четвер, 28 березня 2024 г.

Маючи 1 млрд грн боргів, НЕК “Укренерго” вимагає оплати послуг, які не надавались

Маючи 1 млрд грн боргів, НЕК “Укренерго” вимагає оплати послуг, які не надавались

В умовах монопольного становища на ринку електроенергії НЕК “Укренерго” користується правом безумовного списання коштів і виставляє учасникам ринку рахунки за ненадані послуги. Якщо учасник ринку електроенергії своєчасно не сплачує  рахунок “Укренерго”, то отримує статус “переддефолтний/дефолтний”, що фактично є забороною виробництва електроенергії. Водночас Укренерго не розраховується вчасно з учасниками ринку. Зокрема борг перед КП “Київтеплоенерго” за врегулювання небалансів складає 1 млрд гривень. 

Про це KV стало відомо з інтерв’ю ExPro директора департамента з правового забезпечення КП “Київтеплоенерго” Сергія Гушула.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Гушул зазначив, що у червні НЕК “Укренерго” розрахувалась з “Київтеплоенерго” (далі — КТЕ) за вересень 2020 р. та розпочала оплачувати рахунки за жовтень минулого року. Внаслідок цього у КТЕ утворився подвійний касовий розрив: газ як основну сировину для виробництва тепла і електрики компанія купувала на умовах передоплати, а споживачі теплоенергії сплачують за спожиті послуги з 20-денною відстрочкою.

“Ситуація ускладнюється домінуючою позицією “Укренерго” на ринку електроенергії. Будь-який рахунок перед “Укренерго”, не оплачений протягом двох діб, автоматично призводить до статусу “переддефолтний”. Потім ще два дні затримки – і вже “дефолтний” статус. Але навіть на “переддефолтному” етапі вони мають право на списання коштів з фінансової гарантії. Тобто, навіть якщо ми не заплатимо, “Укренерго” отримає свою сатисфакцію. А якщо ж ми опинимося в “дефолтному” статусі, будемо змушені зупинити генерацію електроенергії, а значить і виробництво гарячої води для Києва”, — пояснив директор департаменту правового забезпечення КП “Київтеплоенерго” Сергій Гушул.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За його словами, наразі з “Укренерго” тривають три судові спори. Перший — про стягнення вартості послуги за врегулювання небалансів, тобто йдеться про 1 млрд грн боргу “Укренерго”. Другий — плата за невідповідність надання послуг на балансуючому ринку, коли “Укренерго” використовувало нещодавно прийняту формулу для розрахунку платежів на балансуючому ринку за минулі періоди, коли ця формула взагалі не діяла. Третій — за фактично ненадані послуги з передачі електричної енергії магістральними мережами.

“Наша електроенергія одразу надходить в розподільчі мережі Києва і не потрапляє в магістральні мережі “Укренерго”. Цей факт підтверджується даними комерційного обліку. Відповідно, послуга з передачі електроенергії не була надана і договором вона не передбачена. Зараз ми звертаємося до касаційної інстанції. Судимося за суми, які були нам нараховані і ми оплатили “Укренерго” за перші 2 місяці з початку роботи нового ринку (липень-серпень 2019 р.). Ми переконані в тому, що Верховний Суд прийме правильне рішення, і з нас та з киян буде знято тягар оплати послуг, які не надаються” — сказав Сергій Гушул.

Читайте: “Киевтеплоэнерго” через суд требует от “Укрэнерго” отменить миллионные счета за непредоставленные услуги

Фото: ExPro

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини київщини, новини київської області, суд, мнение, електроенергія, укренерго, послуги, борг, кп “київтеплоенерго”

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.