неділя, 12 травня 2024 г.

Одному з керівників аналітичного центра “ТД Національної академії аграрних наук України” повідомлено про підозру у заволодінні 28,5 млн гривень

Одному з керівників аналітичного центра “ТД Національної академії аграрних наук України” повідомлено про підозру у заволодінні 28,5 млн гривень

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру одному з керівників НІАЦ “Торговий дім Національної академії аграрних наук України” (“ТД НААН”) та трьом його спільникам. Фігурантам інкримінують заволодіння понад 28,5 млн гривень коштів державного підприємства, що входило до структури академії.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У межах досудового розслідування встановлено, що маючи значний досвід роботи у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією та широкі зв’язки в Академії, заступник директора НІАЦ “ТД НААН” у співучасті з іншими особами вирішив заволодіти грошовими коштами одного з державних підприємств, що входили до структури Академії”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно розробленої схеми, службовці ДП “ДГ Ставидлянське” у 2021 році уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику з наперед визначеним товариством, яке забезпечувало реалізацію сільськогосподарської продукції за заниженою вартістю. У свою чергу заступник директора центру взяв на себе обов’язки пошуку підприємств-покупців сільськогосподарської продукції, які купляли б продукцію вже за ринковими цінами. Також посадовець організував відкриття відповідних банківських рахунків та подальшого обготівковування отриманих коштів, їх розподілу між співучасниками.

Зазначається, що у підсумку реалізація цієї схеми завдала держпідприємству збитків на суму понад 28,5 млн гривень.

28 березня 2023 року заступнику директора Наукового інформаційно-аналітичного центру “Торговий дім Національної академії аграрних наук України” (НІАЦ “ТД НААН”), директору та головному бухгалтеру ДП “ДГ Ставидлянське”, а також директору приватного товариства повідомлено про підозру.

Дії заступника директора НІАЦ “ТД НААН”, якого слідство вважає організатором злочину, кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Оскільки місце перебування особи не встановлено про підозру їй повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України. Спільників затримано. Працівникам державного підприємства інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, директору ТОВ – ч. 2 ст. 27,  ч. 5 ст. 191 КК України.

За даними аналітичної системи Youcontrol, підприємство НІАЦ "ТД НААН" зареєстрована 21 вересня 2001 року за юридичною адресою: Україна, місто Київ, вул. Васильківська. Керівником організації є Пальчик Едуард Валерійович. 

Нагадаємо, НАБУ оголосило про викриття злочинної організації на чолі з колишнім головою Фонду державного майна України (ФДМУ). За даними НАБУ, впродовж 2019-2021 років учасники організації заволоділи понад півмільярдом гривень коштів Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії.

Читайте: Сумнівні інвестиції та судові спори: чому НАБУ і САП зацікавилися забудовою Дмитра Ісаєнка

Фото: САП

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, новини україни, набу, підозра, сап, академія аграрних наук, державне підприємство, торговий дім національної академії аграрних наук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.