вівторок, 24 травня 2022 г.

Очільники Київщини отримали ордени (деталі)

Очільники Київщини отримали ордени (деталі)

П’ять голів громад та керівник групи позаштатних радників очільник Київської обласної військової адміністрації (КОВА) отримали ордени.

Про це КВ стало відомо із тексту Указу президента Володимира Зеленського Про відзначення державними нагородами України (№165/2022).

"Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня

МАРКУШИНА Олександра Григоровича – Ірпінського міського голову

ПРИЛИПКА Юрія Ілліча – Гостомельського селищного голову (посмертно)

ТОКАРЯ Вадима Яковича – Макарівського селищного голову

ФЕДОРУКА Анатолія Петровича – Бучанського міського голову

ФОМІЧЕВА Юрія Кириловича – Славутицького міського голову

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

КУЛЕБУ Олексія Володимировича – керівника групи радників поза штатом начальника Київської обласної військової адміністрації (до 15 березня Олексій Кулеба очолював Київську обласну державну адміністрацію, - КВ), – йдеться в Указі Президента України.

Орден Богдана Хмельницькогопризначений для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України. 

Орден Богдана Хмельницького має три ступені. Вищим ступенем ордена є І ступінь. Нагородження орденом Богдана Хмельницького здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня.

Орденом Богдана Хмельницького I ступеня нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.

Орденом Богдана Хмельницького II ступеня нагороджуються: військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за особисту хоробрість, самовідданість і мужність, виявлені у зміцненні обороноздатності та безпеки України; учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років з нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за бездоганне виконання військового та службового обов'язку, виявлену при цьому доблесть і честь.

Орден “За мужність” I, II, III ступеня  — державна нагорода України, орден, який надається для відзначення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб за особисті мужність і героїзм, виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у боротьбі зі злочинністю, а також в інших випадках при виконанні військового, службового, громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних з ризиком для життя.

Зірка ордена “За мужність” виготовляється зі срібла і має форму восьмикутної зірки з пучками розбіжних променів. Посередині зірки розміщено круглий медальйон, покритий темно-малиновою емаллю, у центрі якого — синє емалеве коло із зображенням малого Державного Герба України. У верхній частині медальйона, над колом, — напис: “За мужність”, у нижній частині, з боків — дві лаврові гілки. Пружки медальйона і кола подвійні. Усі зображення і напис — рельєфні, позолочені. Розмір зірки між протилежними кінцями променів — 63 мм. Зворотний бік зірки — плоский, з вигравіруваним номером та застібкою для прикріплення зірки до одягу.

Знак ордена “За мужність” І ступеня виготовляється з позолоченого срібла і має форму рівностороннього хреста, накладеного на лавровий вінок. Хрест покритий білою емаллю, по периметру облямований металевими позолоченими крапками під бісер. З-під хреста розходяться два схрещені мечі вістрям униз. Посередині знака — синє емалеве коло з зображенням малого Державного Герба України. У верхньому кінці хреста є кільце з вушком, крізь яке протягується стрічка для носіння знака ордена на шиї. Усі зображення рельєфні. Пружки хреста, кола, вінок, мечі, малий Державний Герб України, вушко з кільцем — позолочені. Розмір знака між протилежними кінцями хреста — 54 мм. Зворотний бік знака плоский, з вигравіруваним номером ордена.

Знак ордена “За мужність” II ступеня виготовляється зі срібла і має форму хреста з широкими загостреними кінцями. Посередині знака — рівносторонній хрест, покритий білою емаллю, з-під якого розходяться два схрещені мечі вістрям униз. На хресті розміщено круглий медальйон, покритий темно-малиновою емаллю, у центрі якого — синє емалеве коло з зображенням малого Державного Герба України. У верхній частині медальйона, над колом, — напис: “За мужність”, у нижній частині, з боків, — дві лаврові гілки. Пружки хреста, медальйона і кола, напис, малий Державний Герб України, лаврові гілки і мечі — позолочені. Всі зображення рельєфні. Розмір знака між протилежними кінцями хреста — 42 мм. Зворотний бік знака — плоский, з вигравіруваним номером ордена. Знак за допомогою кільця та вушка з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою.

Знак ордена “За мужність” III ступеня такий самий, як і знак ордена “За мужність” II ступеня, але виготовляється з нейзильберу.

Як вже писала КВ в Київській області містам Буча та Ірпінь, які героїчно стоять на захисті Києва, присвоєно звання “місто-герой”.

Читайте: 80% Вишгородського району знаходяться зараз в окупації, – депутат Москаленко

Колаж: КВ

КиївВлада

Ігор Дармостук

Теги: новини київської області, новини україни, федорук, війна з рф, Кулеба, нагорода, маркушин, Фомічов, Токар, Приліпко, ордени

понеділок, 23 травня 2022 г.
23:12
Росія завдала по Україні 1474 ракетні удари та понад 3 тисячі авіаударів, - Зеленський
22:50
Синод ПЦУ вирішив відкрити свій монастир у Києво-Печерської лаврі та доручив Епіфанію звернутися по допомогу до Кабміну
22:22
Зеленський підписав закон про конфіскацію активів колаборантів
22:03
Священика Львівської єпархії УПЦ облили зеленкою під час літургії
21:27
Росія кинула на захоплення Луганської області понад 12 тисяч військових
21:10
У Славутичі стартувало голосування за перейменування об’єктів міста
20:57
20 країн оголосили про нову оборонну допомогу Україні
20:34
Рашисти захопили п'ять підприємств концерну “Укроборонпром”
20:27
На деокупованій території Київщини відновлено роботу Ірпінського міськсуду
20:05
У межах прикордонних районів Київської, Житомирської та Рівненської областей посилено кордон з білоруссю
19:49
У Чорнобильській зоні вибухотехніки натрапили на сховок зарядів розмінування рашистів (відео)
19:23
Через обстріли зупинено газопостачання Донецької та Луганської областей
19:02
Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону: через бойові дії ДП “Артемсіль” зупинило роботу
18:42
Росія розгортає на території Криму два додаткових зенітних ракетних дивізіони, - Генштаб ЗСУ
18:17
КП “Міський магазин” оприлюднив адреси для розміщення тимчасових атракціонів у Києві
18:01
Суд надав дозвіл на арешт Януковича у справі про підписання “Харківських угод”
Календар подій