вівторок, 19 березня 2024 г.

Напередодні війни економіка України демонструвала зростання за декількома ключовими показниками - Клуб експертів

Напередодні війни економіка України демонструвала зростання за декількома ключовими показниками - Клуб експертів

YouTube-канал “Клуб експертів” проаналізував ситуацію, що склалася в економіці України перед початком агресії РФ. На думку засновника “Клубу експертів”, кандидата економічних наук Максима Уракіна, у передвоєнний період економіка України демонструвала позитивні показники розвитку.

Про це KВ дізналася із нового відео YouTube-каналу “Клуб експертів”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як відомо, Державна служба статистики України тимчасово призупинила публікацію статистичної інформації на період дії військового стану, а також упродовж трьох місяців з моменту його завершення. Винятком є оприлюднення даних щодо індексу цін споживачів, окремої інформації за статистичними показниками 2021 року, а також за період січень-лютий 2022 року.

Якщо повернутись до показників початку року, у той період можна було говорити про зростання економіки та відновлення показників після спаду, спричиненого пандемією COVID-19, вважає засновник “Клубу експертів”, кандидат економічних наук Максим Уракін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Офіційно кількість безробітних в країні, за даними Державного центру зайнятості, на січень 2022 року становила трохи більше 358 тисяч осіб. У цьому напряку спостерігалася позитивна динаміка та відновлення робочих місць після кризи ринку праці, яка була викликана пандемією” – пояснив він.

Крім того, експерт зазначив, що, за даними Держстату, ВВП України у 2021 році зріс на 3,4% після спаду на 3,8% роком раніше. У цьому відзначалося зростання промислового виробництва та роздрібного товарообігу у країні.

“Промислове виробництво в Україні у 2021 році зросло на 1,1% після 5-відсоткового падіння у 2020 році. При цьому у 2021 році порівняно з 2020-м оборот роздрібної торгівлі суттєво зріс, більш ніж на десять відсотків і склав більш ніж один трильйон чотириста сорок три мільярди гривень” – додав Уракін.

Усе це, на думку засновника “Клубу експертів”, може свідчити, що у передвоєнний період економіка країни демонструвала позитивні показники розвитку.


Читайте: В столиці продовжує відновлюватися бізнес – запрацювали ТРЦ та відкрились щонайменше 555 кав'ярень

Фото: скріншот відео.

КиївВлада

Олексій Вєтров

Теги: новини україни, війна, позиція, російська агресія, економіка, клуб експертів, ввп, максим уракін, динамика, зростання, експерт

вівторок, 19 березня 2024 г.
11:25
У Дніпровському районі до кінця місяця проводитимуть стерилізацію та вакцинацію вуличних тварин (адреси)
11:03
Печерське управління поліції за 2,5 млн гривень планують оснастити новою сигналізацією
10:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
10:24
У ході гасіння пожежі у Дніпровському районі столиці рятувальники виявили тіло
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.