п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Громадська рада при КМДА просить Миколу Жирнова захистити підприємців Києва

Громадська рада при КМДА просить Миколу Жирнова захистити підприємців Києва

Минулого тижня комісія з питань розміщення тимчасових споруд (ТС, кіоски, МАФи) при Київській міськдержадміністрації (КМДА) на сумнівних підставах прийняла рішення про демонтаж близько 80 ТС для здійснення комерційної діяльності. Це підштовхнуло громадську раду при КМДА прохати про захист столичних підприємців в очільника Київської міської військової адміністрації (КМВА) Миколи Жирнова.

Як стало відомо KВ, відповідного листа на ім'я генерал-майора Миколи Жирнова (на колажі праворуч) 11 червня 2022 року направив голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея (на колажі ліворуч). 

Громадська рада вимагає:

1. Зупинити незаконні рішення щодо демонтажу тимчасових споруд.

2. Встановити чіткі правила, з посиланням на законодавчі норми, щодо можливого демонтажу та перенесення тимчасових споруд, об’єктів реклами та інших об’єктів благоустрою, які розташовані біля наземних входів (виходів) зі станцій метрополітену, суміщених підземних переходів та інших підземних переходів, що дійсно перекривають проходи до станцій метрополітену, захисних споруд (укриттів) цивільного захисту.

3. Під час напрацювання правил щодо демонтажу чи перенесення відповідних об’єктів та споруд враховувати соціально-економічне становище підприємця: наявність єдиного місця отримання доходу для існування, наявність багатодітних сімей, людей з інвалідністю, втрату годувальника, сім’ї учасників бойових дій та військовослужбовців, члени родини яких  захищають нашу Країну від російських окупантів, приймають активну участь в допомозі та підтримці ЗСУ, участь у волонтерських рухах, тощо…

Виявляється, Рада оборони міста Києва ще 06.05.2022 року прийняла рішення про заходи щодо забезпечення безпеки населення на території міста. У відповідному протоколі засідання цієї ради наголошувалось, що ТС біля станцій метрополітену можуть перешкоджати містянам швидко потрапити у ці захисні споруди у разі загрози бомбардування та/або ракетного обстрілу. Радою оборони також були дані чіткі протокольні доручення щодо підготовки відповідними структурними підрозділами КМДА та РДА переліку на демонтаж відповідних об’єктів торгівлі у порядку встановленому Правилами благоустрою міста Києва.

На виконання такого протокольного рішення Ради 08.06.2022 року Комісія з питань розміщення ТС при КМДА й прийняла рішення про демонтаж (можливе перенесення) 80 (вісімдесяти) ТС. Більшість з них розташовані неподалік до входів виходів до станцій метрополітену Політехнічний інститут та Героїв Дніпра. Це, в свою чергу, призвело до велике незадоволення підприємців Києва: вони вважають, що ці рішення не відповідають законодавству України та по своїй суті знищують малий та середній бізнес, який сплачує податки в період воєнного стану. 

“Мною, як Головою Громадської ради при КМДА, було ініційовано та проведено термінове виїзне засідання 10.06.2022 року, щодо перевірки законності та доцільності внесення в перелік на демонтаж відповідних ТС, за участю членів Громадської ради при КМДА, керівництва Департаменту міського благоустрою КМДА, профільних заступників Шевченківської та Оболонської райдержадміністрацій міста Києва та підприємців міста Києва.

В процесі перевірки було встановлено, що більше 90% тимчасових споруд знаходяться на відстані від 25 до 150 метрів від входів (виходів) зі станцій метрополітену, суміщених підземних переходів та інших підземних переходів. А це ніяким чином не порушує передбачених державними будівельними нормами правил для доступу до відповідних підземних переходів та метрополітену. Крім цього, громадськістю були виявлені об’єкти тимчасових споруд, які з незрозумілих причин взагалі не попали до переліку на демонтаж, що може свідчити про вибірковість окремими чиновниками в прийнятті відповідних рішень”,- заявив в своєму зверненні Геннадій Кривошея. 

Громадськість пропонує в часи війни не знищувати бізнес, а навпаки його підтримувати, так як про це декларує Президент України: "Бізнес – це друга лінія фронту".

Нагадаємо, KВ постійно пише про зловживання, які мають місце в сфері функціонування комерційних ТС на території Києва: відповідальні особи на Хрещатику, 36 дуже часто приймають рішення про демонтаж легальних споруд, власники яких встановили їх за всіма правилами та поповнюють міський бюджет, але не перешкоджають діяльності в самовільно встановлених кіосках. 

Багато столичних підприємців вважає, що такою корупційною схемою продовжує керувати радник мера Києва Дмитро Білоцерковець.

Читайте: Команда Кличко несподівано почала демонтувати в Києві законні кіоски та створила критичну протестну ситуацію

Треба зазначити, що на час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

фото: коллаж КВ

КиївВлада

Олександр Красногородський

Теги: новини києва, КМДА, метро, демонтаж, маф, Віталій Кличко, кмва, війна росії з україною, мер, микола жирнов, тс, дмитро білоцерковець, кіоск, громадська рада при кмда, радник, рада оборони києва, геннадій кривошея, станції метрополітену, комісія з розміщення тс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.