субота, 22 червня 2024 г.

Київській області хочуть змінити дату заснування

Київській області хочуть змінити дату заснування

Київська обласна рада готує до внесення проект рішення на розгляд депутатського корпусу, який пропонує змінити дату утворення Київської області. За словами заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової, Київщина була утворена сталінською постановою 1932 року – року, коли наш народ пережив геноцид та голод. Саме так Семенова аргументує перегляд дати утворення області. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення в Facebook заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Сьогодні у Київській обласній раді відбулася воістину історична подія. Про це я мріяла не один рік. Нарешті ми провели круглий стіл щодо важливості та актуальності перегляду дати заснування Київщини. Бо не маємо ми права відзначати День області за сталінською постановою 1932 року – року, коли наш народ переживав геноцид та голод. Коли сьогодні проливається кров українських героїв і ні в чому невинних людей від рук російського окупанта. Це наш обов'язок і тверде переконання – утвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії Української Державності”, – написала Семенова. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Семенова зазначає, що історики, краєзнавці, архівісти, депутати, чиновники зійшлися в одній історичній правді, які після жвавих дискусій та обговорень, висловили спільне бачення щодо нової дати заснування Київщини.

“Наступними кроками буде підготовка до винесення проекту рішення на розгляд депутатського корпусу, а саме, нашими юристами буде визначено процедуру. За потребою проведемо ще робочі зустрічі, круглі столи, оскільки це питання надзвичайно важливе і ідеологічно, і історично!", – додала Семенова. 

За її словами, у обговоренні взяли участь: депутат Київської обласної ради Роман Титикало, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов та директор Департаменту культури та туризму КОДА Анна Куценко, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тарас Чухліб, голова Київського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Євген Букет, голова Секретаріату Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віктор Ткаченко, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва. 

Зазначимо, 9 лютого 1932 року 4 сесія Всеукраїнського центрального виконавчого комітету видала постанову “Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УСРР”. Відповідно до цієї постанови на території України, утворені 5 областей, у тому числі й Київська. До утвореної 27 лютого 1932 року Київської області увійшли 100 адміністративно-територіальних одиниць. 

Читайте: На Київщині встановлять акустичні датчики для виявлення дронів чи ракет, – Нєбитов

Фото: Хмарочос

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, новини київщини, Роман Титикало, Київська обласна рада, Київська область, олег торкунов, анна куценко, тетяна семенова, віталій коцур, євген букет, заснування

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій