неділя, 16 червня 2024 г.

“Київміськбуд” повідомив, що Фінансова компанія “Житло-Капітал” з лютого не перераховує кошти на добудову об’єктів “Укрбуду”

“Київміськбуд” повідомив, що Фінансова компанія “Житло-Капітал” з лютого не перераховує кошти на добудову об’єктів “Укрбуду”

Холдингова компанія “Київміськбуд” повідомила інвесторам житлових комплексів корпорації “Укрбуд” про припинення перерахунків коштів на добудову об’єктів від “Фінансової компанії “Житло-Капітал”, з якою у них, як з управителем, укладені договори про участь у Фондах фінансування будівництва. Такі дії фінансової компанії унеможливлює відновлення “Київміськбудом” будівельних робіт на об’єктах “Укрбуду”.

Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби ПрАТ “ХК “Київміськбуд”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як нагадали у холдинговій компанії, після неспроможності корпорації “Укрбуд” виконати зобов’язання перед інвесторами, більшість недобудованих об’єктів будівництва була передана до “Київміськбуду” для їх завершення.

Дефіцит грошових коштів, які були потрібні на їхню добудову складав близько 2 млрд. грн. Але за рахунок надходжень від ще не сплачених коштів за розстрочками через “ФК “Житло-Капітал”, непроданих площ та нових черг, цей мінусовий баланс планувалося подолати.

Зазначається, що, незважаючи на всі складнощі, за цей час “Київміськбуд” ввів в експлуатацію цілком та частково 10 із 17-ти недобудов “Укрбуда”, на яких були відновлені роботи. Ще два житлових комплекси готуються до здачі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

ПрАТ “ХК “Київміськбуд” приєдналось до існуючих правовідносин шляхом укладання відповідних додаткових угод до договорів між організаціями, задіяними в будівництві об’єктів “Укрбуду”. У тому числі з ТОВ “ФК “Житло-Капітал”, яка зобов’язалась перераховувати кошти, що отримує від інвесторів, “Київміськбуду” для добудови вказаних об’єктів.

Однак, згідно з повідомленням, останнє перерахування коштів “Київміськбуду” відбулося 22 лютого. 

“Вже майже 6 місяців “ФК “Житло-Капітал” відмовляється виконувати свої зобов’язання, незважаючи на те, що інвестори продовжують сплачувати на їхні рахунки щомісячні платежі за розстрочками згідно укладених договорів”, – наголосили у “Київміськбуді”.

Зазначається, що ПрАТ “ХК “Київміськбуд” надав відповідні звіти до “ФК “Житло-Капітал” й звернувся з вимогами, але згідно чинного законодавства “Київміськбуд” немає механізмів впливу на фінансову компанію та не має інформації про суми коштів, які накопичились на рахунках фондів фінансування будівництва.

“У надскладних умовах воєнного часу таке невиконання ТОВ “ФК “Житло-Капітал”  своїх зобов’язань створює додаткове напруження серед інвесторів та унеможливлює відновлення будівельних робіт”, – йдеться у повідомленні.

Також у компанії повідомили, що з’ясувати строки перерахування коштів можна у “ФК “Житло-Капітал” (тел.: (044) 374-03-08, м. Київ, вул. Протасів Яр, 2д,) або звернувшись до контролюючих органів, зокрема до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має повноваження з перевірки діяльності фінансових компаній.

Нагадаємо, Холдингова компанія “Київміськбуд” із 1 вересня планує підвищить ціни на своїх об’єктах та з 15 серпня змінити умови розстрочки за поточними договорами. 

Читайте: “Київміськбуд” планує з 1 вересня змінити умови розстрочки та ціни

Фото: pravda.com

КиївВлада

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, новини компаній, укрбуд, будівництво, київміськбуд, відновлення роботи, добудова, житло капітал, фнансова компанія житло-капітал

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій