неділя, 12 травня 2024 г.

Двох посадовців “Київпастрансу” викрили на вимаганні хабаря у понад пів мільйона гривень

Двох посадовців “Київпастрансу” викрили на вимаганні хабаря у понад пів мільйона гривень

У Києві правоохоронці затримали двох посадовців комунального підприємства "Київпастранс", які вимагали “відкат” за підрядні роботи з ремонту трамвайних колій. Також були затримані посередники корупційної схеми розкрадання коштів міського бюджету, призначених на розвиток транспортної інфраструктури столиці.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Деснянської окружною прокуратурою Києва на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди у сумі майже 600 тис. гривень затримано керівника структурного підрозділу комунального підприємства “Київпастранс”, його заступника та двох посередників”, – повідомили у пресслужбі. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Слідство довело, що протягом 2021 року керівництвом  підрозділу КП “Київпастранс” ( в складі Департаменту транспортної інфраструктури КМДА)  прописано умови та укладено договір з підконтрольним фіктивним підприємством на реконструкції трамвайних колій. Сума договору становила понад 400 млн гривень.

Водночас фіктивний підрядник, не маючи власних потужностей для виконання робіт, уклав договір субпідряду з іншим приватним підприємством на майже 28 млн гривень. Субпідрядник роботи виконав, але комунальне підприємство не поспішало із ним розраховуватися та заборгувало майже 3,5 млн гривень.

За погашення заборгованості та отримання “допуску” до подальшої роботи керівники КП почали вимагали з підрядника 10 відсотків “відкату”. Загальна сума хабара становила понад 600 тис. гривень. 

При контрольованій поліцією передачі коштів хабарникам, їх було затримано на “гарячому”.

Також затримали двох посередників – директора підконтрольної фірми та довірену особу посадовця КП, який реєстрував і “керував” фіктивним підприємством і вчиняв дії, направлені на розтрату та привласнення коштів міського бюджету.

Під час обшуків у робочому кабінеті керівника структурного підрозділу знайдено гранату Ф 1, яку посадовець демонстрував під час передачі йому хабаря. У його  робочому сейфі вилучено грошові кошти в сумі 20 600 доларів.

Усім фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого службового становища, вчиненого за попередньою змовою групою осіб).

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Водночас перевіряється причетність учасників схеми до розкрадання понад 400 млн гривень бюджетних коштів, виділених на розвиток та утримання інфраструктурних об’єктів столиці.

Нагадаємо, КП “Київпастранс” з 30 серпня 2016 року очолює Дмитро Левченко. Підприємство підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, яким з 1 вересня 2021 року керує Руслан Кандибор. До того, з 6 лютого 2020 року до 5 квітня 2021 року департамент очолював Валентин Осипов. У “проміжках” між призначеннями “повноцінних” керівників цього департаменту обов'язки директора традиційно виконував перший заступник очільника цієї структури Іван Шпильовий.

Як неодноразово інформувала KВ, КП “Київпастранс” регулярно фігурує у кримінальних провадженнях. Так, на початку 2020 року Нацполіція почала кримінальне провадження за фактом витрат/присвоєння бюджетних коштів під час реконструкції трамвайних переїздів у столиці.

Читайте: "Золоті" рейки: Нацполіція зацікавилася ремонтом трамвайних переїздів у Києві

Також правоохоронці у кінці 2021 року продовжили слідство за фактом можливих розтрат і присвоєння бюджетних коштів при проведенні в Києві реконструкції трамвайної лінії від вул. Гната Юри до ЗАТ "Кисневий завод" (від Борщагівки на Відрадний).

Читайте: При реконструкції трамвайної лінії з Борщагівки на Відрадний могли вкрасти понад 100 млн. гривень

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, прокуратура, КМДА, ремонт, правоохоронці, київпастранс, хабар, трамвайні колії

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.