четвер, 25 квітня 2024 г.
Земельний вирок для одноосібників від законопроєкту №5600

Земельний вирок для одноосібників від законопроєкту №5600

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Влада поставила за мету знищити одноосібників, знищити самостійне господарювання, як головний опір орендарям та так званому ринку землі. Але ця влада може знищити саму себе – Рада прийняла законопроєкт №5600 про новий податок на землю і президент Володимир Зеленський підписав його.

З’явилось багато міфів та переляків, щодо мінімального податкового зобов'язання. Про цю новизну в оподаткуванні землі від влади не говорив тільки ледачий, а тому наплутали, вигадали, не врахували, бо просто не знають й не розуміють справжній стан речей в земельних відносинах.

Але ніхто не розповів, як обійти цей податковий зашморг та майбутні зашморги від влади. Бо після прийняття цього законопроєкту земельні відносини стануть іншими й будуть змінюватися надалі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зараз завдано удару по власникам землі, які не оформили офіційно свої відносини з орендарями землі або взагалі займаються не публічною виробничою діяльність на землі. Тобто перебувають в “тіні” й формують тіньову економіку, продаючи врожай за тіньову готівку. 

Мінімальне податкове зобов’язання – це не 1500 гривень з одного гектару, а це 5% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Якщо нормативка вашого гектару 40 тис. гривень, то мінімальне податкове зобов’язання буде вже 2000 гривень з 1 гектару. А якщо нормативка всього 10 тис. гривень за 1 гектар, то і податкове зобов’язання буде 500 гривень з 1 гектару.

Мінімальним податковим зобов’язанням обкладається земельна ділянка, а платить це зобов’язання той, хто нею публічно користується.

УВАГА! Якщо власник землі публічно віддав землю в користування орендареві, зареєструвавши це користування, то сплачувати мінімальне податкове зобов’язання буде користувач землі й до власника землі ніяких питань! 

Але це не говорить, що не треба забирати землю й господарювати самостійно, тому читаємо далі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В свою чергу, орендарі по факту не будуть сплачувати мінімальне податкове зобов’язання – в цьому й полягає задумка влади. Мінімальне податкове зобов’язання орендарі мають право й будуть зменшувати на податки, які вони вже й так платять: податок з доходів фізичних осіб (ПДФО), військовий збір (ВЗ), податок на прибуток та інші податки, які сумарно майже й складатимуть 5% від нормативки, що дає орендарям можливість вийти по “нулях” й не платити жодної гривні нового податку.

А от власникам землі, які не віддали публічно землю в оренду або працюють в тіні, одноосібно, прийдеться “зануритися” в мінімалку по повній. Й не тільки в мінімалку. Цим, все за тим же задумом влади, створюється ситуація, яка спонукає власників землі або повертатися до орендарів, або легалізуватися, або продавати скоріше землю.

Мінімальне податкове зобов’язання для таких власників землі, які не перебувають в публічних орендних відносинах, буде обчислювати податковий орган на підставі даних реєстру чи кадастру чи документів. Власнику землі надсилатиметься податкове повідомлення-рішення (ППР) разом з детальним розрахунком суми податку про сплату річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб. 

ФОПи будуть самостійно обчислювати, звітуватися і сплачувати мінімальне податкове зобов’язання. У ФОПів буде право зменшувати податкове зобов’язання на суми податків, зборів та платежів, які виникають під час діяльності, та певні сплачені податки. Але податковий орган буде контролювати ФОПів і не тільки.

Скажу наперед, що легалізуватися одноосібникам, наприклад, стати ФОПами, – це ще більш дороге задоволення, ніж бути в тіні й платити мінімальне податкове зобов’язання та продавати врожай за тіньову готівку.

Пропозиції податкового органу реєструватися суб’єктами підприємницької діяльності чи то ФОПами, чи то сімейними фермерськими господарствами, ні до чого не призведуть – неконкурентні в порівнянні з великими орендарями податки у ФОПа, відсутність звільнення від мінімального податкового зобов’язання, вартісний податковий та бухгалтерський облік будуть формувати таке ж не ефективне чи збиткове господарювання.

Так ФОП (неплатник ПДВ) буде недотримувати приблизно 14-16% “на ПДВ”, 18% “на ПДФО”, 1,5% на ВЗ і 22% на ЄСВ – ці податки сумарно більше, ніж те, що “знімають” бариги з ціни врожаю, купуючи його за тіньову готівку. Але це за умови, якщо податкові не почнуть “вставляти” власникам землі по повній. Там вже буде байдуже: чи в тіні ти, чи ти ФОП, чи ти ПОП з хрестом.

Пам’ятайте, що податкова може надсилати не тільки мінімальне податкове зобов’язання, а й максимальне. Тобто визначити базу оподаткування непрямим методом і по повній нарахувати податки. А це вже не 1600 гривень – це і 6000 гривень та навіть і 8000 гривень податку з 1 гектару!

Не дарма новий податок назвали мінімальним податковим зобов’язанням!

Податкові органи можуть, і скоріше будуть, працювати по максимуму. Й допомагати їм в цьому будуть депутати й органи управління територіальних громад. Децентралізовані бюджети вимагають наповнень, особливо, коли органи управління тергромад – це представники орендарів.

