п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Міністр оборони України Олексій Резніков: Радбез ООН та Організація співробітництва та безпеки в Європі зазнали краху, нова архітектура світової безпеки має базуватись на досвіді України

Міністр оборони України Олексій Резніков: Радбез ООН та Організація співробітництва та безпеки в Європі зазнали краху, нова архітектура світової безпеки має базуватись на досвіді України

Рада Безпеки ООН, де постійним членом є країна-терорист, недієздатна, а реакції західних країн-членів НАТО вкрай повільні. Через це світові безпекові інституції зазнали краху, як напередодні Другої світової війни зазнала краху Ліга Націй. Зараз доля світу вирішується в Україні і наші країни-партнери мають негайно надати нам важке озброєння та посилити санкції проти російської нафти та російських банків. Тільки в цьому випадку Україна закінчить війну за лічені місяці і наш досвід буде покладено в основу нової світової системи безпеки. Якщо наші партнери знову бдуть зволікати, володимир путін знищить репутацію світових лідерів і принесе війну у будь-який момент у будь-яку країну світу.

Про це, як стало відомо KВ, Міністр оборони України Олексій Резніков написав в статті для Wall Street Journal.

KВ публікує текст статті без купюр

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Світ жахнувся масовими вбивствами невинних мирних жителів у Бучі. Російські солдати порушували всі існуючі правила і закони війни, ґвалтували дітей і катували жінок і чоловіків, розстрілюючи їх – страчуючи. Подібні злочини були скоєні в Харкові, Маріуполі, Чернігові та в Краматорську, де російські війська випустили балістичну ракету “Точка-У” по залізничній станції, де проживали 4 тисячі мирних жителів, переважно жінок та дітей.

Серед жертв війни росії проти України – і повоєнна система глобального порядку та безпеки. Росія зробила все, щоб запобігти створенню міжнародних інститутів безпеки. Як може Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй, у якій москва має постійне місце, виконати свою місію підтримання миру? Яка безпека та співпраця можливі на континенті, коли одна держава-учасниця Організації співробітництва та безпеки в Європі напала на іншу і вбила тисячі мирних жителів? Ці організації зазнали краху. Як і Ліга Націй до них, вони повинні бути замінені новим і більш ефективним набором міжнародних інституцій, здатних обслуговувати інтереси всіх країн, а не лише великих держав.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Архітектура цієї нової системи має базуватися на досвіді України. У 1994 році ми відмовилися від третього за величиною ядерного арсеналу в світі, сподіваючись, що підписи світових лідерів під документом щось означають. Але у квітні 2008 року Німеччина та Франція заблокували вступ України до Північноатлантичного договору. кремль отримав повідомлення. У серпні 2008 року Росія вторглася в Грузію, і світ закрив очі. У 2014 році росія напала на Україну, і світ вирішив не втручатися. Зараз російські бомби стирають наші міста з землі – і світ не зміг це зупинити.

Всьому цьому можна було запобігти. Якби Захід запровадив превентивні санкції проти росії та надав Києву достатню кількість оборонної зброї — насамперед систем протиповітряної та протиракетної оборони, – десятки тисяч українців були б живими й сьогодні.

Реакція Заходу на вторгнення була надто повільною. Як сказав президент Володимир Зеленський, глобальна реакція на кризу такого роду має бути негайною, протягом 24 годин, а не через тижні чи місяці. Будь-який агресор повинен зазнати необоротного покарання за допомогою механізму превентивних заходів – так званих відстрочених санкцій, які можуть бути затверджені в мирний час і набувають чинності автоматично.

Агресія росії проти України створила майже чотири мільйони біженців. Ми стоїмо на межі глобальної продовольчої кризи, яка може дестабілізувати Африку та Близький Схід. Поки росію не буде зупинено, криза буде тільки наростати, залучаючи сусідів і сприяючи краху економік.

Ми завжди чуємо відлуння минулого в сьогоденні. Я ніколи не любив зрадників чи тарганів. Навіть коли я був дитиною, обидва викликали у мене огиду. Згодом я змирився з тарганами і більше не ображаюся на їхнє існування, але мої почуття до зрадників не змінилися. Це ядро ​​того, ким я є, і багатьох людей навколо мене в наші дні. Ви не можете відмовлятися від свого слова. Ви не можете бігти, коли ваша країна потребує вас. Не можна зраджувати своїх друзів.

Щодня роблю десятки дзвінків, спілкуюся з друзями та колегами з різних країн. Я дуже хочу вірити, що кожен, з ким я спілкуюся, має цінності, які вони не зрадять за жодних обставин. Якщо ви вважаєте дружбу однією з цих цінностей і вважаєте себе другом України, будь ласка, усвідомте, що час спливає. Нам потрібна ваша допомога, і вона потрібна зараз.

Насамперед нам потрібна важка зброя для захисту та звільнення окупованих Росією територій. Я знаю, що цю зброю можна швидко отримати з різних країн. Для цього потрібна лише воля. Якщо ви дасте нам цю зброю, ви покажете світу, що ви не боїтеся протистояти злу. Нам також потрібно повне глобальне ембарго на російську нафту і газ. Нам потрібні реальні санкції проти банківської системи та торгівлі росії.

Якщо ви дасте нам все це, російські загарбники зникнуть з України за кілька місяців. Якщо ви цього не зробите, війна затягнеться, а терористична держава російська федерація знищить репутацію світових лідерів і спонукатиме інших негідників перевірити свої сили. Полум’я війни може в будь-який момент перекинутися на інші країни, тому що володимир путін не зупиниться в Україні.

Перемога України – єдиний результат, який змусить росію переосмислити свою стратегію агресії. Ми можемо це зробити. Ми вже довели свою хоробрість. Нам потрібні лише інструменти. Як тільки роботу буде виконано, ми можемо приступити до важливої ​​справи – створення нової архітектури світової безпеки, позбавленої структурних дефектів минулого.

Читайте: В росію вивезено понад 915 тисяч громадян України, в тому числі 170 тисяч дітей, – Денісова

Фото: скрін з відео

КиївВлада

Антон Подлуцький

Теги: новини україни, війна росії проти україни, новини світу, олексій резніков, міністр оборони україни, новини сша, радбез оон, важке озброєння для україни, організації співробітництва та безпеки в європі, світ має допомогти україні, світова архітектура безпеки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.