субота, 20 квітня 2024 г.

Нужно ли штрафовать публичных людей за использование ненормативной лексики – уличный опрос (видео)

Нужно ли штрафовать публичных людей за использование ненормативной лексики – уличный опрос (видео)

Корреспондент "КиевVласти" провел уличный опрос, чтобы выяснить, нужно ли штрафовать публичных людей за использование ненормативной лексики. Представители старшего и среднего возраста однозначно поддерживают штрафы, а мнение молодежи разделилось: шестеро не поддерживают, четверо – "за".

Об этом KV стало известно из уличного опроса, проведенного корреспондентом "КиевVласти", видео которого было размещено на сервисе YouTube 21 августа 2019 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

2 июля 2019 года в Верховной Раде был зарегистрирован законопроект10414 "О противодействии сквернословию" (о внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины, о дематюкации языка). Автором законопроекта является народный депутат Украины VIII созыва Ольга Богомолец.

В публичном пространстве данный законопроект спровоцировал бурную дискуссию. По поводу “закона о дематюкации” высказались многочисленные эксперты, политики, общественные деятели. Немногим более месяца после регистрации законопроекта "КиевVласть" решила спросить у киевлян и гостей столицы, что они думают о “дематюкации”.

Наш корреспондент обратился к прохожим с вопросом о том, актуально ли введение штрафов для публичных людей за использование ненормативной лексики? На этот вопрос согласились ответить 17 прохожих.

Шестеро представителей старшего и среднего возраста поддерживают штрафы за использование ненормативной лексики публичными людьми. Одна респондентка напомнила, что в законодательстве уже предусмотрено наказание за грубую речь в публичных местах и “не надо ничего выдумывать”.

А вот мнение молодежи разделились: шестеро не поддерживают штрафы, четверо – высказались "за".

Интересно мнение двух молодых людей, которые представились как “ди-джей Чеснок” и “дизайнер Квитко”.

“Если для выражения своих слов на публику то, я думаю да”, – отметил дизайнер Квитко, рассуждая о штрафах для матерящихся публичных личностей.

Оригинальную мысль высказал его товарищ. 

“Мне кажется, это должно регулироваться народом. Если народу не нравится, что он так выражается, то его больше не выберут, а какие-то ограничения ставить в законодательстве на эту тему, ну ... не знаю” – ответил ди-джей Чеснок.

Молодые респонденты, которые считают, что штрафовать публичных людей за использование ненормативной лексики необязательно, мотивируют свой ответ тем, что, мол, “это эмоции – пусть выражают”.

“У нас настолько богатый язык и русский, и украинский. И это прекрасно, мы можем маты заменять любыми аллегориями и синонимами. И каждому человеку было бы неплохо научиться говорить литературной речью”, – заявила девушка, которая представилась как “житель Украины Ульяна”.


Как сообщала ранее KV, корреспондент "КиевVласти" провел уличный опрос, чтобы выяснить, как украинцы относятся к проблеме мата в обществе и актуальности “законопроекта о дематюкации”. Семь респондентов заявили, что законодательная инициатива актуальна, столько же - что нет. Двое считают ненормативную лексику “нашей особенностью”. Примечательно, что люди старшего возраста поддерживают законопроект, в то время, как респонденты моложе 30 лет - наоборот.

Читайте: Кого из мэров столицы киевляне хотели бы видеть на постаменте, где стоял Ленин – уличный опрос (видео)

Фото: скриншот видео

КиевVласть

Константин Гродзинский

Теги: новости киева, верховная рада, уличный опрос, ольга богомолец, закон о дематюкации, ненормативная лексика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.