четвер, 18 квітня 2024 г.

Комунальні підприємства, які надають комерційні послуги, повинні приносити кошти в бюджет, – Кузьменко

Комунальні підприємства, які надають комерційні послуги, повинні приносити кошти в бюджет, – Кузьменко

Комунальні підприємства Київської обласної ради, які надають комерційні послуги, повинні приносити кошти в бюджет області та надавати необхідні послуги. Наразі деякі з них здійснюють діяльність лише “на папері”. 

Про це KV стало відомо із повідомлення голови бюджетної комісії Київської обласної ради, депутата від “Європейської Солідарності” Руслана Кузьменка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За його словами, більшість комунальних підприємств мають борги, а діяльність здійснюють лише на папері, у деяких немає навіть директорів, а інші – мають судові позови.

“Для того, щоб було з чого платити заробітну плату, деякі підприємства здають в оренду комунальні приміщення, а коли й цього не вистачає – накопичують борги перед контролюючими органами по нарахуванню на оплату праці та ЄСВ. Багато таких комунальних підприємств є нерентабельними та зазнають величезних збитків”, – наголосив депутат.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як зазначив Руслан Кузьменко, протягом тижня робоча група в Київській обласній раді заслуховує керівників комунальних підприємств, які займаються комерційною діяльністю, тобто повинні приносити прибуток, надаючи комерційні послуги громадянам Київщини. Саме для цього їх і створювали.

“Вже тиждень ми проводимо кардинальну ревізію серед цих КП, а рекомендації нашої робочої групи допоможуть депутатам КОР на сесії прийняти рішення щодо продовження діяльності комунальних підприємств чи їх ліквідації”, – каже депутат.

За словами Кузьменка, раніше комунальні підприємства з різною сферою діяльності створювалися для того, щоб надавати жителям області необхідні послуги, а зараз ці ж послуги надають інші приватні підприємства і робота комунальних стала не конкурентною, а в багатьох сферах діяльності й зовсім не потрібною.

“То який сенс утримувати ці підприємства? Вважаю, що такі підприємств “на папері” треба закрити та не витрачати кошти платників податків на їх утримання. Тим більше, коли під час заслуховування керівники деяких підприємств зовсім не володіють інформацією про стан підприємства, яким вони керують. Не знають у якому стані майно, де воно знаходиться, і чи взагалі воно є в наявності? Це свідчить про некомпетентність та про небажання людини виконувати свої обов’язки”, – вважає депутат облради від “ЄС”.

Кузьменко переконаний, що комунальні підприємства Київської обласної ради, які надають комерційні послуги, повинні приносити кошти в бюджет області та надавати необхідні послуги, а не бути “бездонною ямою”, де ті гроші пропадають.

“Тому, якщо керівник не орієнтується в ситуації й не пропонує ефективних моделей управління, розвитку підприємства, а такі ж послуги можна отримати в інших підприємств, та ще й дешевше, і якісніше – для чого тримати комунальне підприємство? Отже, працюємо над тим, щоб навести лад у цьому питанні та не витрачати на вітер кошти платників податків Київщини”, – переконаний депутат.

Нагадаємо, як раніше писала KV, в медичних закладах Київщини навіть за наявності сучасного обладнання не вистачає лікарів для роботи з ним. Така ситуація, наприклад, склалася на Обухівщині.

Читайте: Все больше семей Киевщины не могут самостоятельно оздоровить детей, – депутат КОС Шевченко

Фото: соцсети

КиевVласть

Вероніка Злацька

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, позиция, кп, кос, европейская солидарность, Руслан Кузьменко, комунальные предприятия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.