воскресенье, 25 июля 2021 г.

Маючи 1 млрд грн боргів, НЕК “Укренерго” вимагає оплати послуг, які не надавались

Маючи 1 млрд грн боргів, НЕК “Укренерго” вимагає оплати послуг, які не надавались

В умовах монопольного становища на ринку електроенергії НЕК “Укренерго” користується правом безумовного списання коштів і виставляє учасникам ринку рахунки за ненадані послуги. Якщо учасник ринку електроенергії своєчасно не сплачує  рахунок “Укренерго”, то отримує статус “переддефолтний/дефолтний”, що фактично є забороною виробництва електроенергії. Водночас Укренерго не розраховується вчасно з учасниками ринку. Зокрема борг перед КП “Київтеплоенерго” за врегулювання небалансів складає 1 млрд гривень. 

Про це KV стало відомо з інтерв’ю ExPro директора департамента з правового забезпечення КП “Київтеплоенерго” Сергія Гушула.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Гушул зазначив, що у червні НЕК “Укренерго” розрахувалась з “Київтеплоенерго” (далі — КТЕ) за вересень 2020 р. та розпочала оплачувати рахунки за жовтень минулого року. Внаслідок цього у КТЕ утворився подвійний касовий розрив: газ як основну сировину для виробництва тепла і електрики компанія купувала на умовах передоплати, а споживачі теплоенергії сплачують за спожиті послуги з 20-денною відстрочкою.

“Ситуація ускладнюється домінуючою позицією “Укренерго” на ринку електроенергії. Будь-який рахунок перед “Укренерго”, не оплачений протягом двох діб, автоматично призводить до статусу “переддефолтний”. Потім ще два дні затримки – і вже “дефолтний” статус. Але навіть на “переддефолтному” етапі вони мають право на списання коштів з фінансової гарантії. Тобто, навіть якщо ми не заплатимо, “Укренерго” отримає свою сатисфакцію. А якщо ж ми опинимося в “дефолтному” статусі, будемо змушені зупинити генерацію електроенергії, а значить і виробництво гарячої води для Києва”, — пояснив директор департаменту правового забезпечення КП “Київтеплоенерго” Сергій Гушул.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За його словами, наразі з “Укренерго” тривають три судові спори. Перший — про стягнення вартості послуги за врегулювання небалансів, тобто йдеться про 1 млрд грн боргу “Укренерго”. Другий — плата за невідповідність надання послуг на балансуючому ринку, коли “Укренерго” використовувало нещодавно прийняту формулу для розрахунку платежів на балансуючому ринку за минулі періоди, коли ця формула взагалі не діяла. Третій — за фактично ненадані послуги з передачі електричної енергії магістральними мережами.

“Наша електроенергія одразу надходить в розподільчі мережі Києва і не потрапляє в магістральні мережі “Укренерго”. Цей факт підтверджується даними комерційного обліку. Відповідно, послуга з передачі електроенергії не була надана і договором вона не передбачена. Зараз ми звертаємося до касаційної інстанції. Судимося за суми, які були нам нараховані і ми оплатили “Укренерго” за перші 2 місяці з початку роботи нового ринку (липень-серпень 2019 р.). Ми переконані в тому, що Верховний Суд прийме правильне рішення, і з нас та з киян буде знято тягар оплати послуг, які не надаються” — сказав Сергій Гушул.

Читайте: “Киевтеплоэнерго” через суд требует от “Укрэнерго” отменить миллионные счета за непредоставленные услуги

Фото: ExPro

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: суд, новини київщини, новини київської області, мнение, укренерго, електроенергія, борг, кп “київтеплоенерго”, послуги

суббота, 24 июля 2021 г.
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 25 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
Полицию просят проверить законность размещения автомобильной стоянки по улице Драгоманова, 6
16:06
На проспекте Бандеры произошел пожар на СТО
15:01
За сутки в Киеве от последствий COVID-19 умер один человек
14:55
Осенью в Киеве и ряде городов Украины вырастут тарифы на горячую воду и отопление
14:04
В Киеве отметили 31-ю годовщину поднятия украинского флага над столицей (фото)
13:06
Сегодня вечером, 24 июля, на трех станциях метро возможны ограничения из-за футбола
12:13
Олексій Чернишов: Проєкт “DNISTER CANYON” — чудовий приклад переваг децентралізації
12:02
За останню добу на коронавірус захворіли 30 жителів Київщини
11:03
В Броварах капітально відремонтують освітлення на 23 вулицях та шляхопроводі
10:04
За сутки в Украине привились от коронавируса почти 153 тысячи человек
09:01
В Украине отменили штрафы за нарушение правил въезда-выезда из ОРДЛО
08:06
В Украине увеличился налог на доход по страховым договорам для аграриев
07:15
Субботние ярмарки 24 июля пройдут в восьми районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 июля 2021 года
пятница, 23 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
Календарь событий