субота, 20 квітня 2024 г.

На Київщині лелеки повернулися до гнізд, які раніше встановили для них енергетики

На Київщині лелеки повернулися до гнізд, які раніше встановили для них енергетики

До Київської області повертаються лелеки. Птахи селяться у гніздах на спеціальних захисних платформах, які протягом двох років встановлювали спеціалісти компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі”. Птахи повернулися в Україну попри війну, щоб дати нове життя та надію всім українцям на відновлення миру та стабільності в країні. Енергетики стежитимуть за збереженням гнізд на електроопорах, щоб лелекам було де оселитися та вивести пташенят.

Про це KВ повідомила пресслужба компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Протягом двох років фахівці компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі” встановлювали на електроопорах, де лелеки звили гнізда, спеціальні штучні платформи для безпеки птахів. Робили це восени – поки лелеки відлетіли до теплих країв. Це допомагає захистити птахів від небезпеки ураження струмом, а клієнтів компанії – від аварійних відключень світла. За цей час енергетики перенесли на безпечні платформи 97 гнізд. У тому числі наприкінці минулого року в рамках масштабного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі встановити 56 платформ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначили в компанії, одному з гнізд, яке укріпили енергетики у Бучанському районі в рамках проєкту, понад 30 років. Воно важить більше, ніж 300 кілограмів. Тоді місцева жителька пані Наталя пригадувала, що раніше гніздо стояло на старій вербі, але під час бурі дерево не витримало і розкололось. Її батько тоді власноруч врятував птахів, а мале лелеченя, якому він вилікував пошкоджену кінцівку, коли підросло, ходило за ним по двору як мала дитина. Щовесни пані Наталя, тепер вже з онуками, чекає на повернення птахів.

Цієї весни жінка також виглядала “своїх” птахів, які не поспішали.

“Напевне, це через те, що поблизу села точилися запеклі бої. І лише після того, як ЗСУ звільнили території від окупантів і на околицях стало тихо, лелека повернувся, – розповіла пані Наталя. – Він прилетів 7 квітня, а згодом прилетіла і його пара. Саме так, додому, на Батьківщину, повернулися бузьки. І тепер вони облаштувалися у своїй новій, укріпленій домівці”.

За даними енергетиків, цього року у Київській області внаслідок бойових дій пошкоджено більшість електроінфраструктури. Проте там, де електромережі вціліли птахи повернулися до раніше встановлених енергетиками “безпечних гнізд”.

“Птахи повернулися до своїх “безпечних” гнізд. Обживають насиджені місця, готуються до кладки яєць та виведення пташенят. Ми, наскільки буде дозволяти ситуація, продовжимо стежити за станом гнізд на захисних конструкціях”, – розповідають у компанії.

Також в компанії нагадали, що крім 56 спеціальних платформ для гнізд лелек, у 2021 році енергетики встановили понад 500 спеціальних кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, а також 30 штучних гніздувань для вухатої сови та совки. За оцінками екологів, такі ініціативи бізнесу за останні 2 роки дозволили врятувати від загибелі майже 700 птахів. У тому числі тих, хто перебуває під захистом Бернської Конвенції та Червоної книги України.

Зазначається, що після закінчення війни енергетики планують продовжити реалізацію проєктів із захисту біорізноманіття у Київській області.

Читайте: В минувшем году “ДТЭК Киевские региональные сети” установил на линиях более 500 специальных кожухов для защиты птиц от поражения током

Нагадаємо, у Київській області впродовж 4 травня аварійно-відновлювальні бригади ДТЕК повернули світло для 1 016 родин у Бучанському та Вишгородському районах, що були без світла через бойові дії.

Читайте: На Київщині без електропостачання залишаються 13,8 тисячі домогосподарств, за добу світло повернули для 1 000 родин

Фото: пресслужба “ДТЕК Київські регіональні електромережі”.

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини київщини, новини київської області, дтек, електропостачання, електромережі, лелеки, гнізда

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.