На Київ може очікувати ще одна велика хвиля переселенців, – Алла Шлапак
![На Київ може очікувати ще одна велика хвиля переселенців, – Алла Шлапак](/project/resources/2023/03/resized/two_column_gF4XZk0d.jpg)
На великі міста України, включаючи столицю, може чекати ще одна потужна хвиля переселенців. Щоб впоратись із цим навантаженням, містам буде потрібна підтримка держави.
Про це KВ стало відомо з інтерв’ю депутатки Київради від ВО “Батьківщина” Алли Шлапак.
“Навіть при оптимістичному сценарії, коли ми вийдемо на кордони 2014 року, всі великі міста мають бути готові до ще однієї хвилі ВПО у зв’язку з економічними проблемами, які виникнуть і поглибляться після звільнення територій, навколо яких ведуться бойові дії”, – розповіла депутатка.
Шлапак зазначила, що Київ у будь-якому випадку прийматиме біженців. Однак, державі необхідно буде підтримати столицю під час нової хвилі переселенців, зокрема, у сферах зайнятості та соціального захисту.
“Ми маємо розуміти, що якщо не буде прийнято правильних рішень на державному рівні, міста не впораються. Повернуться й ті кияни, хто поїхав до Європи, адже держави припинять надання соціальних допомог. Жодна територіальна громада не впорається з цим без допомоги держави. Має бути зрозуміла програма зайнятості населення, соціального захисту, й поки, на жаль, я таких не бачу”, – додала депутатка.
Як раніше писала KВ, Кабінет міністрів Дениса Шмигаля ухвалив проект державного бюджету на 2023 рік з урахуванням пропозицій народних депутатів. На боротьбу з окупантами закладається понад 1 трлн гривень, що складає більше 18% ВВП. За словами Шмигаля, фінансувати українську армію країна буде “самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів”.
Читайте: Кабмін закладає в проекті держбюджету на 2023 рік більше трильйона гривень на оборону
Фото: Євген Лоюк
![Азартна зрада?!](/project/avatar/64/1000/cOe6712ojuMd.png)
![“Я очень рада” або “helsi care” по-українські](/project/avatar/64/1000/rZxkyIyVpAH3.png)
![Війна технологій: треба негайно вживати радикальних засобів!](/project/avatar/64/1000/u0NE3eRkyKuI.jpg)