субота, 11 січня 2025 г.
Не віддавайте землю в оренду!

Не віддавайте землю в оренду!

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Чому укладання чи продовження договору оренди землі є фактично втратою землі її власником?

Причина перша не віддавати землю в оренду

Оновленою ст. 131 Земельного Кодексу діюча влада заборонила власнику землі без дозволу орендаря продавати землю. До речі, про це прмовчали Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Юрій Бойко та інші опозиціонери – вони за орендарів, а значить проти власників землі!

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Дозвіл на продаж від орендаря – це абсолютне закріпачення власника землі, яке можливе тільки за умови укладання чи продовження договору оренди землі.

Укладання чи переукладання договору оренди землі несе в собі загрозу фактичної втрати землі її власником.

Причина друга не віддавати землю в оренду

Крім дозволу на продаж від орендаря, на продовження договорів чи нові договори оренди вже дія норма закону про автоматичну пролонгацію договорів оренди землі й вже десятки тисяч власників потрапили в цей капкан від орендарів та влади й не зможуть з нього вирватись.

Причина третя не віддавати землю в оренду

Маючи землю в оренді, орендарі тепер можуть робити на вашій землі що завгодно. Елементарно в цьому переконатися ви можете побачивши, як орендарі прокладають по орендованій землі трубу для постачання води під зрошення. Потім ці поліпшення для зрошення будуть вам представлені орендарем, як стотисячні поліпшення вашої землі, за які вам потрібно або розрахуватися, або забути про свою землю назавжди.

Причина четверта не віддавати землю в оренду

За наявних умов господарювання на землі власник землі втрачає з 1 гектару власної землі 10-20 тис. гривень прибутку. Цей прибуток забирає собі орендар.

Забирає це м’яко сказано. Орендар грабує! Й для цього грабунку орендарі зробили всі умови.

За пограбовані у вас гроші орендарі ж хочуть й викупити землю, правда за мізер від пограбованого. Орендарі дурять власників землі й двічі, й тричі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Орендарі об’єднані. Вони випрацювали й випрацьовують законодавство та договори в своїх інтересах. Вже прибрана з договорів оренди індексація орендної плати – й орендар вже на законних підставах буде платити вам стільки, скільки заманеться. 

Орендарю надано право продавати першочергові права та право оренди. Орендар може віддавати право користування землею в заставу. В договорах оренди прописують різні пастки, щоб договір не можна було ні припинити ні розірвати, а й ще, щоб власник землі залишився винним орендареві.

Всі ці дії орендарів, закони від орендарів, договори від орендарів направлені на одне: віджати чи видурити у вас землю собі у власність.

В підтвердження моїх слів, ви можете пригадати безліч ситуацій, коли власники землі були змушені продовжувати чи взагалі продавати землі заради кількарічної орендної плати для лікування себе чи близьких – орендарі багатіють на здоров’ї та горі власників землі, в яке вони й загнали й заганяють власників землі.

Кращим, навіть єдиним правильним рішенням є – не віддавати землю в оренду й працювати на землі самостійно. Це убезпечить вас не тільки від втрати землі, а й збільшить в рази (3-7 разів) ваш прибуток від землі. Про те, як самостійно господарювати і які ще є правильні рішення відносно землі можна прочитати далі у висновках даної статті.

Власники землі – не юристи, та і я не можу фізично допомогти кожному власнику землі, вичитуючи договір, який запропонував орендар, та відстоювати правильну позицію в інтересах власника землі. Але можна дотримуватися принципових позицій щоб не втратити землю.

Щоб обійти, уникнути чи помножити на нуль всі ці намагання орендарів “віджати” у вас землю, необхідно дотримуватися наступної стратегії:

  • працюйте самостійно на власній землі через співпрацю з Всеукраїнським Товариством Власників Землі;

  • не продовжуйте старі й не укладати нові договори оренди за жодних умов, шантажу та подачок від орендаря;

  • якщо немає “куди дітися”, то продовжуйте оренду чи віддавайте в оренду тільки на 1 рік;

  • будь-яка компенсація чи допомога, чи плата за укладання договору оренди землі повертається орендарю в перший рік оренди вашої землі, що означає, що ця подачка від орендаря обернеться для власника землі багаторічними збитками та розоренням!;

  • правильно припиняйте договори оренди землі;

  • підтримуйте політичну вимогу про конституційне право власника землі розривати договори оренди за власним волевиявленням;

  • інформуйте рідних, друзів знайомих про необхідність припинення орендних відносин та переваги самостійного господарювання на власній землі.

А тепер детальніше.

1. Всеукраїнське Товариство Власників Землі.

Всеукраїнське Товариство Власників Землі (ВсеТВЗ) є головним сервісом (допомогою, підтримкою, платформою) для власників землі, які хочуть публічно, офіційно й з більшим прибутком самостійно обробляти свою землю.

Реалізуючи особливий статус для Власника землі, Всеукраїнське Товариство Власників Землі (ВсеТВЗ) забезпечує вирішення питання високої ціни на врожай, виробничого сервісу, бухгалтерського обліку, прогресивного адміністрування податків та збільшення прибутків від самостійного господарювання.

Співпраця (участь) власника землі з Всеукраїнським Товариством Власників Землі (ВсеТВЗ) забезпечить власнику землі можливість самостійного господарювання на власній землі незалежно від віку, стану здоров’я, фінансових чи організаційних можливостей, уникнення зазначених фінансових втрат “на рівному місці” та тиску зі сторони “органів”.

