неділя, 28 квітня 2024 г.

“Китайське попередження”: Бондаренко вимагає від чиновників КМДА і РДА інформацію щодо закупівель під час війни

“Китайське попередження”: Бондаренко вимагає від чиновників КМДА і РДА інформацію щодо закупівель під час війни

Структурні підрозділи КМДА та столичні РДА не надто охоче надають (деякі підрозділи зовсім не надають) депутатам Київради інформацію щодо закупівель, які вони здійснювали протягом 2022-2023 років. Це призводить до того, що тимчасова контрольна комісія (ТКК), яку міськрада створила в липні 2023 року для вивчення бюджетних  витрат під час війни, щоб запобігти скандалам на кшталт закупівлі барабанів та овочерізок, не може нормально працювати. Секретар Київради Володимир Бондаренко (на фото) сьогодні надав протокольне доручення щодо вирішення цієї проблеми, попередивши чиновників, що в іншому випадку їх чекає “симетрична відповідь” з боку столичного муніципалітету.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання Київради її секретар Володимир Бондаренко озвучив протокольне доручення головним розпорядникам коштів бюджету міста щодо надання депутатам – членам відповідної ТКК Київради -  інформації щодо публічних закупівель у 2022-2023 роках.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Такі управління та департаменти Київської міськдержадміністрації (КМДА), а також районні в Києві державні адміністрації (РДА) повинні надати членам ТКК з питань перевірки видатків бюджету Києва під час дії правового режиму воєнного стану. 

Про те, що чиновники не надають необхідну інформацію, під час сьогоднішнього пленарного засідання міськради повідомила голова даної ТКК Зоя Ярош (фракція “Голос”). Депутатка розповіла, що головні розпорядники надали цій комісії інформацію про видатки протягом 2022-2023 років, але із отриманням даних щодо публічних закупівель у ТКК виникли великі проблеми. 

Зокрема, деякі структурні підрозділи мерії та РДА не надають відповіді протягом 10 днів, як це передбачено Регламентом Київради, а деякі й зовсім не надіслали комісії запитувану інформацію. Зокрема, за словами Зої Ярош, таким чином “згрішили” Департамент охорони культурної спадщини КМДА, Департамент молоді та спорту та Управління туризму та промоцій КМДА, а також Дарницька і Деснянська РДА. При цьому, як зазначила депутатка, лише два підрозділи КМДА – Департамент освіти та науки та Департамент культури – надали ТКК усю інформацію в повному обсязі.

“Усе це значно ускладнює роботу ТКК, і я прошу вжити заходів, щоб у нас в подальшому не виникали скандали, як було з барабанами та іншими [історіями], що знаходять журналісти”, – підкреслила Зоя Ярош.

У відповідь на це Володимир Бондаренко публічно попередив чиновників: мовляв, якщо вони не будуть виконувати вимоги Київради, то міськрада “буде діяти в законному руслі, але повністю симетрично”.

“Я хочу, щоб це було сприйнято як перше і останнє “китайське попередження”, – заявив секретар столичної міськради.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, рішення про створення ТКК з питань перевірки видатків бюджету Києва під час дії правового режиму воєнного стану було прийнято міськрадою на засіданні 13 липня 2023 року. 

Даний орган, зокрема, повинен перевіряти передумови публічних закупівель, обґрунтування предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість закупівлі. За результатами перевірки ця комісія повинна надати Київраді пропозиції “щодо мінімізації корупційних ризиків у процесі проведення публічних закупівель та коригування пріоритетності витрат з міського бюджету Києва під час війни”. Крім вищезгаданої Зої Ярош, до складу цієї ТКК увійшли 7 депутатів міськради. Рішенням про створення цієї комісії передбачено, що даний орган буде працювати протягом шести місяців.

Головною причиною створення даної комісії стали скандали навколо сумнівних закупівель, які протягом останнього року здійснюють різні міські структури. Серед таких - закупівля музичних інструментів в укриття для психологічного розвантаження дітей на понад 890 тис. гривень та комплектів овочерізок на понад 1,5 млн гривень Управлінням освіти Дніпровської РДА, заміна плитки на перетині вул. Пирогова та бул. Шевченка вартістю майже 3 млн гривень, яку замовляло КП ШЕУ Шевченківського району, тощо.

Читайте: У Київраді перевірять обгрунтованість видатків з міського бюджету під час воєнного стану

Фото: KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, бюджет, київрада, закупівлі, пленарне засідання, бюджет києва, рда, зоя ярош, тимчасова контрольна комісія, ткк, протокольне доручення, районна в києві державна адміністрація, володимир ярош, перевірка закупівель

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.