вівторок, 14 травня 2024 г.

На Київщині та Житомирщині встановили пам`ятні меморіали на честь льотчиків із бригади “Привид Києва” (фото)

На Київщині та Житомирщині встановили пам`ятні меморіали на честь льотчиків із бригади “Привид Києва” (фото)

У кількох громадах Київщини та громаді Житомирщині встановили пам'ятні знаки на честь Героїв України, льотчиків 40-ї бригади тактичної авіації, відомої як "Привид Києва". Льотчики загинули в битві за Київ взимку та навесні 2022 року. Меморіали встановили на Київщині у селах Володимирівка, Березівка, Мала Солтанівка, Блощинці та у селі Раковичі на Житомирщині. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Повітряного командування “Центр”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Пам’ятні меморіали встановили на честь героїчних льотчиків 40 бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр”, які загинули в битві за Київ взимку та навесні 2022 року. Ціною власного життя військові льотчики захистили столицю від ворожої навали, коли в небі проти одного-двох  українських літаків протистояло 4-5-12 бортів агресора. Але всі, як один, билися з лютим ворогом до кінця”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що меморіали встановили на честь Героя України, полковника В’ячеслава Єрко у селі Володимирівка на Київщині. Також меморіали встановли Герою України, підполковнику Олександру Бринжалі – в селі Раковичі на Житомирщині. Герою України, підполковнику Андрію Люташину – в селі Березівка на Київщині. Герою України, капітану В’ячеславу Радіонову – в селі Мала Солтанівка на Київщині. Підполковнику Володимиру Коханському та старшому лейтенанту Роману Пасульці – в селі Блощинці на Київщині.

“На пам’ятних заходах були присутні: керівний та особовий склад ПВК “Центр”, військові капелани, рідні та родичі загиблих, представники місцевої влади та громад. Пам'ятаймо наших славних і героїчних воїнів! Адже про бойові подвиги, які здійснили наші пілоти, мають пам’ятати навіки”, – додають в командуванні. 

В командуванні додають, що на честь Героїв – “Привидів Києва” рік тому за ініціативою та сприяння ГО ”Захисники неба” та БФ “Для моєї України” на столичному Подолі було також відкрито мурал – це графічне зображення що втілює в собі збірний образ військових льотчиків.

Читайте: “Привид Києва” прикрасив фасад одного з будинків столичного Подолу  

“А нині спільно з київською владою вирішується питання, щодо перейменування Повітрофлотського проспекту  на честь Повітряних Сил Збройних Сил України”, – підсумовують в командуванні. 

Нагадаємо, наприкінці вересня мер Києва Віталій Кличко зареєстрував у Київській міській раді проект рішення, яким пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу. В червні Київська міська рада провалила голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський, за що перед цим проголосували кияни в додатку “Київ Цифровий”. Крім варіантів перейменування на Повітрянофлотський, одним із варіантів було перейменування проспекту на проспект Європейського Союзу. Тоді за таке перейменування виступала партія Петра Порошенка “Європейська Солідарність”. Саме фракцію “ЄС” звинувачували у зриві голосування. 

Читайте: Кличко пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу 

Згодом на сайті Київради була зареєстрована петиція, якою пропонується перейменувати Повітрофлотський проспект на честь Повітряних сил, а не на проспект Європейського Союзу, як того хоче столичний мер Віталій Кличко. За два дні петиція з закликом перейменувати Повітрофлотський проспект на честь Повітряних сил, а не на проспект Європейського Союзу набрала більше 6 тис. голосів, необхідних для її розгляду. 

Пізніше Командування Повітряних сил Збройних сил України звернулося до мера Києва Віталія Кличка з проханням перейменувати Повітрофлотський проспект у Києві на проспект Повітряних сил. 

Читайте: Військові звернулись до мера Києва з проханням перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних Сил 

Фото: Повітряне командування “Центр”

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, Віталій Кличко, мурал, повітрофлотський проспект, повітряне командування Центр, в’ячеслав єрко, проспект повітряних сил, олександр бринжала, андрій люташин, в’ячеслав радіонов, володимир коханський, роман пасулька, меморіали

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.