Вже в цьому 2021 році прибуток власників землі-учасників ВсеТВЗ з 1 гектару землі склав від 13 до 22 тис. гривень, в залежності від ступеню взаємодії з ВсеТВЗ та наявності чи відсутності фінансових та організаційних можливостей у власника землі.

Співпраця з ВсеТВЗ звільняє власника землі від земельного податку, нових багатотисячних податкових зобов’язань та потреби декларування та оподаткування доходів від землі.

Тепер, задаючи собі запитання: “припиню оренду, немає грошей й сил обробляти землю, й що далі?” ви маєте відповідь: “Долучитись до ВсеТВЗ!”.

Якщо, все ж таки, ви поки що маєте сумнів щодо ВсеТВЗ, у вас немає грошей й інших можливостей для самостійного господарювання на власній землі, – це не значить, що у вас не має іншого вибору, ніж знову віддати землю в оренду на строк не менше 7 років! Зробіть паузу на 1 рік.

Так, ви можете укласти чи продовжити договір оренди на 1 рік.

2. Оренда землі тільки на 1 рік можлива!

Якщо вам немає “куди дітися з землею”, то віддавайте землю в оренду тільки на 1 рік.

Відповідно до ст. 19 закону “Про оренду землі”, строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим, як 7 років. Через цю статтю орендарі тиснуть на власника землі. Але це все єрунда!

По-перше. Продовжити договір можна на 1 рік й законом це не заборонено, бо це продовження.

По-друге. При укладання нового договору оренди укладайте відразу додаткову угоду про розірвання договору оренди через 1 рік. В договорі оренди землі на вимогу чинного законодавства буде зазначено 7 років, але цей договір за згодою власника землі й орендаря вважається розірваним за додатковою угодою про розірвання. З цією угодою про розірвання ви потім можете піти до реєстратора й зареєструвати припинення дії договору оренди землі й почати самостійно господарювати на землі одноосібно, а краще через ВсеТВЗ.

По-третє. В Раді мають ухвалити закон, чи на час ознайомлення з наданою мною інформацією цей закон буде ухвалено, про те, що емфітевзис та оренда будуть надавати певні однакові права та обов’язки. Тоді можна буде користуватися договором емфітевзису, який можна укладати на 1 рік з правом пролонгації. Якщо ви не захочете продовжити договір, то у реєстратора зареєструєте заперечення щодо продовження договору ще на 1 рік й ви знову вільні з вашою землею.

3. Не беріть гроші за укладання чи продовження договору оренди землі.

Не піддавайтеся провокаціям у вигляді подачки за підписання договору оренди чи продовження оренди землі. На кожному гектарі власної землі ви втрачатимете щороку 10-20 тис. гривень. Тепер помножте цю суму на кількість ваших гектарів і кількість років оренди та порівняйте з тим, що вам дають за укладання (продовження) договору оренди.

Якщо у вас 3 гектари і на 10 років, то ваша мінімальна втрата від передачі землі в оренду становить в середньому: 15 тис. гривень * 3 га * 10 років = 450 тис. гривень. Чи пропонують вам за продовження оренди 450 тис. гривень? Запропоновану подачку в 10 тис. гривень від орендаря за продовження оренди ви “відіб’єте” за перший рік самостійного господарювання.

Той, хто працює на землі одноосібно без створення суб’єкту підприємницької діяльності, змушений буде продавати врожай на 40% дешевше, ніж його продають орендарі. Левова частка прибутку одноосібника йде в кишеню баригам.

Тому! Щоб зберегти всі потенційні можливості отримувати максимальний прибуток, необхідно співпрацювати з Всеукраїнським Товариством Власників Землі (ВсеТВЗ) – це дасть змогу збільшити прибуток від землі в понад 2 рази за рахунок об’єднавчих механізмів.

4. Орендар не доплачує орендну плату чим змушує продовжити оренду землі.

Якщо орендар, у разі вашої відмови продовжити договір оренди землі, зменшує на власний розсуд орендну плату – не слід впадати у відчай.

По-перше. Ті недоплати за користування землею, які буде робити орендар до закінчення договору оренди землі, ви повернете в перший же рік самостійного господарювання.

По-друге. Ті недоплати за користування землі, які буде робити орендар до закінчення договору оренди землі, можна стягнути через суд, адже відповідно до ст.і 21 зЗакону “Про оренду землі”, обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Правда, якщо інше не передбачено договором оренди, але практично кожен договір оренди землі передбачав автоматичну індексацію.

По-третє. Недоплати оренди – це серйозне невиконання договору, а стягнення недоплати через суд – це загроза репутації та фінансовому стану орендаря. Тому орендар, який більш-менш товаришує зі здоровим глуздом, не буде гратися в таку гру на пониження оренди, особливо коли прочитає цю статтю й усвідомить, що власник землі знає свої права, описані мною.

ПОРЯТУНОК ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ – В РУКАХ САМИХ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ!

Скоро вибори. І важливо розуміти головне: якщо політична партія не гарантує відстоювання надання власникам землі права розірвати договір оренди землі, не гарантує забезпечення самостійного господарювання, то така партія не заслуговує уваги. Краще не піти на вибори, ніж бути ошуканим тим, за кого ви проголосуєте.

З приводу співпраці з ВсеТВЗ звертайтесь за телефоном +380972257375

Читайте: Чому немає і не буде земельної реформи: президенту підсунули фуфло, а не реформу!

Роман Головін, голова  Всеукраїнського об`єднання власників землі

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости украины, аренда земли, договора аренды, досрочное расторжение договора аренды земли

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.