субота, 27 квітня 2024 г.

Московити продовжують незаконно вивозити українських дітей в росію

Московити продовжують незаконно вивозити українських дітей в росію

Російські окупанти продовжують примусово вивозити з окупованих територій України на територію країни-агресора українських дітей. Дії московитів порушують обов’язок держави забезпечувати права дітей в умовах збройних конфліктів, передбачені ст. 38 Конвенції ООН про права дитини.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Стало відомо про факти незаконного вивезення 13 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування”, – повідомила Денисова.

Зокрема, шістьох  вихованців дитячого будинку сімейного типу вивезено з Маріуполя до російського Ростова-на-Дону. Мати-вихователька пішла за водою і не повернулася, її місце перебування -  невідоме. Один з вихованців дитячого будинку зміг дістатись до Запоріжжя та повідомив про вивезення дітей на територію рф. Також хлопчик зазначив, що діти бажають повернутися в Україну.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Семеро дітей разом з батьками-вихователями незаконно вивезено з іншого дитячого будинку сімейного типу Маріуполя до с. Ягідного Ростовської області.

Про незаконне вивезення ще однієї дитини з Маріуполя повідомила  її мати, дівчину вивезено до Донецька.

Як уточнила Людмила Денисова, депортовані до рф українські діти передаються на виховання в сім’ї російських громадян, що є злочином, який відповідно до міжнародного права підпадає під визначення торгівлі людьми.

Омбудсмен додала, що рф грубо порушує норми ст. 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє  здійснювати примусове переселення або депортацію осіб  з окупованої території.

“Прошу Службу безпеки України та Товариство Червоного Хреста в Україні сприяти у найшвидшому розшуку та поверненню дітей. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні”, – підсумувала Людмила Денисова.

Як раніше повідомляла KВ, станом на 16 квітня, згідно з інформацією МОЗ, внаслідок збройної агресії рф 341 дитина проходила лікування в закладах охорони здоров’я. З них 174 – продовжують лікування, 150 – виписані, 5 дітей померли.

Читайте: Рашисти наносять удари по Маріуполю та замальовують літери Z на техніці готуючи провокації, – Генштаб ЗСУ

Фото: Людмила Денисова

КиївВлада

Олександр Кравченко

Теги: новини україни, напад росії на україну, окупанти, діти, маріуполь, людмила денисова, депортація

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.