середа, 1 травня 2024 г.

Дії військових рф на ЗАЕС є ядерним тероризмом, – Держатомрегулювання

Дії військових рф на ЗАЕС є ядерним тероризмом, – Держатомрегулювання

Колегія Держатомрегулювання заявила, що ведення активних бойових дій у районі розташування ЗАЕС, перебування військових рф на майданчику атомної станції та їхні непередбачувані дії можуть призвести до низки катастрофічних наслідків. Зокрема – до унеможливлення виконання персоналом безпосередніх функцій з керування енергоблоками, перешкоджання застосуванню додаткових технічних засобів, впроваджених на енергоблоках ЗАЕС з урахуванням досвіду аварії на АЕС Фукусіма, та перешкоджання підрозділам ДСНС України гасіння пожеж та реагування на інші можливі аварії.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби "Енергоатома".

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Крім того, дії російських військових можуть призвести до унеможливлення захисту персоналу та населення тимчасово окупованої території в районі розташування ЗАЕС в умовах ядерної/радіаційної аварії тощо", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Колегія дійшла висновку, що розміщення на майданчику ЗАЕС військового арсеналу може призвести (внаслідок його безпосереднього застосування чи детонування) до пошкодження систем та елементів, важливих для безпеки ядерних установок ЗАЕС.

"Відтак, залежно від особливостей експлуатаційного стану ядерної установки та характеру пошкоджень, за найнесприятливішого випадку вже протягом кількох годин може відбутися тяжке пошкодження ядерного палива із подальшим радіаційним забрудненням довкілля та радіаційним опроміненням персоналу і населення", – повідомляє пресслужба.

З огляду на це та відповідно до вимог чинного законодавства Колегія Держатомрегулювання ухвалила рішення про визнання дій військових рф на майданчику ЗАЕС та розміщення військової техніки з боєкомплектом, зброєю й вибухівкою безпосередньо поруч із ядерними установками актом ядерного тероризму.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, Колегія постановила, що питання щодо зупинення/внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС в найкоротший термін має бути розглянуте на засіданні Ліцензійної Комісії Держатомрегулювання.

Котін стверджує, що наразі ЗАЕС з'єднана з українською енергетичною системою лише однією високовольтною лінією електропередач. Якщо внаслідок обстрілів окупанти переб'ють і цю лінію, то станція відключиться від енергосистеми України.

Відповідно до рішення Колегії, ДП “НАЕК “Енергоатом” у найстисліші терміни також має вжити заходів щодо визначення безпечної конфігурації енергоблоків ЗАЕС в умовах окупації майданчика атомної станції військовими рф та ведення бойових дій в районі його розташування.

Як повідомив 8 серпня президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін під час Всеукраїнського телемарафону, дії армії рф можуть перевести Запорізьку атомну станцію у режим "блекауту" – повного знеструмлення.

У такому випадку під загрозою опиниться ядерне пальне, на якому працює станція.

Пресслужба нагадала, що з 4 березня 2022 року промисловий майданчик ЗАЕС перебуває під “контролем” російських військових. Під час захоплення атомної електростанції збройними силами рф її майданчик обстрілювався зі стрілецької зброї та артилерійських систем різного калібру, внаслідок чого пошкоджені системи й елементи енергоблоків АЕС та інфраструктурні будівлі.

При цьому зв’язок із персоналом станції постійно підтримується, інформація про параметри та режими експлуатації енергоблоків щоденно оновлюється й оприлюднюється завдяки дистанційному контролю та системам радіаційного моніторингу із забезпеченням передачі даних до системи IRMIS МАГАТЕ.

Як інформувала KВпісля ворожого обстрілу, який завдав значних пошкоджень ліній електропередач ЗАЕС, 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву.

У МАГАТЕ заявили, що на ЗАЕС порушені всі заходи ядерної безпеки. Окупанти перервали ланцюг постачання необхідних запчастин та обладнання.

Читайте: Окупанти замінували Запорізьку АЕС та погрожують її підірвати, – “Енергоатом”

Фото: "Енергоатома"

КиївВлада

Оксана Олійникова

Теги: новини україни, рашисти, енергоатом, заес, генерал, запорізька аес, енергодар, шантаж, радіація, ядерний тероризм

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.