пятница, 25 июня 2021 г.
Жителям Київської області потрібна ефективна і доступна медицина

Жителям Київської області потрібна ефективна і доступна медицина

Ігор Яцик

Кандидат у депутати Київської облради від “Слуги Народу” (№7 в списку партії в ТВО і №1, Білоцерківський район), лікар-хірург

Київщина має бути регіоном, в якому кожен житель зможе отримати повний перелік медпослуг за місцем проживання. Однак на практиці за останні кілька років рівень надання медичної допомоги залишився майже без змін, якщо не став ще гіршим, ніж був. Другий етап медреформи, який стартував цього року, поки себе не виправдовує. Досі пацієнтам із важкими патологіями доводиться долати сотні кілометрів і години часу, щоб потрапити до центральної лікарні інтенсивного лікування з невеликого міста чи села. 

Тож доступність та якість медичного обслуговування населення у сільській місцевості Київської області за основними напрямами потребує удосконалення. Це те, з чим буде працювати команда “Слуги Народу”, яку на Київщині очолює Олександр Дубінський.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, необхідно запровадити сучасні технології медичного обслуговування з використанням телемедицини, особливо якщо відстань та час є критичними чинниками для надання допомоги.

Інша проблема стосується маленьких пацієнтів, які вимагають особливого підходу в лікуванні. В медзакладах Київської області досі немає можливостей реабілітації дітей з особливими потребами, дітей, які постраждали від побутових, спортивних та інших травм, після перенесеного оперативного втручання, дітей, що потребують відновлення психоемоційного стану. Саме тому вважаю за необхідне створити на території міста Біла Церква дитячого реабілітаційного центру, де сім’ї з такими дітьми зможуть отримати висококваліфіковану медичну допомогу і не залишаться сам на сам зі своєю бідою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

На Київщині також існує гостра необхідність у відділенні дитячої політравми. Аналоги відсутні в Україні. Наші діти потрапляють в аварії, катастрофи, страждають від падіння з висоти навіть більше, ніж дорослі. Саме тому важливо створити таке відділення, наприклад, на базі обласної дитячої лікарні. Надавати медичну допомогу маленьким пацієнтам у повному обсязі з дитячими хворобами та патологіями мають виключно дитячі спеціалісти.

На сьогодні повністю знищена система збору інформації щодо захворюваності населення. Це гальмує подальший розвиток галузі охорони здоров’я, адже незрозуміло, які важливі рішення приймати насамперед. Тому необхідно  запровадити єдиний електронний простір, в який би надходила інформація про статистику діяльності закладів. А це б своєю чергою дозволило обрати  найкращу модель роботи медичних установ, приймати стратегічні рішення керівництву, розробляти державну програму безкоштовного надання меддопомоги онкохворим, хворим на цукровий діабет, з хворобою крові, соціально небезпечних хвороб тощо.

У районних лікарнях має надаватися якісний спектр усіх медичних послуг, тому лікарні мають бути укомплектовані не тільки обладнанням, а й кадрами. Для того щоб  медичний  заклад успішно розвивався, потрібно підвищувати рівень сервісу на рівні з професійним розвитком лікарів. Нині пацієнт обирає медичний заклад, тому дуже важливо не втратити того пацієнта, який вже є. Щоб медичний персонал якісно обслуговував пацієнтів, необхідно для кожної категорії персоналу розробити відповідні стандарти комунікацій з пацієнтом або стандарти обслуговування. В цьому б допоміг незалежний центр сервісу, який буде проводити навчання персоналу та оцінювати якість надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я області.

Пацієнт має право на якісні та доступні медичні послуги. Він не повинен губитися в розгалуженій мережі лікарняних закладів і відчувати себе покинутим. Тому на Київщині необхідно спростити шлях пацієнта від первинної ланки до лікаря, який надає високоспеціалізовану медичну допомогу. Упорядкувати маршрути пацієнтів від сімейного лікаря до районної чи міської лікарні та обласного закладу. Для цього має працювати конкретний алгоритм координації дій між різними видами надання медичної допомоги.

Щоб покращити спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам районних та міських лікарень Київської області, доцільно проводити планові та невідкладні консультації фахівців обласних закладів.


Ну і всі ми розуміємо, що кількість хворих на коронавірус у Київській області не меншає, про що свідчить щоденна статистика. На 12 жовтня підтверджено понад 11 тисяч нових випадків COVID-19.  Щоб діагностувати недугу,  безкоштовне тестування хворих мають проводити і приватні лабораторії. І це питання необхідно вирішувати на державному і на місцевому рівнях. 

Ігор Яцик, кандидат у депутати Київської облради від “Слуги Народу” (№7 в списку партії в ТВО і №1, Білоцерківський район), лікар-хірург 

КиевVласть

Теги: новости киевской области, новости киевщины, медицина, слуга народа, слуга народа, местные выборы 2020, політична агітація, киевский облсовет, фастовщина, игорь яцик, территориальный избирательный округ номер один

пятница, 25 июня 2021 г.
11:09
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
13:02
Коронавірус діагностували в 53 жителів Київщини
12:44
Центр Києва заблоковано: до ОП прийшли розгнівані активісти (фото, відео)
12:25
Представники грального бізнесу вважають несправедливими високі ставки оподаткування
12:01
Столичный горсовет разрешил “Киевпастрансу” начать переговоры с МБРР по очередному кредиту
11:45
Депутаты решат судьбу столичного озера Вырлица 8 июля
11:40
“РНБО – це ВЧК”, – блогер порівняв відомство Данілова з сумнозвісною більшовицькою структурою Дзержинського
11:23
Сегодня вечером, 25 июня, ограничат движение по столичной улице Строителей (схема)
11:05
За неделю в Киеве демонтировали почти три сотни элементов благоустройства (иконографика)
10:44
В Украине за сутки привили рекордное количество людей
10:26
“Укрэксимбанк” продает за 81 млн гривен старинное здание на Подоле (видео)
10:03
Курс валют в Киеве: 25 июня 2021 года
09:45
Подельники Кличко Брагинский и Левченко встречаются с полковником СБУ Бенюхом, - блогер
09:42
Сегодня, 25 июня, из-за жары ограничивается въезд в Киев большегрузного транспорта
09:21
Работа “синей” ветки столичного метро изменена из-за чрезвычайного происшествия
09:02
За прошедшие сутки в Украине выявили менее 900 носителей коронавируса
Календарь событий