четвер, 25 квітня 2024 г.

Появились новые туристические маршруты по зоне отчуждения

Появились новые туристические маршруты по зоне отчуждения

В зоне отчуждения появились 4 новых маршрута по местам, где сохранились интересные памятники истории, по территории археологических раскопок в Чернобыле и ландшафтами Чернобыльского радиационно-экологического биосферного заповедника. Все маршруты проверены дозиметристами и безопасны для посещения.

Об этом KV стало известно из сообщения на странице Госагентства по управлению зоной отчуждения в соцсети Фейсбук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“В основе разработки новых маршрутов - пожелания посетителей, а также соблюдение всех требований радиационной безопасности. Большинство мест, в которых ведут новые маршруты, уже стали символами зоны отчуждения, и теперь каждый желающий сможет увидеть их воочию и окунуться в историю того Полесского края, каким он был задолго до аварии на Чернобыльской АЭС”, - сообщил директор ГП “Центр организационно-технического и информационного обеспечения управления зоной отчуждения” Андрей Наумов.

Как сообщается, появились следующие маршруты:

  • Маршрут № 12 “КПП “Дитятки”- Бычки - Замошня” проходит через 5 сел, где сохранились традиционные полесские срубные дома и хозяйственные постройки XIX века. Кроме того, на маршруте можно будет увидеть действующий Чернобыльский пустынный Свято-Никольский женский монастырь, остатки старообрядческих церквей и кладбищ (с. Замошня и с. Бычки), место древнего производства железа из болотной руды (с. Рудня-Вересня) и насладиться природой Чернобыльского заповедника.

  • Маршрут № 13 “ЧАЭС - станция Янов - Новошепеличи - Лубянка” проведет посетителей к известной заброшенной электричке на окраине станции Янов, ритуальному кресту-фигуре на развилке дорог и исторической сосне в форме трезубца, перенесенной из Рыжего леса. Также можно будет посетить усадьбу последнего жителя 10-километровой зоны Саввы Ображея и другие срубные постройки середины XIX - начала ХХ веков.

  • Маршрут № 14 “Чернобыль - левый берег р. Припять - Ладыжичи - Теремцы” понравится ценителям речных ландшафтов. Посетители увидят бывшую паромную переправу через реку Припять, место впадения реки Брагинка в Припять, ландшафт выхода к Днепру и исторического Чернобыля и традиционные хозяйственные постройки и дома полещуков.

  • Маршрут № 15 ведет к летописному Чернобылю Х-XIII веков, Чернобыльскому замку XVII - XVIII веков, старинного кладбища и Доминиканского монастыря ХVII века. Также посетители смогут увидеть исторические спуски Чернобыля, которые ведут на Подол, и территорию археологических раскопок.


Напомним, в зоне отчуждения планируют установить масштабную диджитал-скульптуру ARTEFACT. Мировые звезды создадут музыкальное сопровождение к ней с использованием звуков Чернобыля.

Читайте: Объекты в Чернобыльской зоне хотят внести в реестр ЮНЕСКО

Фото: Подробности

KиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киевской области, новости киевщины, зона отчуждения, туризм, чернобыльская зона, госагентство по управлению зоной отчуждения, туристические маршруты, андрей наумов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.