понеділок, 6 травня 2024 г.

Без даху, але з утепленням: У Вишгороді власники зруйнованого росіянами житла нарікають на дивне стомільйонне “відновлення” будинку

Без даху, але з утепленням: У Вишгороді власники зруйнованого росіянами житла нарікають на дивне стомільйонне “відновлення” будинку

Мешканці постраждалого від влучання російської ракети багатоквартирного будинку у Вишгороді вимагають від Держагентства відновлення звернути увагу на реконструкцію їх застарілого житла. Люди кажуть: будинок, строк експлуатації якого взагалі вже вийшов, після руйнації мав би бути знесений, а зведений новий, натомість старий взялися реконструювати за великі гроші та ще й з порушенням технологій: ще немає даху та стін, але вже робиться утеплення, а з внутрішньобудинковими мережами взагалі невідомо що коїться з точки зору будівельного процесу. Місцева народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк каже, що від такої відбудови "їде дах" не лише у тих, чиє житло зруйноване, і обіцяє парламентську увагу до цієї історії – вона стане предметом розслідування тимчасової слідчої комісії Ради з питань відбудови.

Про цю історію KВ дізналася з публікацій в соцмережі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За словами одного з мешканців багатоквартирного будинку, що по вулиці Грушевського, 1 у Вишгороді, їхнє житло торік зруйнувала російська ракета, що поцілила в будинок. Ініціативна група жильців нарікає на дива реконструкції, на яку сукупно виділено приблизно 100 млн гривень, хоча будинок застарілий і строк його експлуатації збіг ще у 2017 році.

“Вимагали знести будинок, побудувати новий. Але виділили кошти на відновлення, мабуть, щоб нормально поділити, розпиляти”, – каже Юрій Тільнов.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Перше, що привертає увагу, каже вишгородець, – це утеплення стін ще не відновленого будинку, де немає навіть даху. А ще – незрозумілі речі з внутрішньобудинковими системами – водопостачання, водовідведення, теплові мережі тощо. Люди звернулись по роз’яснення і з наріканнями до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (очільник – Мустафа Найєм), аби там принаймні пояснили – чи порушується технологія відбудови і, якщо так, то чому?

Ця історія привернула увагу місцевої народної депутатки. Ольга Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”, округ 96, у т.ч. Вишгород) каже, що будинок, у якому до повномасштабного вторгнення росії в Україну мешкали більше 60 родин, реконструюють, як виглядає, неправильно, і це стане предметом розслідування наряду з іншими подібними випадками тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради (ВР).

”Будинок відновлюється з порушенням технологій, на що звертають увагу мешканці. Досі не зробили дах, натомість почали утеплювати стіни (...). Дах “їде”, насправді, не тільки у мешканців, а й у мене як у майбутнього члена ТСК з питань відбудови. Ми слідкуємо за кожним об’єктом, на який витрачаються кошти наших міжнародних партнерів. (...) Все це (історія з відбудовою згаданого будинку – КВ) буде предметом подальшого розслідування”, – каже Василевська-Смаглюк.

Як інформувала KВ, у червні 2023 року Держагентство відновлення інфраструктури відкрило торги на відбудову пошкоджених російськими обстрілами будівель на Київщині. Серед тих об’єктів був і будинок по вул. Грушевського, 1 у Вишгороді. 

Згідно з результатами торгів, підрядником відбудови цього будинку стало ТОВ “Класика комфорту”.

Додамо, у жовтні Київська обласна військова адміністрація заявила, що започатковує кількарівневий контроль за відбудовою регіону, який включає співпрацю з правоохоронними органами, громадський та міжнародний контроль, а також використання цифрових технологій.

Читайте: В КОВА заявили про взяття під жорсткий контроль всіх процесів відбудови регіону

Фото: Андрей Шевченко, Facebook

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини україни, новини київщини, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, відновлення, відбудова, вишгород, держагентство відновлення, грушевського 1

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.