понеділок, 6 травня 2024 г.

Київрада вирішила питання проїзду деяких дітей-сиріт містом

Київрада вирішила питання проїзду деяких дітей-сиріт містом

Столична міськрада дозволила дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, що навчаються в закладах передвищої та професійно-технічної освіти Києва, безкоштовний проїзд в комунальному громадському транспорті. При цьому, якщо раніше цієї пільгою могли скористатися тільки ті студенти, що навчаються в закладах, підпорядкованих Департаменту освіти і науки КМДА, то тепер мова йде про усі столичні заклади вказаного профілю.

Як стало відомо KВ, 9 лютого 2023 року Київрада внесла зміни до свого рішення №4007/4048 від 16 грудня 2021 року “Про деякі питання проїзду окремих категорій осіб у Києві”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідний проєкт рішення №08/231-1578/ПР від 23 листопада 2022 у сесійній залі підтримали 64 депутата. Суб'єктами подання вказаного документа виступили депутати Київради Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина”), Юрій Тихонович і Тарас Криворучко (обидва – фракція “Європейська солідарність”).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з прийнятим рішенням, столична влада погодила можливість безкоштовного проїзду в комунальному громадському транспорті для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що навчаються в закладах фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Києва незалежно від того, кому підпорядковуються ці заклади – Департаменту освіти Київської міськдержадміністрації (КМДА) чи іншим структурам. 

Таким чином Київрада забезпечила “рівність” прав цієї категорії дітей – раніше такою пільгою могли користуватися лише ті діти-сироти, які здобувають освіти у закладах, що знаходяться в підпорядкуванні Департаменту освіти і науки КМДА. Для використання права на безкоштовний проїзд ці діти повинні отримати т.зв. “Єдиний квиток” – їх видає вищезгаданий департамент за клопотанням навчальних закладів.

Зазначимо, рішення столичної міськради “Про деякі питання проїзду окремих категорій осіб у Києві” регулює питання того, які категорії осіб мають право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті столиці або на його часткову оплату. Наразі вказаним рішенням передбачена така можливість для 27 категорій громадян, у т.ч. члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, курсанти вищих військових навчальних закладів, постраждалі учасники Революції гідності, учасники бойових дій, діти з багатодітних сімей, діти з інвалідністю тощо. 

При цьому, деякі категорії громадян мають право безкоштовно їздити лише в комунальному громадському транспорті (метро, автобуси, тролейбуси і трамваї ), а деякі можуть користуватися такими пільгами також і в приватних маршрутках. Столична влада у свою чергу компенсує витрати на перевезення цих людей і комунальним (КП “Київський метрополітен” і КП “Київпастранс”), і приватним перевізникам з міського бюджету.

Як повідомляла KВ, депутати Київради неодноразово висловлювали обурення тим фактом, що КМДА не може їм належним чином пояснити, яким чином формуються компенсаційній видатки, що столична влада направляє КП “Київпастранс” і КП “Київський метрополітен”. Мова йде про компенсації перевезень пільгових категорій громадян, про виділення коштів на "на регулювання цін на послуги місцевого громадського транспорту" (покриття різниці між діючим тарифом на проїзд та тим, який “хочуть” комунальні перевізники) тощо. Однією з головних проблем у цьому напрямку, на які звертають уваги в депутатському корпусі – відсутність інформації про пасажиропотоки в громадському транспорті Києва. Втім, незважаючи на усі претензії народні обранці все рівно голосують за такі питання.

Читайте: Всеобщее подорожание или долги перед олигархами: с чем связано повышение тарифа на проезд в Киеве

Нагадаємо, Департамент транспортної інфраструктури КМДА з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Дана структура знаходиться в прямому підпорядкуванні голови КМДА Віталія Кличка.

Фото: “Вечірній Київ”.

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, кп, київрада, Віталій Кличко, київпастранс, київський метрополітен, громадський транспорт, руслан кандибор, проєкт рішення, бюджет києва, департамент транспортної інфраструктури, тарас криворучко, пільги, проїзд, КП Київський Метрополітен, олександр бродський, кп київпастранс, пільговики, електронний квиток, пільговий проїзд, діти-сироти, юрій тихонович

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.