Податок в 1000 гривень чи 2000 гривень з 1 гектару сильно не вплине на одноосібників. Вже й так, як правило, окрім земельного податку, одноосібники за кожен гектар під тиском податківців сплачували доведені податковою податок з доходів та ВЗ – і доплачувати тепер треба буде не так і багато, щоб кинути одноосібництво. Але 6000 гривень чи 8000 гривень з 1 гектару через ППР – це серйозний вплив і мотив щось думати власнику землі.

Логічно припустити, що можна очікувати не тільки максимальні ППР, а й нову конструкцію оподаткування землі, яка б і збільшила мінімальне податкове зобов’язання до 10% чи 20%, і ніяким боком не чіпала б святі прибутки орендарів. Податковим органам і органам тергромад не хочеться бути поліціями за власним бажанням – так і партизанська війна почнеться. А так буде закон про 6-8 тис. гривень з 1-го гектару: мовляв “заплатіть по закону або віддайте землю в оренду чи краще продайте, бо ви навіть мінімального податку платити не можете”.

Тай й кажуть, що вже є проєкт закону, яким буде збільшена мінімалка до максималки.

Влада зробила відверто коряві зміни до Податкового кодексу, після яких необхідно переглядати всю податкову логіку в розрізі оподаткування аграрного виробництва. Поки що 5% не зачіпає інтереси орендарів, але 10% чи 20% за такою конструкцією оподаткування буде відверто бити по самим орендарям, що проти існуючої провладної логіки, коли все в інтересах орендарів, а не власників землі. І це ще одне свідчення неповноцінності усвідомлення процесів, які породжуються новими законами.

Але в цій ситуації голова комітету Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данил Гетманцев, як то кажуть, рулить на тлі неадекватності інших депутатів, в тому числі великого лобізму депутатів-представників орендарів. Хоча, все ж таки, трохи вистачило глузду не стягувати податок “заднім числом” – в останній момент 2021 рік замінили на 2022 рік.

Як я вже і сказав, застосування такої мінімалки не таке страшне для тих, хто обробляє свою землю самостійно. Гірше інше – обробіток землі в тіні та продаж врожаю за готівку зумовлює ціну на врожай на багато меншу, ніж публічна ціна. Тому втрати власника землі при продажу врожаю на 1 гектарі становлять 7-20 тис. гривень. Саме ці втрати вже зараз повинні спонукати власників землі легалізувати свої земельні відносини.

Наче все складається проти одноосібників: ціни на врожай, податковий орган, керівництво ОТГ – всі діють й діятимуть проти одноосібників. Але вихід є і ми вже маємо результати! І це легальний вихід з публічним господарюванням та з більшим прибутком!

Серед різних варіантів легалізації ми вибрали єдиний й найкращий. Ми об’єдналися у  Всеукраїнське Товариство Власників Землі (ВсеТВЗ) – своєрідну платформу, спільний сервіс, кооперацію для зменшення витрат та збільшення прибутків.

Податки платити необхідно і необхідно легалізуватися, ставати публічними через участь у ВсеТВЗ – це те, чого не очікувала влада в бажанні віджати все під орендарів.

Тим більше, що участь у Товаристві надає можливість бути не тільки легальним, а й отримати на 7-20 тис. гривень більше прибутку.

Для власників землі, які не мають ні грошей, ні техніки, участь у ВсеТВЗ в цьому році забезпечила прибуток з 1 гектару від 12 тис. гривень – і це ще не межа. ВсеТВЗ в плані оподаткування працює на тих же умовах, що і орендарі. І без об’єднання ми б не змогли так ефективно працювати.  Як кажуть, в об’єднанні – сила!

За своєю організаційною метою, Всеукраїнське Товариство Власників Землі – це організоване власниками землі підприємство сервісного обслуговування-кооперації для збільшення цін на врожай, зменшення податків, спільного бухгалтерського й податкового адміністрування та максималізації прибутку, який може бути збільшений в Товаристві в 2-2,5 рази.

Орендарі та латифундисти помиляються. У одноосібників є дієва можливість легалізуватися, почати отримувати в 2-2,5 рази більше прибутку від землі, а головне протидіяти спробам знищити самостійне господарювання.

Одноосібникам необхідно не затягувати й визначатися, що уникнути збитків та тиску від податкових органів та керівництва тергромад. А керівникам тергромад та податковим органам необхідно підтримати ідею Всеукраїнського Товариства Власників Землі – так і конфліктів з власниками землі можна уникнути та збільшити в рази доходи в бюджет.

Попереду ще багато викликів від влади. І хочемо ми чи ні, але тиск буде збільшуватися й очікувати теплої ванни від будь-якої влади (цієї чи нової) – абсолютно не потрібно. До того ж, чому б і не долучатися до Всеукраїнського Товариства Власників Землі й отримувати більше в рази від землі тільки за рахунок легалізації та об’єднавчих факторів?!

Про Всеукраїнське Товариство Власників Землі дізнавайтесь в наших відео, статтях на нашому сайті та нашій Фейсбук-групі.

Facebook-група САМОСТІЙНЕ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ЗЕМЛІ-Всеукраїнське Товариство Власників Землі | Facebook

Youtube-канал Роман Головін

Сайт vlaszem.net

Читайте: Не віддавайте землю в оренду!

Роман Головін, Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, земля, налоги, земельные отношения, всеукраїнське товариство власників землі, законопроект 5600, всетвз, одноосібники, отказ от аренды

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.