неділя, 28 квітня 2024 г.

Лібералізація та відхід від популізму - ключ до розвитку бізнесу в Україні, - девелопер Ніконов

Лібералізація та відхід від популізму - ключ до розвитку бізнесу в Україні, - девелопер Ніконов

Стратегія спільного інвестування дала поштовх для зростання будівельної галузі. Аби ця модель запрацювала на всіх сферах країни, держава має прийти до лібералізації та приватизації важливих галузей та послуг, що надає. І першими кроками до ефективного економічного розвитку мають стати відмова від популізму в політиці та реформування правоохоронних органів як ключового кроку.

Про це, як дізналася KВ, заявив засновник девелоперської компанії KAN Ігор Ніконов у рамках панельної дискусії “Люди, бізнес, економіка” під час Kyiv International Economic Forum.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, Ніконов навів приклад про те, що свого часу фонди спільного інвестування мали в будівельній сфері деякі пільги з оподаткування і що саме таку стратегія і дала поштовх для розвитку цьому бізнесу.

“За 7-8 років будівельна сфера просто взлетіла. Ціни на квартири найнижчі в Європі. При тому, що собівартість і якість в деяких проектах навіть набагато краща. І ця модель показує, шо дійсно треба лібералізація до підходів керування. В Америці немає, або дуже мало, державних підприємств військового сектору – всі приватні. Але є замовник і він має працювати на ринкових умовах з усіма учасниками ринку. Ми на прикладі сфери будівництва показали, що при лояльних умовах податків буде набагато більше, тому що сотні людей ідуть у цей бізнес. Багато закордонних інвесторів вкладають гроші в нашу нерухомість. Чому? Тому шо вони бачать, що там можна заробити”, – розповів НІконов.


На його думку, в країні ж нині намагаються заднім числом приймати закони чи підзаконні акти, влада та правоохоронці, таким чином, намагаються контролювати кожну “зайву” копійку, яку заробив бізнес, не розуміючи, що так тільки сповільнюють рівень економіки.

“Варто лібералізувати все і прибрати всі державні підприємства, навіть стратегічні. Антимонопольний комітет має правильно ними користуватися. На мою думку, весь бізнес має бути приватний. І всі послуги, які держава зараз надає, мають бути в приватних руках, а держава виступати виключно замовником таких послуг. І не лізти взагалі в процеси будь-якої промисловості чи виробництва”, – впевнений девелопер. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

І додав, що зрушення в цьому напрямку відбудеться лише після подолання популізму при владі та реформуванні правохоронної системи. 

“Популізм – це біль. Популізм – це вибори, це страх людей, які йдуть у владу, що їх завтра не оберуть, і вони мають звертатися до населення з якимись обіцянками, які ніколи не виконають. Це, по-перше. А, по-друге, правоохоронна система, яку ніхто так і не реформував. Ніколи в житті прокурор, який відкрив 100 справ і з них лише одна дійшла до суду з 1% виграшу, не понесе за це покарання. Це – неправильно. Тому треба прибрати для початку популізм. Влада  має перестати переживати за своє майбутнє і взяти нарешті відповідальність. І реформувати якомога швидше силовий сектор. Ми боремося зараз з корупцією. Але хто з нею бореться?, – резюмував він.

Нагадаємо, що для підтримки розвитку будівельної сфери необхідні законодавчі ініціативи, що обмежать вплив силових органів на будівельників та нададуть більше захисту. 

Читайте: Будівельна галузь стимулює молодь купувати житло в Україні та залишатись жити, – Ніконов

Фото: соцмережі

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини києва, новини компаній, KAN, KAN, KAN Development, відновлення, реформа, купити квартиру в києві, форум, новини будівельного ринку, економіка, ігор ніконов, лібералізація

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.