Мінкульт внесли “Обуховицьке ткацтво” в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини
![Мінкульт внесли “Обуховицьке ткацтво” в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини](/project/resources/2023/03/resized/two_column_aXWXYUfq.jpg)
13 березня Міністерство культури та інформаційної політики України внесло елемент "Обуховицьке ткацтво" Київської області в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Департаменту культури та туризму Київської ОДА.
"Ткацтво було одним з важливих та розповсюджених ремесл з давніх часів.
Майстрині ткали узорчату тканину різної ширини і довжини, з якої можна було зробити різні вироби – від рушників, панно, серветок – до виняткових сценічних строїв", – прокоментували у пресслужбі Департаменту культури та туризму Київської ОДА.
Як наголошується, село Обуховичі Вишгородського (колись Іванківського) району Київської області стало головним осередком узористого ткацтва Київського Полісся.
Як додали у Департаменті, саме звідти походить відома династія ткаль, які остаточно сформували і розвинули обуховицьке ткацтво – Марія Маркелівна Пособчук та її донька Ганна Верес.
"Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до збереження та популяризації традицій унікального ремесла", – зазначили у Департаменті культури та туризму КОДА.
Раніше КВ повідомила, що на Київщині від рук російських загарбників постраждали ряд пам’яток історичної та культурної спадщини. Під час тимчасової окупації ординці понівечили чимало експонатів з Музею ткацтва в селі Обуховичі, частину майна було викрадено.
Читайте: На Київщині рашисти понівечили та обікрали Музей ткацтва в Обуховичах (фото,відео)
Фото: Департамент культури та туризму КОДА
![Азартна зрада?!](/project/avatar/64/1000/cOe6712ojuMd.png)
![“Я очень рада” або “helsi care” по-українські](/project/avatar/64/1000/rZxkyIyVpAH3.png)
![Війна технологій: треба негайно вживати радикальних засобів!](/project/avatar/64/1000/u0NE3eRkyKuI.jpg)