субота, 27 липня 2024 г.

Кабмін схвалив звіт про виконання Державного бюджету-2022

Кабмін схвалив звіт про виконання Державного бюджету-2022

Кабінет міністрів України (КМУ) за поданням Міністерства фінансів (міністр – Сергій Марченко, на фото) схвалив звіт про виконання Закону “Про Державний бюджет України на 2022 рік”. Основними підсумками виконання головного фінансового документу країни торік в уряді назвали прийнятний дефіцит бюджету (вдалося не вийти за законодавчо встановлені межі), а також достатнє фінансування безпеки та оборони й соціальних виплат. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає одним з головних досягнень торік, що вдалося уникнути шаленої девальвації гривні та галопуючої інфляції.

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі за підсумками засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 25 квітня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Доходи державного бюджету становили 1 трлн 787,7 млрд гривень, левову частку яких становили гранти від міжнародних партнерів (481,1 млрд гривень, або 26,9 % усієї суми доходів держбюджету за рік).

Видатки державного бюджету у 2022 році сягнули 2 трлн 706 млрд гривень, що більше ніж у минулому році на 1 трлн 214 млрд гривень та на 80 % більше обсягу видатків, затвердженого законом на початку 2022 року, причому більша частина з них – це видатки на національну безпеку та оборону, обсяг яких у 2022 році становив 1 трлн 537 млрд гривень”, – сказано в урядовому релізі про параметри виконаного минулорічного держбюджету.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Основними підсумками виконання державного бюджету 2022 року названі такі:

  • дефіцит державного бюджету було виконано в межах значно нижче встановленого законом граничного показника (факт – 914,9 млрд грн, 17,6 % ВВП при плані 31,7 % ВВП);

  • виділення коштів на оборону та безпеку в обсязі 29,6 % ВВП (у 5,8 разів більше ніж у 2021 році);

  • забезпечення подальшого зростання мінімального розміру заробітної плати, розмірів прожиткового мінімуму й інших видів соціальних виплат та допомог;

  • продовження підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян;

  • надання пільг та субсидій для населення у грошовій формі.

“З перших днів повномасштабної збройної агресії проти України Уряд докладав максимальних зусиль для збалансування фінансової системи країни шляхом переорієнтування бюджету на військові цілі, а також на пошук джерел фінансування постійно зростаючих видатків на військові потреби, забезпечення роботи критичної інфраструктури, здійснення найнеобхідніших соціальних і гуманітарних видатків, спрямованих на підтримку життєдіяльності громадян”, – йдеться у повідомленні КМУ.

Читайте: Дефіцит держбюджету-2023 без міжнародних донорів не покрити, – Шмигаль

“Попри безпрецедентні виклики, нам повною мірою вдалося профінансувати всі ключові видатки бюджету. У 2022 році ми збільшили видатки на оборону нашої країни в дев'ять разів, порівняно з 2021 роком. У 2,5 раза збільшилися видатки на безпеку. На 25% збільшили видатки на соціальний захист населення. На 8% — на охорону здоров’я”, – цитує Урядовий портал прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Серед основних досягнень Шмигаль назвав те, що владі вдалося не допустити шаленої девальвації гривні та галопуючої інфляції: “Наша економіка втрималася на плаву. Тепер важливо, аби вже цього року ми побачили її відновлення”.

Повідомляється також, що сьогодні Кабмін схвалив і розпорядження “Про схвалення звіту про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, яке не було затверджено минулого року у зв’язку із введенням воєнного стану.

Читайте: Війна і дороги: Рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, Кабінет Міністрів, денис шмигаль, державний бюджет, міністерство фінансів, сергій марченко, держбюджет, виконання бюджету, виконання держбюджету, виконання державного бюджету

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.