понеділок, 6 травня 2024 г.

Депутати Київради просять заборонити Університету “Україна” використовувати комунальні приміщення з комерційною метою

Депутати Київради просять заборонити Університету “Україна” використовувати комунальні приміщення з комерційною метою

У Київській міськраді відбулася суперечка щодо проєкту рішення про вихід Київської МДА зі складу засновників університету “Україна”. Не зважаючи, що освітня комісія не встигла розглянути відповідний проєкт, депутати наполягали на його включенні у порядок денний. На їхню думку, приміщення університету використовуються не за призначенням, а з комерційною метою.

Про це, як передає кореспондент KВ, заявили під час пленарного засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради 13 липня депутати ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, вчора у Київраді під погоджувальної ради відбулася дискусія щодо проєкту рішення про вихід Київської МДА зі складу засновників закладу вищої освіти Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, ця дискусія продовжилася і в стінах сесійної зали. 


Так, зокрема. депутат від фракції “Батьківщина” Віталій Нестор наполягав на тому, щоб це питання таки включили до порядку денного і з першого вересня там навчалися саме студенти та учні освітніх закладів, а не здійснювалася комерційна діяльність. 

“В приміщенні університету “Україна, де ми є власниками, а користуються ним університет, фактично декілька років не здійснюється навчання. Фактично наші приміщення здаються в оренду зареєстрованим юридичним особам, підприємствам”, – висловив свою позицію депутат. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами депутата Леоніда Ємця (фракція “Європейська Солідарність”), університету “Україна” вже давно було передано в право користування приміщення для використання їх науковій та викладацькій діяльності. 

“Ці приміщення використовуються не за цільовим призначенням, а з комерційною метою. Це приміщення залишається у власності київської громади, тому ми маємо право, в такому випадку, вийти зі складу засновників...  Майно киян має працювати на благо усіх киян, а не окремих комерційних дільців”, – говорить Ємець.

На його думку, рішення є нагальним, яке необхідно приймати вже зараз – до початку навчального року, аби знайти більш якісне призначення для цього майна.

Секретар з комісії питань власності та ефективного використання комунального  майна Сергій Артеменко (Фракція “Європейська Солідарність”) також виступив  “за” включення проєкту до порядку денного, зауваживши, що ця будівля не використовується ефективно територіальною громадою вже більше десяти років. 

Закликала підтримати цей проєкт рішення і депутатка Алла Шлапак (“Батьківщина”). Адже на її думку, це майно університету має використовувати на благо освітнього процесу столиці, а не створювати фактично корупційні передумови для окремих комерційних осіб.

Не зважаючи на те що, за словами депутата Вадима Васильчука (фракція “Голос”), що постійна комісії з освіти не змогла опрацювати у повному обсязі дану проблему, депутати таки проголосували за його включення до порядку денного, віддавши 66 голосів “за”. 

Нагадаємо, цього року із бюджету столиці планується виділити понад 1,1 млрд гривень на амуніцію та радіостанції військовим ЗСУ, прикордонникам та поліції. Частину коштів спрямують на ремонт військової техніки.

Читайте: Київ витратить 1,1 млрд гривень на військову амуніцію

Фото: uu.edu.ua

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини києва, новини україни, КМДА, київрада, Віталій Кличко, алла шлапак, слуга народу, звернення, європейська солідарність, корупція, пленарне засідання, батьківщина, батьківщина, андрій вітренко, сергій артеменко, віталій нестор, університет україна, комерція

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.