четвер, 2 травня 2024 г.

Кожен четвертий, а ймовірно чи не половина мостів в Україні може щомиті впасти, - урядова комісія

Кожен четвертий, а ймовірно чи не половина мостів в Україні може щомиті впасти, - урядова комісія

Урядова Комісія з перевірки стану мостових споруд проаналізувала основну інформацію щодо реального стану більшості українських мостів. Виявилось, що з них 24% перебувають у критичному стані – є непрацездатними. Ще про стан третини мостів взагалі нічого не відомо.  Більшість усіх мостів утримує в Україні і має про них піклуватись місцеве самоврядування, а не центральний уряд. Кабмін наразі хоче, щоб функції балансоутримувача мостів від тергромад передали до Агентства відновлення (підпорядковується Мінінфраструктури), якщо мости перебувають на дорогах державного значення. 

Про таку невтішну оцінку стану мостів KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, Комісія на чолі з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України (Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури) Олександром Кубраковим також публічно поінформувала про таке: понад третина балансоутримувачів не володіє реальною інформацією щодо стану своїх мостів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

При цьому “чверть усіх споруд в країні перебувають в критичному стані”. 

“На основі результатів роботи Комісії вже сформовані конкретні пропозиції, зокрема, законодавчо закріпити пріоритетне спрямування коштів на реконструкцію або капітальний ремонт аварійних мостів серед інших обʼєктів дорожнього будівництва”, – цитує урядова пресслужба міністра.

Читайте: Кожен десятий міст в Україні – аварійний, а половина найкритичніших давно не обстежувалась, – урядова комісія

Що запропонувала згадана Комісія насамперед:

  • “доручити всім балансоутримувачам провести огляд мостів стосовно яких відсутня інформація щодо технічного стану та які перебувають у непрацездатному та обмежено працездатному стані. Після огляду балансоутримувачі повинні будуть розробити комплекс протиаварійних заходів, реалізувати їх та прозвітувати за їх результатом”.

  • “Передати функції замовника та/або балансоутримувача мостів від окремих територіальних громад до Агентства відновлення, якщо мости перебувають на дорогах державного значення. Наразі до Агентства вже надійшли відповідні пропозиції від балансоутримувачів щодо 28 мостів”.

  • “Використовувати Аналітичну експертну систему управління мостами (АЕСУМ) для складання планів щодо будівництва та утримання мостів. Система буде спрямована на збір та постійне оновлення інформації про реальний стан мостів”.

В уряді принагідно кажуть, що результати роботи Комісії, “зокрема інформація щодо стану мостів та пропозиції щодо розв’язання проблем, будуть передані на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО - KВ) та Кабінету Міністрів України”.

РНБО очолює за посадою Президент України (з 2019 року - Володимир Зеленський).

Як інформувала KВ, Верховна Рада торік узимку перепризначила Олександра Кубракова з посади міністра інфраструктури на вищу позицію – віце-прем’єра. Тепер Кубраков обіймає посаду, щоб керувати не лише одним міністерством, а координувати декілька – у якості віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Очільником підпорядкованого міністерству Кубракова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, утвореного урядом на початку 2023 року, є екснардеп з команди п’ятого Президента України Петра Порошенка, колишній журналіст Мустафа Найєм.

Читайте: Кличко розповів, що не так з мостами Києва

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, Кабінет Міністрів, олександр кубраков, мустафа найєм, мінвідновлення, мостові переходи, агентство відновлення, стан мостів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.