбалість

Після звільнення Олега Юсипенко наприкінці 2019 року в.о. гендиректора КП було призначено заступника гендиректора “Плесо” з питань капітальних вкладень Григорія Сойкіса. З 10 лютого 2020 року обов'язки керівника КП “Плесо” виконував Віталій Боярчук. Наразі обов'язки гендиректора підприємства з 26 квітня 2021 виконує заступник гендиректора з розвитку очисних споруд та насосних стацій В'ячеслав Савицький.

Фото: Офіс Генпрокурора

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, прокуратура, КМДА, правоохоронці, підозра, кп плесо, озеро, голосіївський район, пісок, розтрата, розчистка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.