четвер, 25 квітня 2024 г.

Пиво в ларьках: либо исчезает, либо дорожает

Пиво в ларьках: либо исчезает, либо дорожает

После вступления в силу закона о его причислении пива к алкогольным напиткам, "пенное" потихоньку начинает исчезать из ларьков. По данным КГГА, уже несколько десятков киосков, торговавших пенным напитком, закрылись по этой причине или приостановили работу до решения вопросов с лицензией. Те же кто купил лицензии, поднимают цены. Тем не менее, несмотря на ограничения, в столице по-прежнему в массе ларьков продается пиво.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте газеты "Сегодня".

Напомним, с 1 июля на его продажу нужна лицензия. Ее цена для розничной торговли — 500—8000 грн в год. За торговлю без лицензии взимается штраф в размере 200% стоимости реализованного пива, но не менее 10 тыс. грн.

Из-за лицензий напиток стал дорожать. "Мы торгуем пивом законно, хозяин сказал, что он купил лицензию, и у проверяющих претензий быть не должно. А чтобы отбить траты на лицензию, нам пришлось повысить цены: на 1—2 гривни за бутылку", — рассказала продавщица одного из киосков на Шулявке.

Но, например, на площади Победы и возле Святошинского рынка примерно каждый второй киоск, в котором на витринах были, а где-то еще есть, батареи пивных бутылок, почему-то закрыт, хотя места бойкие.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Кстати, на днях директор Департамента городского благоустройства КГГА Дмитрий Белоцерковец отчитался в соцсетях о рейде по борьбе с незаконной торговлей алкоголем: "В Святошинском районе провели рейд по "наливайкам", зафиксировали нарушение путем контрольной закупки в четырех МАФах". По его словам, разрешение на торговлю их владельцам отменят, а киоски демонтируют.

Читайте: Ларьки Святошинского района подверглись проверке на предмет продажи алкоголя

Но есть и точки, где пива больше не будет — в основном те, где оно не главный продукт. "Нам разрешили продать в течение двух недель остатки, останется только реализация выпечки, соков, кофе и минеральной воды", — рассказала продавец в киоске у метро "Академгородок".

Торговцы переживают, что даже при наличии лицензии на продажу пива, если их киоск будет площадью менее 20 кв. м, им не разрешат торговать пенным. Но в нашем законодательстве как всегда присутствуют "лазейки". И данный вопрос не исключение: юристы говорят, что в законодательстве коллизия.

Места продажи алкоголя (коим теперь является и пиво) должны, по идее, быть более 20 кв. м, но, по словам юриста Василия Мирошниченко, постановление Кабмина №854 от 1996 г., регламентирующее продажу спиртного, в то же время не требует, чтобы пиво продавали в точках площадью более 20 кв. м: "Поэтому торговля и использует лазейку в законе. Уплатить 2000 грн за квартальную лицензию на один киоск выгоднее, чем изъять пиво из продажи или нарваться на штраф".

Читайте также: С сегодняшнего дня в Украине подорожал алкоголь

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, киоск, ларек, пиво

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.