середа, 24 квітня 2024 г.

Голову ОПЗЖ Київщини і ще трьох нардепів хочуть позбавити мандата - проект постанови ВР

Голову ОПЗЖ Київщини і ще трьох нардепів хочуть позбавити мандата - проект постанови ВР

У Верховній Раді (ВР) зареєстровано проект постанови, щоб позбавити мандатів народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака, Вадима Рабіновича і Олександра Качного (на фото). Всі вони входили до парламентської фракції “Опозиційна платформа – За життя”, а екс-голова Київської облради часів Януковича Качний – з 2018 року очолював Київську обласну організацію однойменної партії (перед тим – “Опозиційного блоку”).

Про це KВ стало відомо з проекту постанови №7323 “Про втрату депутатського мандату деякими народними депутатами України”, зареєстрованого у ВР 27 квітня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У зв’язку з проведенням антиукраїнської діяльності, що є порушенням присяги народного депутата України, В.В.Медведчук, Т.Р.Козак, В.З.Рабинович, О.С.Качний втрачають мандат народного депутата України“, – говориться в проекті постанови

За наявною в ЗМІ інформацією, перелічені в проекті документу депутати перебувають за межами України, окрім Медведчука, який знаходиться за гратами в Україні, але прагне потрапити в рф.

Зазначимо, нардеп Олександр Качний – голова Київської обласної організації “Опозиційної платформи – За життя”. За часів президентства Віктора Януковича (2010-2014 рр.) був головою Київської облради. У 2015 році був обраний депутатом Київської обласної ради першим кандидатом від “Опозиційного Блоку” як член партії. Входив до однойменної фракції, до кінця 2018 року був її головою. Також був головою Київської обласної організації “Опозиційного блоку”, яка у листопаді 2018 року вся перейшла до “Опозиційної платформи – За Життя”. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Автори проекту постанови – “слуги народу” київський обласний мажоритарник (91 округ) Олег Дунда, столична мажоритарниця (22 округ) Ганна Бондар, а також низка інших відомих депутатів з фракцій “Слуга народу” і “Голос”. 

“Статтею 79 Конституції України встановлено, що перед вступом на посаду народні депутати України складають перед Верховною Радою України таку присягу: "Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників". Народні депутати України В.В.Медведчук, Т.Р.Козак, В.З.Рабинович, О.С.Качний протягом всієї політичної кар’єри не приховували своєї проросійської позиції, і всі їх дії були спрямовані проти суверенітету і незалежності України, що є грубим порушення присяги народного депутата України. На сьогоднішній день, зокрема, В.Медведчуку та Т.Козаку вже пред’явлена підозра у скоєнні державної зради”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.

“Прийняття відповідної Постанови сприятиме підвищенню довіри з боку суспільства до найвищого законодавчого органу держави, оскільки подальше перебування державних зрадників у складі парламенту, особливо, в період воєнного стану, може відчутно відобразитися на довірі українців до рішень, які приймає Верховна Рада України”, – пояснюють автори проекту свою ініціативу.

Наразі документ опрацьовується в комітеті з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР (голова комітету – Сергій Кальченко, “Слуга народу”). 

Як інформувала KВ, у березні 2022 року Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність на території країни низки партій, які мають зв'язки з російською федерацією. Під заборону потрапила низка політичних партый, у т.ч. “Опозиційна платформа – За життя”.

14 квітня ц.р. під час закритого пленарного засідання ВР було оголошено рішення про призупинення існування фракції “Опозиційна платформа – За життя” в парламенті. 21 квітня в Раді було створено депутатську групу “Платформа за життя та мир”. До неї увійшли більшість депутатів, які складали розпущену фракцію ОПЗЖ, а очолив нову групу Юрій Бойко.

Нагадаємо, у ВР зареєстрований і опрацьовується у профільному комітеті законопроект, який через зміни до Виборчого кодексу забороняє балотуватися у президенти чи в депутати всіх рівнів, а також на голів громад тим, хто був засновником або членом низки проросійських партій. Крім цього, проектом пропонується заборонити на 10 років колишнім членам проросійських партій займати “люстраційні” посади.

Читайте: Раді пропонують заборонити колишнім членам проросійських партій отримувати представницький мандат

Фото: parlament.ua

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, Верховна Рада, опзж, слуга народу, олег дунда, віктор медведчук, тарас козак, вадим рабінович, олександр качний

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.